reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamusie 2008

Rany jakie tu zmiany :szok:, nie mogę się połapać :-D. Zjadlam już pół czekolady i chyba się nie pohamuje, żeby zjeść do końca :baffled:, jak mam nadziewane Wedla to sie nie moge powstrzymać.
Mamy pieska, biega sobie po podwórku, a nocy śpi w domu, bo nie chcemy żeby znów ktoś go ukradł. Szczeka na wszystkie psy, ehh
Wróciłyśmy do domku, troszkę posprzątałam, ale jeszcze została łazienka, spacerek też zaliczyłyśmy, tylko, ze strasznie wieje.
Yoka, co za lekarz, ja mojej to jeszcze nie sadzałam nawet na nocnik, bo nie zdążyłam jeszcze go kupić, ale może nie zapomnę przy najbliższych zakupach to spróbuję.
 
reklama
My od poczatku szczepiliśmy 3w1 więc teraz też weźmiemy taką, żeby była kontynuacja, i żeby mniej bolało. U nas kosztuje 180zł.
 
no ale wy mówicie o tym szczepieniu w 13 m-cy czy jakim późniejszym???? My teraz próbujemy iść na to co właśnie 13-14m-c jest obowiązkowe i nic mi lekarka nie mówiła ze mogę kupić szczepionkę .....???????
 
no ale wy mówicie o tym szczepieniu w 13 m-cy czy jakim późniejszym???? My teraz próbujemy iść na to co właśnie 13-14m-c jest obowiązkowe i nic mi lekarka nie mówiła ze mogę kupić szczepionkę .....???????

Agataks ja wlasnie o tym mowie...my dojsc nie mozemy bo non stop coś
 
reklama
W ciągu 24 godzin po urodzeniu
I dawka - WZW typu B domięśniowo oraz gruźlica śródskórnie szczepionką BCG (wykonywane są w szpitalu, gdzie dziecko zostało urodzone).
2 miesiąc życia (6-8 tydzień)
II dawka - WZW typu B domięśniowo;
I dawka - błonica, tężec i krztusiec szczepionką DTP podskórnie lub domięśniowo
I dawka - szczepionka przeciwko zakażeniom Haemophilus influenzae typu b (domięśniowo lub podskórnie).

3-4 miesiąc życia
(po 6-8 tygodniach od poprzedniego szczepienia)
II dawka - błonica, tężec i krztusiec szczepionką DTP podskórnie lub domięśniowo;
I dawka szczepionki przeciw poliomyelitis IPV inaktywowanej poliwalentnej (1, 2, 3 typ wirusa) podskórnie lub domięśniowo
II dawka - szczepionka przeciwko zakażeniom Haemophilus influenzae typu b (domięśniowo lub podskórnie).
5-6 miesiąc życia (po 6-8 tygodniach od poprzedniego szczepienia)
III dawka - błonica, tężec i krztusiec szczepionką DTP podskórnie lub domięśniowo;
II dawka szczepionki przeciw poliomyelitis IPV inaktywowanej poliwalentnej (1, 2, 3 typ wirusa) podskórnie lub domięśniowo
III dawka - szczepionka przeciwko zakażeniom Haemophilus influenzae typu b (domięśniowo lub podskórnie).
7 miesiąc życia
III dawka - WZW typu B domięśniowo.

13-14 miesiąc życia

I dawka - odra, świnka, różyczka - podskórnie żywą szczepionką skojarzoną.
Podawanie w wywiadzie przebycie zachorowania na odrę, świnkę lub różyczkę nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia; należy ją podać po upływienie wcześniej niż po 4 tygodniach od wyzdrowienia.
16-18 miesiąc życia
IV dawka - błonica, tężec i krztusiec szczepionką DTP podskórnie lub domięśniowo;
III dawka szczepionki przeciw poliomyelitis IPV inaktywowanej poliwalentnej (1, 2, 3 typ wirusa) podskórnie lub domięśniowo
IV dawka uzupełniająca - szczepionka przeciwko zakażeniom Haemophilus influenzae typu b (domięśniowo lub podskórnie).

6 rok życia
Błonica, tężec, krztusiec domięśniowo szczepionką acelularną DtaP zawierającą acelularny komponent krztuśca - I dawka przypominająca.
Poliomyelitis doustnie szczepionką ateunowaną poliwalentną OPV (1, 2, 3 typ wirusa) - I dawka przypominająca.
10 rok życia
szczepienie przeciwko odrze, śwince i różyczce - podskórnie, żywą szczepionką skojarzoną.
Podawane w wywiadzie przebycie zachorowania na odrę, świnkę lub różyczkę nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia, należy ją podać po upływie co najmniej dwóch miesięcy od wyzdrowienia.

12 rok życia


szczepienie przeciwko odrze, śwince i różyczce podskórnie, żywą szczepionką skojarzoną.
Szczepieniu podlegają wyłącznie dziewczęta nie szczepione w 10 lub 11 roku życia. Podawane w wywiadzie przebycie zachorowania na odrę, świnkę lub różyczkę nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia, należy ją podać nie wcześniej niż po 4 tygodniach od wyzdrowienia.
Podawanie w wywiadzie przebycie zachorowania na odrę, świnkę lub różyczkę nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia; szczepionkę należy podać po upływie 2 miesięcy od wyzdrowienia.
14 rok życia
WZW typu B domięśniowo trzykrotnie w cyklu 0; 1; 6 miesięcy (szczepienie należy podać młodzieży w gimnazjum I lub II klasa).

Nie należy szczepić osób uprzednio zaszczepionych podstawowo przeciw wzw typu B w ramach szczepień zalecanych lub obowiązkowych. Nie przewiduje się podawania dawek przypominających.
Błonica, tężec podskórnie lub domięśniowo szczepionką Td (II dawka przypominająca); szczepienie można podać jednocześnie (tzn. w ciągu 24 godzin) z jedną z dawek szczepionki przeciwko WZW typu B, w oddzielnej iniekcji.
19 rok życia
Błonica, tężec podskórnie lub domięśniowo szczepionką Td (III dawka przypominająca nie powinna być podana wcześniej niż po upływie 5 lat od ostatniej dawki szczepionki Td).
 
Do góry