reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Genetyczne usg

Londi1617

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2018
Postów
19
Witam was mamy mam pytanie czy któraś z was miała problem miedzy 11 a 14 tygdniem z zbyt małym noskiem maleństwa lekarz powiedział że powinnmo mieć 2mm w 12 tyg a ma 1.2mm zbyt mało i wysłał mnie na dodatkowe badania a jak u was się skończyło???
 
reklama
A co zmieni amniopunkcja jesli to ZD ? Musisz sie nad tym zastanowić, czy będziesz chciała dokonać wtedy terminacji, jesli nie nie ma sensu ryzykować utrata ciąży, bo może sie zdarzyc po amnio, a nóż dziecko jest zdrowe. To amnio masz mieć na nfz? Na test papa nie zwracalabym uwage jest wyliczany komputerowo także to dla mnie gown... a nie test, tylko stresuje kobiety. Ile masz lat, miałaś już jakies problemy z ciazami, badz w rodzinie sa jakieś chore dzieci?
 
reklama
Na pocieszenie u mnie na usg wszystko było ok. Pappa tak zmieszał wynik, że wyszło ryzyko ZD. Zdecydowałam się na amnio nie że względu na to że zmieniło by to moją decyzję o urodzeniu dziecka tylko po to by móc się lepiej przygotować do roli matki tak wyjątkowego dziecka. W amnio wszystko wyszło ok. Jesli chodzi o samą amnio. Jest ona robiona sterylnie, pod kontrolą USG, jeśli chodzi o ból, mnie osobiście bardziej boli pobieranie krwi. Myśl pozytywnie to najważniejsze dla maluszka,stresem możesz mu wyrządzić większa krzywdę.
I jaki wynik amnio?
 
Dzieci z ZD
A co zmieni amniopunkcja jesli to ZD ? Musisz sie nad tym zastanowić, czy będziesz chciała dokonać wtedy terminacji, jesli nie nie ma sensu ryzykować utrata ciąży, bo może sie zdarzyc po amnio, a nóż dziecko jest zdrowe. To amnio masz mieć na nfz? Na test papa nie zwracalabym uwage jest wyliczany komputerowo także to dla mnie gown... a nie test, tylko stresuje kobiety. Ile masz lat, miałaś już jakies problemy z ciazami, badz w rodzinie sa jakieś chore dzieci?
Dzieci z ZD często mają także inne wady (glownie wady serca) więc jeżeli amnio potwierdza ZD to te ciążę na późniejszym etapie są inaczej prowadzone.
 
Ryzyko ryzykiem - ja jestem po amniopunkcji - ale wtedy można się przygotować do tego. Warunki domowe, rodzinę i przede wszystkim do porodu. Nie wiadomo czy jeżeli szpital wiedziały o tym wcześniej to może by odeslal do placówki z lepszym oddziałem.
 
Wszystko ok. Lekarz nie umiał wytłumaczyć czemu wyszedł taki wynik. Te badania działają na zasadzie statystyki. Czyli tyle tyle kobiet z takimi parametrami z ust i takim wynikiem białka Pappa urodziło dziecko ZD.
No właśnie dla tego ten test jest dla mnie do niczego ,ja go nawet nie robię tym bardziej,ze u mnie test zawala poronienia
 
Tak na NFZ dopiero w 16 tyg myślę aby zasięgnąć jeszcze raz jakich kolwiek informacji ale u innego lekarza
Tak na NFZ dopiero w 16 tyg myślę aby zasięgnąć jeszcze raz jakich kolwiek informacji ale u innego lekarza
Isc mozesz ,pewnie jak najbardziej. Zwlaszcza ze ziarno niepokoju juz zasiane. Moze Cie troche uspokoji opinia innego lekarza do czasu kiedy nie przyjda wyniki testu. A napisz czy lekarz po wpisaniu wszystkich pomiarów i danych po usg genrtycznym ocenil Ci ryzyko wystapienia jakich kolwiek z trisomii ?
 
reklama
Wyniki
 

Załączniki

  • IMG_20180725_112303.jpg
    IMG_20180725_112303.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 200
Do góry