reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Endometrioza a zajście w ciążę

Tak, w skanmexie ☺️ boje się tych wlewow i tego leku obniżającego ciśnienie, leków przeczyszczających również. Wszystkiego się boje 🙈😅😅 ale wiem, że bez tego badania nic nie zdziałam. Dziękuję, w takim razie umawiam się na amh ♥️
Niestety, kiedy córka (niepełnoletnia) robiła RM, nikt nie powiedział, że kontrast robi się za pomocą wlewów doodbytniczych. Ja nie zostałam wpuszczona do kabiny przygotowawczej. Córka była z pielęgniarką i w zasadzie, bez żadnego uprzedzenia, została zgwałcona poprzez wykonanie wlewu. Później właściciel usiłował ze mną rozmawiać, coś tłumaczyć i na zmianę - przekonywać i grozić. Olałam sprawę, musiałam się zająć zdrowiem córki. A później przyszła pandemia...
Nie wiem, czy coś się zmieniło w podejściu, ale po tej sytuacji w procedurach pojawił się zapis o towarzyszeniu osoby dorosłej.
 
reklama
Hej dziewczyny, czy ten wątek jeszcze żyje? Od 4 lat choruje na endo, od 5 miesiecy staramy sie z partnerem o dziecko, bez skutku, z racji wieku (zaraz koncze 35 lat) udalismy sie do kliniki leczenia nieplodnosci.
Nasienie partnera ok, ja mialam zlecone kilkanascie badan i sposrod nich zaskoczylo mnie wysokie amh- wyszlo mi 5,26... W przyszlym tygodniu idziemy omowic wyniki, ale chcialam spytac, co o tym myslicie?
Wydaje mi sie ze taki wynik jest ok, ale moze wcale nie?
 
Hej dziewczyny, czy ten wątek jeszcze żyje? Od 4 lat choruje na endo, od 5 miesiecy staramy sie z partnerem o dziecko, bez skutku, z racji wieku (zaraz koncze 35 lat) udalismy sie do kliniki leczenia nieplodnosci.
Nasienie partnera ok, ja mialam zlecone kilkanascie badan i sposrod nich zaskoczylo mnie wysokie amh- wyszlo mi 5,26... W przyszlym tygodniu idziemy omowic wyniki, ale chcialam spytac, co o tym myslicie?
Wydaje mi sie ze taki wynik jest ok, ale moze wcale nie?
Wynik chyba bardzo dobry, ale najlepiej jakby skomentowała to lekarz ☺️ ja też choruje na Endo. Zaczęłam starać się o dziecko w tym samym wieku. U mnie zalecenie było takie, aby zrobić rezonans w skanmexie i rok starań naturalnych. Pierwszy raz zaszłam w ciążę po 5 miesiącach od diagnozy, ale było to puste jajo. Po zabiegu łyżeczkowania zaszłam w ciążę po 3 miesiącach i w tej chwili jestem w 25 tygodniu. Najlepiej opierac się na tym co mówi lekarz, który najlepiej jakby znał się na Endo, a w między czasie starać się naturalnie, bo różnie bywa z tymi diagnozami lekarzy, którzy nie dają szans na ciążę, a ty nagle pozytywny test. Coś co mogę polecić od siebie to zbadanie jeszcze progesteronu i suplementacja witamin. U mnie był to magnez, Wit D, kurkumina (na stan zapalny), u meza witamina D, selen, cynk. Dobrze byłoby wprowadzić dietę przeciwzapalną w miarę możliwości. No i oczywiście w tym wszystkim nie zapominać o lekarzu ☺️
 
Hej dziewczyny, czy ten wątek jeszcze żyje? Od 4 lat choruje na endo, od 5 miesiecy staramy sie z partnerem o dziecko, bez skutku, z racji wieku (zaraz koncze 35 lat) udalismy sie do kliniki leczenia nieplodnosci.
Nasienie partnera ok, ja mialam zlecone kilkanascie badan i sposrod nich zaskoczylo mnie wysokie amh- wyszlo mi 5,26... W przyszlym tygodniu idziemy omowic wyniki, ale chcialam spytac, co o tym myslicie?
Wydaje mi sie ze taki wynik jest ok, ale moze wcale nie?
Hej, ja co prawda nie mam endometriozy, ale jak robiłam w zeszłym roku AMH (mając 34 lata) wyszło mi 4,31 i lekarz powiedział że to jest bardzo dobry wynik. Wysoki wynik (powyżej 3) może wskazywać na PCOS, ale lekarz mi tłumaczył, że to nie jest takie proste, powinny też występować inne objawy (np. nieregularne miesiączki, zaburzenia owulacji, bardzo długie cykle( i samo wysokie AMH o niczym nie świadczy.
 
Ja z kolei bardzo niskie amh. Ale mały naturalny cudzik jest od 8 miesięcy koło mnie. Endometrioza po laparoskopii.
 
Hej dziewczyny, czy ten wątek jeszcze żyje? Od 4 lat choruje na endo, od 5 miesiecy staramy sie z partnerem o dziecko, bez skutku, z racji wieku (zaraz koncze 35 lat) udalismy sie do kliniki leczenia nieplodnosci.
Nasienie partnera ok, ja mialam zlecone kilkanascie badan i sposrod nich zaskoczylo mnie wysokie amh- wyszlo mi 5,26... W przyszlym tygodniu idziemy omowic wyniki, ale chcialam spytac, co o tym myslicie?
Wydaje mi sie ze taki wynik jest ok, ale moze wcale nie?
U nas udało się naturalnie po 2 latach starań. Zaszłam w ciążę po laparoskopii. Oprócz tego tak jak dziewczyny piszą dieta przeciwzapalna plus fizjoterapia plus odpowiednia suplementacja.
 
Hej dziewczyny, czy ten wątek jeszcze żyje? Od 4 lat choruje na endo, od 5 miesiecy staramy sie z partnerem o dziecko, bez skutku, z racji wieku (zaraz koncze 35 lat) udalismy sie do kliniki leczenia nieplodnosci.
Nasienie partnera ok, ja mialam zlecone kilkanascie badan i sposrod nich zaskoczylo mnie wysokie amh- wyszlo mi 5,26... W przyszlym tygodniu idziemy omowic wyniki, ale chcialam spytac, co o tym myslicie?
Wydaje mi sie ze taki wynik jest ok, ale moze wcale nie?
Hej, wygląda na to, że wątek jeszcze żyje i bardzo się cieszę, ponieważ pierwszy raz postanowiłam udzielić się na takim forum. Niestety też na początku 2024 roku miałam rozpoznaną endomteriozę głęboko naciekającą na więzadłach krzyżowo macicznych. Po latach mega bolesnych okresów i plamień przed miesiączką w końcu znalazłam kogoś komu udało się rozpoznać chorobę. Obawiam się tylko, że troche za późno. Również staramy się o dziecko od ponad roku, bez efektu. Wprowadziłam dietę oraz odpowiednią suplementację i widzę efekt w postaci łagodniejszego okresu. Nie zawszę, ale mimo wszystko widzę różnicę. Miałam wykonaną drożność jajowodów. Oba drożne. Badania hormonalne z krwi. Progesteron prawidłowy 7 dpo. Nie wiem jakie będą dalsze działania ale przyznam, że w głowie chwilami jest mega ciężko.
Super, że podjeliście decyzję o klinice niepłodności. Tam są specjaliści, którzy pomogą mieć upragnione maleństwo. Przy tej chorobie zdecydowanie trzeba trafić na odpowiedniego specjalistę, który pokieruje w dobrą stronę. Trzymam kciuki, żeby się udało :)
 
Fajnie ze jest taki odzew , dziekuje dziewczyny🙂
Moj progesteron w 4dc wyniosl 0,484 ng/ml, wedlug rozpiski na badaniu- w normie. W srode idziemy do lekarza omowic wyniki, wiec licze ze czegos sie dowiem. Na lewym jajniku mam torbiel 5cm i dotychczas doktor nic nie powiedziala czy to usuwac, chciala najpierw zobaczyc moje amh.
Najbardziej marzy nam sie naturalna ciaza- jak wszystkim , mam nadzieje ze w klinice nie beda tylko cisnac na in vitro...
 
Fajnie ze jest taki odzew , dziekuje dziewczyny🙂
Moj progesteron w 4dc wyniosl 0,484 ng/ml, wedlug rozpiski na badaniu- w normie. W srode idziemy do lekarza omowic wyniki, wiec licze ze czegos sie dowiem. Na lewym jajniku mam torbiel 5cm i dotychczas doktor nic nie powiedziala czy to usuwac, chciala najpierw zobaczyc moje amh.
Najbardziej marzy nam sie naturalna ciaza- jak wszystkim , mam nadzieje ze w klinice nie beda tylko cisnac na in vitro...
 
reklama
Z tego co wiem to progesteron najlepiej badać 7 dni po owulacji. Najlepiej razem z estradiolem.Wtedy wiadomo czy jest w normie i czy jest rownowaga miedzy tymi hormonami. Takie badanie rownież potwierdza owulacje oraz jej jakość.
 
Do góry