reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ENCORTON, ACCOFIL, NEOPARIN - przyjmowanie w staraniach o zajście w ciazę

IZABELA 1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Sierpień 2022
Postów
206
Witajcie, czy ktoś stosował ENCORTON w tabletkach, ACCOFIL i NEOPARIN w zastrzyku przy staranich w zajściu w ciażę? Jak dawkowałyście te leki i w jakich dniach cyklu go przymowałyście? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź nawet jesli stosowałaś tylko jeden z wymienionych leków. Najważniejsze sa dla mnie Encorton i Accofil. Pozdrawiam.
 
reklama
Witajcie, czy ktoś stosował ENCORTON w tabletkach, ACCOFIL i NEOPARIN w zastrzyku przy staranich w zajściu w ciażę? Jak dawkowałyście te leki i w jakich dniach cyklu go przymowałyście? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź nawet jesli stosowałaś tylko jeden z wymienionych leków. Najważniejsze sa dla mnie Encorton i Accofil. Pozdrawiam.
Ja brałam encorton i accofil ale dawkowanie i dni w jakich mam to przyjmować miałam rozpisane od lekarza.
 
Nie udało się 🙂 lekarz który zlecił Ci encorton i accofil nie rozpisał dawkowania ?
U mnie immunolog przepisal dawkowanie w przypadku zajscia w ciaze:
- Encorton 7,5 mg/d (do 12 tygodnia, następnie powolna redukcja)
- Accofil a 30 mln j. (1/3 amp. s.c. co 72 h do końca 11 tyg)
- Neoparin 40 mg/d. - przez całą ciążę
Staramy sie juz dlugo i nic wiec ginekolog zalecil rozpoczecie stosowania tych lekow juz w staraniach w takich samych dawkach jak zalecil immunolog. Dlatego zalezy mi bardzomzeby porownac to dawkowanie w staraniach do kogos kto juz bral. Bardzo by mi Pani pomogla ;) no i trzyma kciuki !
 
U mnie immunolog przepisal dawkowanie w przypadku zajscia w ciaze:
- Encorton 7,5 mg/d (do 12 tygodnia, następnie powolna redukcja)
- Accofil a 30 mln j. (1/3 amp. s.c. co 72 h do końca 11 tyg)
- Neoparin 40 mg/d. - przez całą ciążę
Staramy sie juz dlugo i nic wiec ginekolog zalecil rozpoczecie stosowania tych lekow juz w staraniach w takich samych dawkach jak zalecil immunolog. Dlatego zalezy mi bardzomzeby porownac to dawkowanie w staraniach do kogos kto juz bral. Bardzo by mi Pani pomogla ;) no i trzyma kciuki !
Ja accofil miałam brać 4 dni po owulacji potwierdzonej monitoringiem, lub od pozytywnego testu, z encortonie nie pomogę bo brałam miesiąc przed rozpoczęciem starań a później miałam zalecony od pozytywnego testu, ale ze to nie nastąpiło to nie brałam.
Co wyszło w badaniach, ze lekarz zlecił takie leki ?
 
Rozumiem
Ja accofil miałam brać 4 dni po owulacji potwierdzonej monitoringiem, lub od pozytywnego testu, z encortonie nie pomogę bo brałam miesiąc przed rozpoczęciem starań a później miałam zalecony od pozytywnego testu, ale ze to nie nastąpiło to nie brałam.
Co wyszło w badaniach, ze lekarz zlecił takie leki ?
 
reklama
Rozumiem. A jakie mialas dawkowanie w miesiac przed staraniem?
U mnie tak: Neoparin, bo mam pozytywny Leiden V, Accofil + Encorton na ulatwienie zagniezdzenie zarodka. Podejrzewa sie u mnie problem z zagniezdzeniem, z badan ALLO MLR wyszlo - 0 % hamowania i z badan KIRU ze brakuje mi kilku waznych receptorow do zagniezdzenia zardka i utrzymania ciazy. A u Cb?
 
Do góry