reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwa pęcherzyki na różnym etapie

Dołączył(a)
4 Czerwiec 2024
Postów
8
Dziewczyny czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim żeby na USG lekarz wypatrzył ładny zarodek z bijącym serduszkiem a tuż obok drugi pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem zoltkowym? 😳

W 5+2 robiłam USG na którym wyszło że jest pęcherzyk z zarodkiem 1,5mm

Wczoraj w 7+2 dostałam silnego krwotoku. Zostałam zabrana przez karetkę do szpitala gdzie okazalo się że serduszko dziecka ładnie pracuje i nie znaleziono przyczyny tak silnego krwotoku

Dzis 7+3 miałam miesiąc wczesniej umowiona wizytę u swojego ginekologa i lekarz wypatrzył drugi pęcherzyk z tym że znajduje się w nim tylko pęcherzyk żółtkowy a żeby było dziwniej powiedział że wydaje mu się że ten drugi chyba dzieli się na trzeci 😳

Przecież to jest nie pojęte żeby aż tak duża roznica była między pęcherzykami 😳

Nie nastawiam się na ciążę bliźniacza , wydaje mi się że wczorajszy krwotok spowodowany jest tym że drugi pęcherzyk żółtkowy się wchłania, choć. co ja się tam znam - nie jestem lekarzem...

Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją ? Czy u kogoś drugi pęcherzyk dogonił pierwszy etapem rozwoju?
 
reklama
Dziewczyny czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim żeby na USG lekarz wypatrzył ładny zarodek z bijącym serduszkiem a tuż obok drugi pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem zoltkowym? 😳

W 5+2 robiłam USG na którym wyszło że jest pęcherzyk z zarodkiem 1,5mm

Wczoraj w 7+2 dostałam silnego krwotoku. Zostałam zabrana przez karetkę do szpitala gdzie okazalo się że serduszko dziecka ładnie pracuje i nie znaleziono przyczyny tak silnego krwotoku

Dzis 7+3 miałam miesiąc wczesniej umowiona wizytę u swojego ginekologa i lekarz wypatrzył drugi pęcherzyk z tym że znajduje się w nim tylko pęcherzyk żółtkowy a żeby było dziwniej powiedział że wydaje mu się że ten drugi chyba dzieli się na trzeci 😳

Przecież to jest nie pojęte żeby aż tak duża roznica była między pęcherzykami 😳

Nie nastawiam się na ciążę bliźniacza , wydaje mi się że wczorajszy krwotok spowodowany jest tym że drugi pęcherzyk żółtkowy się wchłania, choć. co ja się tam znam - nie jestem lekarzem...

Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją ? Czy u kogoś drugi pęcherzyk dogonił pierwszy etapem rozwoju?

Oczywiście to są przypadki jeden na milion, ale mogą się zdarzyć dwie owulacje w jednym cyklu z różnica w dniach. Także jeżeli pozostawałaś aktywna seksualnie to na dwoje babka wróżyła.

Stąd się biorą sytuacje gdzie bliźnięta mają dwóch różnych ojców 🙈

Także musisz czekać na kolejne USG
 
Oczywiście to są przypadki jeden na milion, ale mogą się zdarzyć dwie owulacje w jednym cyklu z różnica w dniach. Także jeżeli pozostawałaś aktywna seksualnie to na dwoje babka wróżyła.

Stąd się biorą sytuacje gdzie bliźnięta mają dwóch różnych ojców 🙈

Także musisz czekać na kolejne USG
No ojciec na bank jest jeden 😂
Dziecko było planowane i ta aktywność seksualna jak wiadomo była większa... 😅😂
 
Ja mam bliźniaki dwujajowe i u jednej wszystko było o tydzień szybciej. Albo kilka dni szybciej. Bo na następnych wizytach już było normalnie..
Ale zarodki były podane w tym samym czasie i były w takiej samej fazie rozwoju. A serduszko u jednej biło dopiero na następnej wizycie.
Obie zdrowe mają teraz 3 latka :-)
 
Do góry