reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gronkowiec (?) Dwie doby po porodzie.

willou

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Listopad 2016
Postów
172
Witam, w niedziele urodzilam synka, dzis przy okazji badań na zoltaczke okazało się ze synek ma podwyzszone cpr i dostal antybiotyk. Chwilke później ja spuchlam na twarzy, podejrzewam kolejne zapalenie dziasla (lapalo mnie juz w trakcie ciazy) i po wstępnej konsultacji z lekarzem synka okazalo się ze to gronkowiec. Nie mogę karmić piersia przez najbliższe dni ani dotykac malucha poki nie dostanę antybiotyku...wciąż czekam na swojego lekarza który wypisze antybiotyk i ogólnie dowiem się czy to faktycznie to...ale czy ktoś mial taka sytuacje? Jak to się skończyło? Martwie się jak to wszystko dalej się potoczy, jak dlugo będą nas trzymać w szpitalu i przede wszystkim jak groźna to bakteria dla synka...
 
reklama
Są różne rodzaje gronkowca, jedne naturalnie bytują na naszej skórze i nas wręcz ochraniają, inne są bardzo niebezpieczne i wywołują sepsę. Myślę że w waszym przypadku to któryś niegroźny rodzaj, bo inaczej dawno byś dostała antybiotyk, nikt by nie czekał. Natomiast u dzieci lepiej reagować szybciej, a skoro synek już jest leczony, to na pewno wszystko będzie dobrze.
 
Do góry