reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

reklama
Powinno być w aptece. Tylko nie nadużywaj tego żeby nie rozleniwić zwieraczy.
Noszenie pomaga?

Wizyta połoznej przyjemna. Pełna podziwu za sn gdy wokół wszystkie chcą cc.
Mała waży 3560g. W trzy dni 140g przybyło. Żółtaczka zeszła.

♡ 40 tc jeszcze tydzień do spotkania z Lilcią ♡
 
@Luxuorius @ana ana nie słyszałam o tym, ale chyba wypróbuje. Kupię to normalnie w aptece? A probiotyk też stosujemy[emoji6]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
tak ona to kupila w aptece, to takie jakby biale patyczki, z reguly powinno sie je wyrzucic po kazdym uzyciu, ale jak wygotujesz je po kazdym razie mocno we wrzatku to posluza ponownie, tanie nie sa wiec warto wyparzac i uzywac ponownie ;) duzo dziewczyn tak robi, bo czytalam :) aha i nasza niunia miala mega kolki i uwierz, ze to pomoglo
 
@Luxuorius to chyba wypróbuje, bo jak ma puścić baczka, to się wybudza i pojękuje.

@elifit pewnie w kryzysowych sytuacjach bym tego używała. Może nie tyle noszenie co przytulanki i pionizacja. Czasem pomaga takie bujanie. A czasem nic nie pomaga i tak długo przytulamy na zmianę z mężem aż atak kolki przejdzie. Na szczęście są ostatnio krótsze i głównie w dzień.

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja dzis zakupilam malej sab simpex. Nie ma jakis duzych kolek ale wieczorami sie meczy. No zobaczymy jak beda dzialac. Z synkiem BiGaji uzywalismy ale polozna mowi ze to co maja te krople to dziecko ma juz z kp i sa skuteczne tylko przy mm. No zobaczymy zuzyjemy te i jak nie pomoga to zmienimy. Z synem jeszcze pilnowalam zeby mu sie odbijalo kladlam na brzusiu masowalam brzuszek i po 4 miesiacu przeszło. Tzn plakal mocno ale to juz nie od brzuszka tylki tego kiss syndrom.

A w ogóle to mam zlote dziecko. Spi w wozku super. Je i spi i czasami zaplacze. Oby tak dalej :) w domu posprzatane obiad ugotowany prasowanue na bieżąco. Mam nadzieje ze to sie nie zmieni. Hehhe ale za to czadu daje moj starszak to sie równoważny. Za tydz dzieci maja w przedszkolu ferie a moj maz musial zrezygnowac z urlopu bo maja za dużo pracy. Oj sie bedzie dzialo. Moze do tego czasu wyrosnie mi druga para rąk to dam rade opanowac sytuacje ;)


km5s8u69dm9dsszh.png
 
@aneta_ck mi znowu daje Młody popalić. Nie jestem w stanie prawie nic zrobić, bo jak tylko go odkładam to płaczę albo nie śpi przez kolki. Mam nadzieję, że szybko mu przejdź, bo ostatnio trochę zauważyłam poprawę. Trudno bałagan w domu kiedyś ogarnę.

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
To znaczy jak mogą sie zmienic kupki ?

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Nie będą w kolorze jajecznicy, tylko ciemne i twardsze, więc może się pojawić problem z zaparciami.

@aneta_ck @elifit to ja Wam powiem, że ja nie wiem co to nawał. Ani przy karmieniu starszego, ani teraz tego nie miałam. Mam akurat tyle pokarmu ile trzeba. Pamiętam jak przy starszym czekałam na ten nawał w 3-4 dniu po porodzie, a on nie przyszedł. Potem myślałam, że to przez to, że młody słabo ssał, bo był chory, ale teraz to samo, pomimo, że Baltazar ciągnie jak należy i pięknie przybiera na wadze.

@Nonkatoja u nas wczoraj wieczorem po raz pierwszy pojawił się jak przy kolce. Nie pomagało noszenie. Mały uspokoił się trochę dopiero przy dźwięku suszarki. Potem po raz pierwszy daliśmy mu rumianek i po nim zrobił kupkę i już było lepiej. Mam nadzieję, że się mylę i to nie kolki, bo nie chciałabym przechodzić co wieczór tego co ze starszym.
jeśli chodzi o Windi, to też słyszałam, że nie można za często, bo się zwieracze rozleniwią.

A my mieliśmy dziś sesję z moimi chłopakami. Niestety nie udało się zrobić chłopakom zbyt wielu wspólnych zdjęć, bo Bazyli nie bardzo chciał współpracować przy zdjęciach z bratem. Raz nawet go odepchnął i doszłyśmy do wniosku, że lepiej jednak nie ryzykować.
Już się nie mogę doczekać efektów. Cieszę się, bo zdjęcia mam jeszcze dostać przed końcem roku.
 
reklama
@aneta_ck też właśnie czytałam, że ten szczep co ma biogaia jest dostarczany dziecku z mlekiem matki, ale najpierw kupilam potem doczytałam, więc na miesiąc będziemy mieli. Znajoma mi mówiła, że jej pediatra polecił podawać przez pierwsze 6mc dicoflor albo diflos jako probiotyk, ale z drugiej strony podobno też nie ma co tak wszystko na zaś, organizm sam musi produkować takie bakterie, więc ponoć lepiej robić przerwy, a w sezonie jesienno zimowym podawać częściej.
 
Do góry