reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2018

@Anet23 ja też wykonywałam usg genetyczne u lekarza z certyfikatem. Miałam skierowanie od mojej gin ale z tego co wiem z nfz są tylko dwa pierwsze, a to już płatne... Dlaczego piszesz, że to jest Twoje trzecie obowiązkowe? Czyżby Twój gin nie robił usg i tylko te robisz w ciąży? Mój gin na każdej wizycie - co trzy tygodnie - robi mi usg u siebie. Oczywiście chodzę do niego prywatnie. Mam koleżankę, która część ciązy była z nfz i z pakietu, który opłacamy w pracy ale była to porażka i też teraz jest prywatnie. Szkoda że tak to u nas działa... płacisz to jest super, a nie to byle jak - oczywiście pewnie nie wszędzie tak jest.

Dzisiaj udało mi się zapisać na genetyczne III trymestru - dopiero na 24.10 ! - wcześniej brak terminów. Masakra... ale chciałam do tego samego lekarza co robił połowkowe. No i 300 zeta...
 
reklama
@Anet23 nie mam pojęcia. Masz ulotkę?

A mnie boli gardło i zaczyna się chyba katar. Piecze mnie nos i jedna dziurka zaczyna się przytykac. Kataru nie miałam od prawie 2 lat...

Ja mam katar całą ciąże... często czerwony. Cały czas mi coś stoi w gardle... szczególnie rano. Ale póki co nie wspomagałam się żadnymi lekarstwami. A jak mnie łapie gardło to gorące mleko z miodem lub kakao, ew herbata z domowym sokiem z malin - na razie pomagało :)
 
Ja mam katar całą ciąże... często czerwony. Cały czas mi coś stoi w gardle... szczególnie rano. Ale póki co nie wspomagałam się żadnymi lekarstwami. A jak mnie łapie gardło to gorące mleko z miodem lub kakao, ew herbata z domowym sokiem z malin - na razie pomagało :)
Tez mam taki katar. Blony sluzowe wysuszone na wior i leci krew. Taki urok ciazowy chyba.

Bylam na usg prenatalnych 1.i2. Na nfz.u lekarki z certyfikatem. O trzecim powiedziala juz sama ze jesli moj lekarz ma.dobre usg to nie jest konieczne. I temat sie urwal.

Do swojego ide w poniedzialek.
 
@Anet23 ja też wykonywałam usg genetyczne u lekarza z certyfikatem. Miałam skierowanie od mojej gin ale z tego co wiem z nfz są tylko dwa pierwsze, a to już płatne... Dlaczego piszesz, że to jest Twoje trzecie obowiązkowe? Czyżby Twój gin nie robił usg i tylko te robisz w ciąży? Mój gin na każdej wizycie - co trzy tygodnie - robi mi usg u siebie. Oczywiście chodzę do niego prywatnie. Mam koleżankę, która część ciązy była z nfz i z pakietu, który opłacamy w pracy ale była to porażka i też teraz jest prywatnie. Szkoda że tak to u nas działa... płacisz to jest super, a nie to byle jak - oczywiście pewnie nie wszędzie tak jest.

Dzisiaj udało mi się zapisać na genetyczne III trymestru - dopiero na 24.10 ! - wcześniej brak terminów. Masakra... ale chciałam do tego samego lekarza co robił połowkowe. No i 300 zeta...

Tak chodze na nfz :) a na nfz naleza sie 3 usg, nie mam wykonywanego na wizytach tylko dostaje skierowanie zapisuje sie i ide w inny dzien na usg tak to dziala :) z tym ze w tej ciazy wlasnie wszystkie usg mam u certyfikowanego a w poprzednich ciazach robili mi w szpitalu i jaki doktor przyszedl taki robil.
 
@Anet23 nie mam pojęcia. Masz ulotkę?

A mnie boli gardło i zaczyna się chyba katar. Piecze mnie nos i jedna dziurka zaczyna się przytykac. Kataru nie miałam od prawie 2 lat...

Tak pisze to co zwykle czyli zeby sie poradzic lekarza. Oj to nie dobrze, nas wlasnie katary dopadly i juz 2 tyg sie meczymy, mlodszej corce na ucho poszlo i jeszcze w srode o 19 bylismy u naszej pani doktor bo byla goraczka i placz i sie okazalo zapalenie ucha i antybiotyk dostala .
 
Ja mam katar całą ciąże... często czerwony. Cały czas mi coś stoi w gardle... szczególnie rano. Ale póki co nie wspomagałam się żadnymi lekarstwami. A jak mnie łapie gardło to gorące mleko z miodem lub kakao, ew herbata z domowym sokiem z malin - na razie pomagało :)
Tak tak, herbatka z sokiem malinowym i żurawiną już była. Całej rodzince przygotowalam ;) Nie jest jakoś źle, ale pewnie trochę mi dokuczy. Zrobiłam też miód na noc. Dzieci codziennie piją, my też powinniśmy, także od jutra zaczynamy.
Tak pisze to co zwykle czyli zeby sie poradzic lekarza. Oj to nie dobrze, nas wlasnie katary dopadly i juz 2 tyg sie meczymy, mlodszej corce na ucho poszlo i jeszcze w srode o 19 bylismy u naszej pani doktor bo byla goraczka i placz i sie okazalo zapalenie ucha i antybiotyk dostala .
No właśnie też się zastanawiałam nad wapnem. Kilka dni temu wyszła mi wysypka na górze brzucha. Podejrzewam oliwke J&J bo to syf, ale mimo to nie chciałam wyrzucać i użyłam kilka razy. Teraz jest już w koszu, wysypka blednie, więc odpuszczam. Próbuje sobie przypomnieć co mi gin zalecił jak mnie wysypalo w poprzedniej ciąży, ale niestety nie pamiętam...

Obejrzałam mecz, pięknie chłopcy zmietli Włochów w pierwszym secie:)
 
Hej
a czy wy czujecie że już zbiera Wam się pokarm. Bo ja ze starsza nie miałam pokarmu nie ruszyła laktacja bradzo bym chciała żeby teraz było inaczej ale moje piersi niewiele urosły :(

Nadal brak imienia i tak mi dziwnie ze jako matka nie mam dla małej konkretnego imienia :(
 
reklama
Hej
a czy wy czujecie że już zbiera Wam się pokarm. Bo ja ze starsza nie miałam pokarmu nie ruszyła laktacja bradzo bym chciała żeby teraz było inaczej ale moje piersi niewiele urosły :(

Nadal brak imienia i tak mi dziwnie ze jako matka nie mam dla małej konkretnego imienia :(

U mnie tez z tym bylo kiepsko z laktacja mimo ze ok 34 tygodnia juz zaczelo z mich cos lecieć. Ale ja mam do tego luzne podejscie. Najbardziej odpowiada mi karmienie mieszane.
 
Do góry