reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziewczyny ze starań 2022 - bez tabu

Tak, dlatego edytowałam swój wpis że wg mnie masz hiperinsulinemię a nie IO :)
Ja przeliczałam sobie wskaźnik na kalkulatorze że strony fundacji poświęconej IO i wyszło, że nie mam. Lekarz powiedział że mam, a nie wspominał nic o hiperinsulinemi No to już sama nie wiem... glukoza 84-124- 83, insulina 8.85-79.22-68.81
 
Ostatnia edycja:
reklama
Girls, powracam do Was z tematem medycznym.
Wybieram się do PL i zamierzam wrócić z zapasami.
Doradźcie, proszę, w sprawie supli.
Mój cel: już nie wiara w cuda naturalnego poczęcia tylko optymalne przygotowanie do IVF. Czym sobie pomogę przygotowując się do procedury, jak zadbać o jajeczka, itp, itd.

Oto, co sobie zanotowałam z różnych naszych rozmów. I teraz rzeknijcie mi, co jest lepsze niż dobre, czego lepiej nie spożywać. Co Wam doradzili lekarze na przykład, i rację mieli? Na pewno muszę kwas foliowy - badań nie robiłam, więc może lepiej żeby był metylowany albo pół na pół?
Co mogę do tej listy dodać?

Pueria Uno
Prenatal Uno
Omegamed Optima (z DHA)

Te akurat mam i biorę jakoś okresowo naprzemiennie:
Prenatal Caps (multi 1 + DHA)
Pregna Start

Inofolic Combi
Myositogyn
Naturell Folian Forte


L-karnityna
Q10
Melatonina

Bromelaina
 
Ja przeliczałam sobie wskaźnik na kalkulatorze że strony fundacji poświęconej IO i wyszło, że nie mam. Lekarz powiedział że mam, a nie wspominał nic o hiperinsulinemi No to już sama nie wiem... glukoza 84-124- 83, insulina 8.85-79.22-68.81
Myślę, że lekarze mówią ogólnie IO na zaburzenia gospodarki insulinowej jako skrót myślowy 🤷‍♀️ dopiero ci co zajmują się tylko tym tematem są bardziej precyzyjni.
Ja wam tu pisze to co wiem z fb z fundacji IO i resztę doczytałam w necie.
Twój wskaźnik homa faktycznie nie wskazuje na IO, ale insulina po 1 h i po 2h jest zawyżona więc wg mnie hiperinsulinemia.
Może lekarzom nie chce się tłumaczyć różnicy między IO a hiperinsulinemią, w końcu sposób leczenia jest taki sam - dieta z niskim ig, ruch i metformina :)
 
Girls, powracam do Was z tematem medycznym.
Wybieram się do PL i zamierzam wrócić z zapasami.
Doradźcie, proszę, w sprawie supli.
Mój cel: już nie wiara w cuda naturalnego poczęcia tylko optymalne przygotowanie do IVF. Czym sobie pomogę przygotowując się do procedury, jak zadbać o jajeczka, itp, itd.

Oto, co sobie zanotowałam z różnych naszych rozmów. I teraz rzeknijcie mi, co jest lepsze niż dobre, czego lepiej nie spożywać. Co Wam doradzili lekarze na przykład, i rację mieli? Na pewno muszę kwas foliowy - badań nie robiłam, więc może lepiej żeby był metylowany albo pół na pół?
Co mogę do tej listy dodać?

Pueria Uno
Prenatal Uno
Omegamed Optima (z DHA)

Te akurat mam i biorę jakoś okresowo naprzemiennie:
Prenatal Caps (multi 1 + DHA)
Pregna Start

Inofolic Combi
Myositogyn
Naturell Folian Forte


L-karnityna
Q10
Melatonina

Bromelaina
Czy w którymś z tych leków jest inozytol? Jak nie to mysle ze warto dodać 😊
 
Ten kiedyś był tu polecany 😁
Screenshot_20220713-205843_Allegro.jpg
 
Girls, powracam do Was z tematem medycznym.
Wybieram się do PL i zamierzam wrócić z zapasami.
Doradźcie, proszę, w sprawie supli.
Mój cel: już nie wiara w cuda naturalnego poczęcia tylko optymalne przygotowanie do IVF. Czym sobie pomogę przygotowując się do procedury, jak zadbać o jajeczka, itp, itd.

Oto, co sobie zanotowałam z różnych naszych rozmów. I teraz rzeknijcie mi, co jest lepsze niż dobre, czego lepiej nie spożywać. Co Wam doradzili lekarze na przykład, i rację mieli? Na pewno muszę kwas foliowy - badań nie robiłam, więc może lepiej żeby był metylowany albo pół na pół?
Co mogę do tej listy dodać?

Pueria Uno
Prenatal Uno
Omegamed Optima (z DHA)

Te akurat mam i biorę jakoś okresowo naprzemiennie:
Prenatal Caps (multi 1 + DHA)
Pregna Start

Inofolic Combi
Myositogyn
Naturell Folian Forte


L-karnityna
Q10
Melatonina

Bromelaina
Rozważ Ovulomed max. Skład:
mio-inozytol – 2000mg, betaina – 250mg, D-chiro-inozytol – 30mg, cynk – 7,5mg (75% RWS), witamina B6 – 1,05mg (75% RWS), witamina B12 – 1,875mcg (75% RWS), witamina D3 – 5mcg (100% RWS), kwas foliowy – 400mcg (200% RWS).
 
reklama
Do góry