reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzidziusiowe boleści

Mysle ,ze i 6 razy nie zaszkodzi ale zobaczysz jak bedzie schodzilo , moze 4razy dziennie starczy.Gdybys nie widziala poprawy to polecam jednak gencjane tylko koniecznie NA WODZIE bo nie bedzie szczypac.:tak:
 
reklama
Aneczko chyba schodzi! Byly na poczatku takie białe malutkie kropeczki a potem pecherzyki, teraz chyba zmalały a gdzieniegdzie jakby skroka schodziła. Dzis zrobiłam jej juz 3 razy. Po kolacji zrobie ostatni raz i zobaczymy jak bedzie jutro. Ale dzis ma już o wiele lepszy humor! Bardzo dziekuje Ci Aneczko za rade!
 
Nie ma za co na plesniwkach sie akurat dobrze znam bo dzieci z mojego oddzialu maja potworne plesniawy.Sluze pomoca jeslii moge .Zdrowka dla Kajuni zycze.
 
Dziewczyny,czy wasze dzieci też marudzą przy myciu ząbków? Jak próbuje Olisiowi szczotkowac ząbki to wypaycha mi szczoteczkę językiem i zatyka buzię,czasem jak ma dobry humor to z minutkę pomanewruję mu w pysiu albo sam sobie "myje",obawiam sie jednak że to za krótko i niedokładnie...jak myjecie dzieciakom ząbki?
 
Kurcze chyba goraczka ktora Kaji wczoraj wyskoczyla nie jest na zabki :o(
Wczoraj o 16.00 miała 38.1 dalam jej Ibufen 3 ml potem o 21.00 miała 39.1 i znow Ibufen i potem znmow kolo 1.00 w nocy kiedy tem. podskoczyła.
Prosze powiedzcie mi jak czesto moge podawac Ibufen i moze zastapic go Panadolem bo nie bardzo schodzila temp. po nim ;o(
Nie ma jak isc do lekarza bo dzis niedziela ;o( Mała nie kaszle ani nie ma katarku, nie wiem co jej jest :( teraz ma 37.8. Czy powinnam podac jej juz cos na goraczke?
 
Kurcze chyba goraczka ktora Kaji wczoraj wyskoczyla nie jest na zabki :o(
Wczoraj o 16.00 miała 38.1 dalam jej Ibufen 3 ml potem o 21.00 miała 39.1 i znow Ibufen i potem znmow kolo 1.00 w nocy kiedy tem. podskoczyła.
Prosze powiedzcie mi jak czesto moge podawac Ibufen i moze zastapic go Panadolem bo nie bardzo schodzila temp. po nim ;o(
Nie ma jak isc do lekarza bo dzis niedziela ;o( Mała nie kaszle ani nie ma katarku, nie wiem co jej jest :( teraz ma 37.8. Czy powinnam podac jej juz cos na goraczke?

Temperaturę zbijaj , jak mała będzie miała 38 i wyzej. My robimy tak: najpierw Ibufen lub nurofen (to na ibuprofenie), następnie, gdy po 4 godzinkach gorączka jest, zamieniamy na paracetamol (Panadol, Apap). I tak na zmianę. Jeśli mała będzie miała powyżej 39 stopni mozesz jej dać jeden czopek Codiparu 250 mg, tak nam każe nasza lekarka i działa rewelacyjnie, Zdrówka życzymy.
 
Kwiatywewłosach - swietna rada z tymi lekami.
Tak czy inaczej bylismy wczoraj na pogotowiu bo w nocy było ponad 39.0.
Lekarz nic nie zalecil osluchal i powiedzial aby isc na drugi dzien do lekarza.
Tak wiec dzis bylismy u pediatry. Swietny fachowiec. Ogladnal Kaje i stwierdzil ze skoro nie rozwinela sie przez 2 dni infekcja a tem. sie utrzymuje to nie bedzie to nic szkodliwego i powinnismy byc spokojni. Nie podal antybiotyku tylko syropek na gardelko bo jest lekko czerwone i calcium + opisał dokladnie tak jak Ty jak podawac leki na goraczke. Mała nadal walczy z goraczka ale mysle ze do jutra powinno ustapic. Jesli nie mam recepte na lekki antybiotyk na wirusiki.
 
Cieszę sie reamonn,ze Kajcia nie jest poważnie chora,oby szybko przeszła ta infekcja!:tak:
Dziewzynki,ponawiam pytanko,jak myjecie dzieciom ząbki? na leżaco,na siedząco,czy chętnie sie poddają zabiegom itp;-)
Olis od 4 dni robi bardzo rzadkie kupki...:dry:chyba zaczne mu podawac Lakcid,bo cos za długo to trwa...a może to wina wyrzynającej sie czwórki?
 
Dobrze,że z Kajunią to nic poważnego!Oby szybko przeszło!

Oleńko,co do kupek i ząbków to nie mam wprawy bo jak już pisałam Zuza ząbkowanie przechodzi prawie bezboleśnie i bezobjawowo-tylko więcej się śłini.
Ale te nowe perełki myjemy tak-najpierw nakładam pastę na palec lub taką silikonową nakładkę i troszkę gmeram jej w pysiu a potem daję Młodziutkiej jej szczoteczkę,biorę swoje i razem myjemy zęby.To działa bo Mała szoruje jak nie wiem.
 
reklama
To w takim razie aniolek z Zuzi,bo my juz dawno zrezygnowalismy ze szcoteczki na palec bo by mi malutki go odgryzł:growl::biggrin2: My myjemy ząbki na leżąco,najpierw ja szczoteczką dla dzieci i pastką a potem Oliś dokańcza taką z gumowymi nasadkami;-) niestety nie obędzie sie bez buntu i płaczu:-(
 
Do góry