reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzidziuś i studia

I jeszcze.. duzo piszecie o ITS i IOS czy nie trzeba przypadkiem być dobrym studentem i mieć odpowiednio wysokiej średniej by przyznali taki tok studiów?

W regulaminie mojej uczelni jest tak o IOS:

Zgodę na realizację studiów według indywidualnej organizacji wydaje Dziekan na uzasadniony wniosek studenta.

I tak tez to rozumiem. Student musi we wniosku o IOS wykazać, że jego sytuacja spowodowała potrzebę studiowania właśnie według indywidualnej organizacji. Jak jest z ITS? Tutaj chyba liczą się wyniki, ale u mnie w regulaminie nie ma przewidzianego ITS, tylko IOS, więc może to zależy od regulaminu?:sorry2: Warto najpierw przeczytać wszystkie regulaminy, żeby później wiedzieć na czym się stoi (z doświadczenia wiem, że osoby pracujące w dziekanacie czy sekretariacie wcale nie muszą znać regulaminu i mogą wmawiać nam bzdury:angry:) A poza tym nieznajomość prawa szkodzi ;-)
 
reklama
to prawda, że do przyznania indywidualnej organizacji albo toku studiów trzeba mieć odpowiednią średnią, ale w przypadku ciąży wyniki nie mają znaczenia, to się po prostu nam należy! (przynajmniej tak jest u mnie na uczelni)
 
A czy któraś z Was studiuje/ studiowała na SGGW? Bo ja tam właśnie studiuję a to dość specyficzna uczelnie-dużo zajęć praktycznych i ćwiczeń..
no i ponawiam pyatnie czy któraś z Was jest już po powrocie z dziekanki? Ciężko było sie rozstać z dzieciątkiem? Ciężko znów zmobilizować się do nauki?
PS mam takie małe pytanko, bo trochę sie nie moge połapać na tym forum:sorry2:jak mam zmienić ustawienia żeby dostawać powiadomienia o odpowiedziach na dany temat? To w ogóle możliwe?
 
Ja byłam na dziekance, ale ze względów finansowych.:sorry2: Po powrocie udało mi się szybko wrócić do uczenia się, co nie było takie trudne.

Jeśli chodzi o otrzymywanie powiadomień o nowych postach na dany temat trzeba na różowym pasku znaleźć narzędzie wątku i dać subskrybuj wątek. Jeśli pojawi się nowy post na wybranym wątku, to dostaniesz powiadomienie na pocztę.
 
Ja jestem na IV roku i powiedziałam dyrektorowi instytutu, że jestem w ciąży. On mi pogratulował, ale odradza indywidualny tok nauczania, mówi że lepiej na tym wyjdę jak się podogaduje z wykładowacami. Sama nie wiem co robić...
 
nie musisz składać żadnego zaświadczenia od ginekologa, w tym podaniu musisz jedynie wpisać uzasadnienie dlaczego starasz się o ios, więc wpiszesz sobie że Twoja decyzja spowodowana jest ciążą czy że spodziewasz się dziecka czy coś w tym stylu...
ja się pochwalę, sesja zaliczona idealnie, nawet ani jednej 3 nie ma!! :szok: aż dziwne...
ale jednak dzidziuś motywuje, warto się dogadywać i zaliczać wczesniej co się da i nie gromadzić wszystkiego na koniec :-)
 
dziewczyny wszystko da się pogodzić. ja też studiuję (ostatni rok) na medycznej. jest ciężko, bo to i zaliczenia, i praktyki (na szczęście nie muszę na nie chodzić)- a muszę dodać że studiuję na odległość... przyjeżdżam tylko na egzaminy. wszystko da się pogodzić i załatwić. jestem właśnie po sesji- najlepiej mi chyba poszła ze wszystkich jakie do tej pory miałam. dzieci motywują i to jak... :-)
 
reklama
No tak ale u nas spora czesc zaejc jest zwiazana z wysilkiem fizycznym…. I wlasnie w tym problem z brzuszkiem to niemozliwe.
 
Do góry