reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Floradix żelazo

werkas10

Aktywna w BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2023
Postów
71
Hej. Jestem w 27 tyg ciąży i mam anemię. Biorę Pregnę Plus, w której jest 27 mg żelaza i przez kilka dni brałam też Biofer. Ale bardzo boli mnie po tym brzuch i żołądek, więc Biofer odstawiłam. Dziś kupiłam preparat w płynie Floradix, dużo kobiet w ciąży to chwali. Czy któraś z was ma jakieś doświadczenia z Floradixem ? Podniósł wam hemoglobinę i żelazo? I czy mogę stosować rano na czczo Euthyrox 25 mg, potem do śniadania Pregna Plus i np wieczorem właśnie Floradix ? Tak aby nie wchodziły ze sobą w interakcje
 
reklama
Ja nie miałam anemii, ale jeśli chodzi o ewentualne interakcje z Euthyroxem, to mi endokrynolog kazał brać suplementy dla ciężarnych zawierające żelazo minimum po 2h od wzięcia tabletki z hormonem. Oprócz tego jeszcze dostałam zalecenie, żeby jeść śniadanie dopiero po godzinie od wzięcia Euthyroxu, a gdybym chciała wypić kawę czy herbatę to najlepiej odczekać minimum godzinę od wzięcia hormonu/ suplementu z żelazem, żeby się dobrze wchłonęły
 
Hej. Jestem w 27 tyg ciąży i mam anemię. Biorę Pregnę Plus, w której jest 27 mg żelaza i przez kilka dni brałam też Biofer. Ale bardzo boli mnie po tym brzuch i żołądek, więc Biofer odstawiłam. Dziś kupiłam preparat w płynie Floradix, dużo kobiet w ciąży to chwali. Czy któraś z was ma jakieś doświadczenia z Floradixem ? Podniósł wam hemoglobinę i żelazo? I czy mogę stosować rano na czczo Euthyrox 25 mg, potem do śniadania Pregna Plus i np wieczorem właśnie Floradix ? Tak aby nie wchodziły ze sobą w interakcje
O interakcjach nic nie powiem,bo się nie znam,ale też właśnie zaczęłam brać floradix, żeby sobie pomóc... Sprawdzę wyniki za miesiąc to powiem 😁to o czym warto pamiętać to odstępy żelaza od nabiału, produktów pełnoziarnistych,jaj itd.
 
Hej. Jestem w 27 tyg ciąży i mam anemię. Biorę Pregnę Plus, w której jest 27 mg żelaza i przez kilka dni brałam też Biofer. Ale bardzo boli mnie po tym brzuch i żołądek, więc Biofer odstawiłam. Dziś kupiłam preparat w płynie Floradix, dużo kobiet w ciąży to chwali. Czy któraś z was ma jakieś doświadczenia z Floradixem ? Podniósł wam hemoglobinę i żelazo? I czy mogę stosować rano na czczo Euthyrox 25 mg, potem do śniadania Pregna Plus i np wieczorem właśnie Floradix ? Tak aby nie wchodziły ze sobą w interakcje
Ja brałam w nocy letrox jak się przebudzałam a po obudzeniu się floradix (mi na anemię nie pomógł, miałam tabsy na receptę). W teorii 1h po froladix lub innych dopiero jedzenie. Lub 2h po posiłku. Te preparaty stosuje się na czczo ale jak źle będziesz się czuła to zjedz coś. A i żelazo lepiej się wchłania jak popijasz sokiem pomarańczowym jeśli dobrze pamiętam.
 

Podobne tematy

Odpowiedzi
2
Wyświetleń
1 tys
GwiazdaMuzykiPop
G
Do góry