reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

no mi lekarz powiedzial, ze to wlasnie takie mega bolesne skurcze przepowiadajace :) za to moja mama i tata sie bardzo martwia, na tel wisze z nimi i pytaja sie czy na pewno lekarz dobrze zrobil wypuszczajac mnie, uspokajam ich, ze dobrze zrobil, ze nic sie nie ruszylo :)
 
reklama
@Nonkatoja takie wzdrygniecua to normalne. To odruch Moro czy jakos tak to sie nazywa. Dziecko reaguje tak na głośny dzwiek czy ostre swiatlo. Mi chodzi o to jak przebieram mala a jej sie nozka trzesie albo raczka a ostatnio zobaczylam takie drzenie oczek i serce mi stanelo. Bo drzenie konczyn jest czesto spotykane a z tymi oczkami to nie fajnie. Sprawdzalam moja pediatra ma zamkniete do konca roku wiec po sylwestrze bede sie konsultowac. No chyba ze sie będzie nasilac czesto powtarzac to pieprze to i jade bezposrednio do kliniki i nie wyjde stamtad dopoki jej nie zbadaja ale na razie nie chce panikowac


km5s8u69dm9dsszh.png
 
Nie jedziecie z nim na ip? Z takimi maluchami, to nie przelewki. Ja się strasznie martwię, żeby się Baltazar nie zaraził, bo u nas wszyscy chorzy cały czas. Na razie mały jeszcze się jakoś trzyma i mam nadzieję, że nic go nie złapie, bo jak nam powiedziała pediatra, u takich maluchów, to tylko leczenie szpitalne.
Nie pojechaliśmy, bo się uspokoiło. Jakby szło w drugim kierunku to na pewno byśmy pojechali. Ale Szymkowi na szczęście przechodzi. Jeszcze ma katar, ale mu to odciągam. Je już ładnie, śpi spokojniej [emoji4]

A mam pytanie. Na wizycie patronażowej doktorka zapisała nam żelazo fenoterol 7 mg, czy jakoś tak, i kazała podawać po skończeniu miesiąca, tylko nie wiem po co. Doktorka twierdzi, że przy żółtaczce "lubi" pojawić się anemia. Ale patrzyłam na wyniki Szymka ze szpitala i hemoglobine ma dobrą, ja hemoglobine mam dobrą (idealną wręcz od początku ciąży do końca), no to po co go mam faszerować tym żelazem ? Co mam zrobić, dawać mu to czy olać sprawe ?



Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
a jak czesto taki maluszek powinien jesc i jak dlugo? ja Zosie karmie srednio 10 razy dziennie. W nocy potrafi spokojnie 4 gdziny przespac jednym ciagiem (wczoraj rekor bo 5!). w dzien tak co 2,5 je, czasami poltorej. Sredni czas to 15 min na cycu.
To dobre wyniki?
Nie wiem czy to mozliwe ale moim zdaniem Zosia zlapala w miare rytm i nawet wydaje mi sie ze rozroznia dzien i noc (w sensie ze dluzej spi w nocy np. 4g+3g). Mozliwe?

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
Możliwe. Szymek jest dwa razy aktywny w ciągu dnia po około poltora godzinki, a w nocy śpi i ma drzemki dłuższe niż w dzień (nie licząc tej jednej nocy, dziś już było normalnie). Szymon też jadł na początku po około 15 minut, teraz ten czas się wydłużył do 20 minut, ale to pewnie dlatego że już ma prawie 3 tygodnie, brzuszek większy, potrzebuje więcej jedzonka ;) wczoraj tylko mieliśmy kryzys, dziś je normalnie i śpi normalnie. Owszem, jest troszke osłabiony i na pewno przeszkadza mu katar, ale jest o niebo lepiej niż było

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@elifit pewnie jest tak jak mowisz...no ale w krzyzu boli od poniedzialku i przy skurczach tez czuje w plecach... no ale to na pewno nie to chociaż nie kazdy musi miec bole z krzyza:) jak to beda skurcze porodowe to na pewno beda bolaly megaaaaa:)
 
@Luxuorius myślę, że pewnie przed świętami się wyrobisz[emoji6] jak tak w pierwszej chwili przeczytałam, to myślałam, że urodziłaś.

My już po wizycie i Młody już 3800 waży:) A pediatra chciał wpisać 3580, a okazało się, że wagę ma źle ustawiona. Wrrrr... myślałam, że tam padnę. Jak nawet bez ważenia widzę, po pampersach i ubrankach, że rośnie jak szalony. Chyba pora poszukać pediatry[emoji6] bo ręce mi opadają. I jeszcze zdziwiony, że bez dokarmiania tak przybrał.

Jakieś nowe wieści? Ktoś przez noc się rozpakował?

Edit: Dziewczyny, myślicie że przy takiej pogodzie mogę w tym tygodniu iść z Młodym na spacer? W środę 2 tygodnie będzie miał. Czy jeszcze za wcześnie?


Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
Nam raczej nie polecali spacerów z racji bardzo zmiennej pogody, mówili że lepiej okno otworzyć, dpbrze przewietrzyć i tak przyzwyczajać malucha, a spacery sobie darować przynajmniej do czasu po pierwszym szczepieniu (w ośrodku) i potem jak nic się nie bedzie działo to spacerek

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Nonkatoja moja skonczyla 2tyg dzis i polozna mnie zachecala zebym w ty tygogniu wyszla na spacer. tak na pol godz. a ile u ciebie stopni? u mnie 1:) ja otwieram od 5 dni okno na 10 min. Od jutra bede wystawiac na balkon. A spacery po Wigilii (i tak wychodzimy na swieta).

u mnie jak u Nonkatoja chyba zawsze duzo mleka. Cyc troche miekszy ale nie czuje ze calkiem pusty.

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
 
Ostatnia edycja:
reklama
@Grama80 u mnie też 1. Ja muszę się wyrwać z domu, więc sroda/czwartek idziemy na krótki spacer.

Ja zawsze byłam aktywna i już fioła dostaję w domu. I wydaje mi się, że mam/miałam baby blues.

@aneta_ck mam nadzieję, że z malutka będzie dobrze. Ja też jakoś bardziej będę przyglądać się Oskarkowi.

@xXxIzuLQaxXx zdrówka dla Szymusia.

@elifit bardzo się cieszę, że udało Ci się urodzi sn. I faktycznie to uczucie jak maluszka kładę na Tobie jest niezapomniane.[emoji4]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry