reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwutygodniowy noworodek

Dołączył(a)
12 Grudzień 2023
Postów
13
Witam jestem mamą dwutygodniowego szkraba. Jest to moje drugie dziecko ale pierwsze ma 12 lat więc można powiedzieć że wszystkiego uczę się od nowa. Nurtuje mnie sen mojego synka. Wczoraj był taki dzień że ładnie zasypiał w ciągu dnia można powiedzieć że jadl i spał. W nocy tak to godziny 3.40 standardowe pobudki na karmienie. Dodam że karmie tylko piersia. Nad ranem zawsze zaczyna stękać, wiercić się, piersi za bardzo nie chce ale jest w śnie niespokojny. Pręży się i stęka tak jakby chciał zrobić kupkę albo puścić bączka. Dziś w ciagu dnia mało śpi. Ciągle by chciał być przy piersi, jest jakiś rozdrażniony, w końcu przy niej zasypia. Mało pruta i robi mało kupek. Czy w tym zachowaniu jest coś niepokojącego?
 
reklama
Witam jestem mamą dwutygodniowego szkraba. Jest to moje drugie dziecko ale pierwsze ma 12 lat więc można powiedzieć że wszystkiego uczę się od nowa. Nurtuje mnie sen mojego synka. Wczoraj był taki dzień że ładnie zasypiał w ciągu dnia można powiedzieć że jadl i spał. W nocy tak to godziny 3.40 standardowe pobudki na karmienie. Dodam że karmie tylko piersia. Nad ranem zawsze zaczyna stękać, wiercić się, piersi za bardzo nie chce ale jest w śnie niespokojny. Pręży się i stęka tak jakby chciał zrobić kupkę albo puścić bączka. Dziś w ciagu dnia mało śpi. Ciągle by chciał być przy piersi, jest jakiś rozdrażniony, w końcu przy niej zasypia. Mało pruta i robi mało kupek. Czy w tym zachowaniu jest coś niepokojącego?
Nie jest. Poczytaj o dyschezji niemowlęcej.
 
Maluszek potrzebuje bliskości, dlatego chce piersi ( poczytaj o 4tym trymestrze).

Dodatkowo pewnie meczy go niedojrzałość jelit, która jest normalna w tym wieku. Może próbować robić masaże brzuszka, dawać probiotyki itd.
 
Do góry