reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ginekolog od MTHFR WROCŁAW

Poroniłam w 3 miesiącu ciąży. W rodzinie było dużo przypadków udarów,dlatego też mój ginekolog skierował mnie na badania pod kątem trombofilii, bo wszystkie inne wyszły okey. Mam mutacje a1298c w homozygocie oraz PAI 1 4/5G również w homozygocie. Pozostałe czynniki jak V leiden są w porządku. O pierwszą ciążę starałam się prawie rok (tą utraconą). Teraz już 7 cykl po stracie i nic...
I co teraz Twój ginekolog proponuje? Zbadalas homocysteine? Dostałaś acard do starań? Heparynę od + testu? Dlaczego chcesz go zmienić? Dopytywałam o wynik, bo mthfr jest okryte złą sławą a tak naprawdę pai homozygotyczne jest groźniejsze. Napiszę do Ciebie priv
 
reklama
Poroniłam w 3 miesiącu ciąży. W rodzinie było dużo przypadków udarów,dlatego też mój ginekolog skierował mnie na badania pod kątem trombofilii, bo wszystkie inne wyszły okey. Mam mutacje a1298c w homozygocie oraz PAI 1 4/5G również w homozygocie. Pozostałe czynniki jak V leiden są w porządku. O pierwszą ciążę starałam się prawie rok (tą utraconą). Teraz już 7 cykl po stracie i nic...
Przykro mi 😔 robiliście badania zarodka?? W tym wszystkim co napisałaś to pai w homozygocie jest groźniejsze pod kątem ciąży niż mthfr. Powinnaś mieć wdrożony acard i heparynę najpóźniej od ppzytywmego testu. Ja przy pai w heterozygocie miałam acard 150 od starań i heparynę od dodatniej bety. Ale miałam też czynnik V dodatni
 
Przykro mi 😔 robiliście badania zarodka?? W tym wszystkim co napisałaś to pai w homozygocie jest groźniejsze pod kątem ciąży niż mthfr. Powinnaś mieć wdrożony acard i heparynę najpóźniej od ppzytywmego testu. Ja przy pai w heterozygocie miałam acard 150 od starań i heparynę od dodatniej bety. Ale miałam też czynnik V dodatni
Byłam już u 2 ginekologów, którzy twierdzą,że nowe badania nie zalecają podawania Acardu i heparyny ... Szukam dobrego ginekologa,który poprowadzi kolejną ciążę. Boje się kolejnej straty :(
 
Przykro mi 😔 robiliście badania zarodka?? W tym wszystkim co napisałaś to pai w homozygocie jest groźniejsze pod kątem ciąży niż mthfr. Powinnaś mieć wdrożony acard i heparynę najpóźniej od ppzytywmego testu. Ja przy pai w heterozygocie miałam acard 150 od starań i heparynę od dodatniej bety. Ale miałam też czynnik V dodatni
Nie robiliśmy badań zarodka. Musiałam ronić w domu,bo do szpitala nie chcieli mnie przyjąć. To długa historia. A Acard stosowałam do końca ciąży?
 
Mój ginekolog twierdzi,że nowe badania nie zalecają stosowania Acardu ani heparyny. Po trzeciej stracie głębsza diagnostyka... Hpmocysteina mam w normie.
 
Byłam już u 2 ginekologów, którzy twierdzą,że nowe badania nie zalecają podawania Acardu i heparyny ... Szukam dobrego ginekologa,który poprowadzi kolejną ciążę. Boje się kolejnej straty :(
No to musisz znaleźć takiego lekarza który będzie prowadził ciążę na acardzie i heparynie 🙄
Jeśli nie ograniczają Was bardzo koszta to możesz zrobić badania na własną rękę. Tego jest cała masa... 🙄 ja np po pierwszym poronieniu myślałam już o kariotypach naszych żeby zbadać, ale stwierdziłam że ten jeden raz to może faktycznie był okropny pech. Ale po drugim poronieniu przysługiwało mi już to badanie na NFZ i niestety wynik wykazał nieprawidłowości.
Możesz jeszcze spróbować u hematologa - jeśli ginekolog nie będzie chciał acardu i heparyny a hematolog będzie widział podstawy do włączenia ich w razie ciąży to gin nie może podważyć jego zdania 🤷‍♀️
 
No to musisz znaleźć takiego lekarza który będzie prowadził ciążę na acardzie i heparynie 🙄
Jeśli nie ograniczają Was bardzo koszta to możesz zrobić badania na własną rękę. Tego jest cała masa... 🙄 ja np po pierwszym poronieniu myślałam już o kariotypach naszych żeby zbadać, ale stwierdziłam że ten jeden raz to może faktycznie był okropny pech. Ale po drugim poronieniu przysługiwało mi już to badanie na NFZ i niestety wynik wykazał nieprawidłowości.
Możesz jeszcze spróbować u hematologa - jeśli ginekolog nie będzie chciał acardu i heparyny a hematolog będzie widział podstawy do włączenia ich w razie ciąży to gin nie może podważyć jego zdania 🤷‍♀️
Ja właśnie jestem w takiej sytuacji, po konsultacji hematologicznej.



@GreenTea2103 Wysłałam priv
 
reklama
Mam mutacje a1298c w homozygocie oraz PAI 1 4/5G również homozygota. Inne badania są okey.

Mi przy Pai 1 heterozygotycznej dr Krzysztof Wurm przepisywał heparyne bez problemu. Mozesz też pójść do hematologa z tymi wynikami, hematolog da ci recepte na heparyne.
Ja tez jezdzilam do immunologa - doc. Pasnik w Łodzi, on moze zrobić ci dokladniejsze badania.
 
Do góry