reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston

Klaudia.1612

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Marzec 2022
Postów
44
Hej bylam ostatnio na badaniach wszystko w normie 😃 teraz pytanie mAm brac duphaston na wyregulowanie okresu.. od 15dc do 25dc. I dziwi mnie fakt ze czytalam na internecie ze moze on zablokowac owulacje a niestety moja ginekolog stwierdzila ze na owulacje nie mam co patrzec bo mozna zajsc w ciaze poza nia… moje pytanie brzmi czy brac od dzisiaj czy poczekac jezzczs kilka dni 😩
 
reklama
Hej bylam ostatnio na badaniach wszystko w normie 😃 teraz pytanie mAm brac duphaston na wyregulowanie okresu.. od 15dc do 25dc. I dziwi mnie fakt ze czytalam na internecie ze moze on zablokowac owulacje a niestety moja ginekolog stwierdzila ze na owulacje nie mam co patrzec bo mozna zajsc w ciaze poza nia… moje pytanie brzmi czy brac od dzisiaj czy poczekac jezzczs kilka dni 😩
Ja brałam duohaston na niedomogę co prawda, ale tez w drugiej połowie cyklu. Miałam brac po owulacji (sprawdzałam testami). Jak się starasz o dziecko, odczekaj kilka dni albo zrob testy owulacyjne.
 
Hej bylam ostatnio na badaniach wszystko w normie 😃 teraz pytanie mAm brac duphaston na wyregulowanie okresu.. od 15dc do 25dc. I dziwi mnie fakt ze czytalam na internecie ze moze on zablokowac owulacje a niestety moja ginekolog stwierdzila ze na owulacje nie mam co patrzec bo mozna zajsc w ciaze poza nia… moje pytanie brzmi czy brac od dzisiaj czy poczekac jezzczs kilka dni 😩

Jak można zajść w ciążę bez owulacj? 😱🙈
Co to za lekarz
 

Polecam post lekarza, specjalisty niepłodności i duphastonie 😊
 
Ale przeciez w kazdym cyklu, mimo regularnych miesiaczek owu moze wypadać w inny dzień, bez sensu takie zakładanie lekarki ze co miesiac bedzie u Ciebie, jak w zegarku. Chociaz jak ona twierdzi, ze mozna zajsc w ciaze bez owulacji to w sumie nie wiem czemu mnie to dziwi

Wg mnie powinnas wobec tego monitorowac owulacje lub chociaz wykonywac sobie przez caly cykl testy owu, zeby to miało sens. Na allegro kupisz wielkie paczki, wychodzi to cenowo calkiem ok.
 
Ale przeciez w kazdym cyklu, mimo regularnych miesiaczek owu moze wypadać w inny dzień, bez sensu takie zakładanie lekarki ze co miesiac bedzie u Ciebie, jak w zegarku. Chociaz jak ona twierdzi, ze mozna zajsc w ciaze bez owulacji to w sumie nie wiem czemu mnie to dziwi

Wg mnie powinnas wobec tego monitorowac owulacje lub chociaz wykonywac sobie przez caly cykl testy owu, zeby to miało sens. Na allegro kupisz wielkie paczki, wychodzi to cenowo calkiem ok.

Ja się nie znam, ale kiedyś słyszałam że przy długich cyklach, żeby je skrócić lekarz podaje dupka od konkretnego dnia cyklu właśnie np. 15/16 - wtedy rzeczywiście kilka owulacji może się zablokować przez to, ale to ma jakby zmusić organizm do tego, by szybciej rosły pęcherzyki i żeby szybciej pękały. Czy to działa, czy to ma sens itd. to nie wiem
 
Ja się nie znam, ale kiedyś słyszałam że przy długich cyklach, żeby je skrócić lekarz podaje dupka od konkretnego dnia cyklu właśnie np. 15/16 - wtedy rzeczywiście kilka owulacji może się zablokować przez to, ale to ma jakby zmusić organizm do tego, by szybciej rosły pęcherzyki i żeby szybciej pękały. Czy to działa, czy to ma sens itd. to nie wiem
pewnie ma sens, może jakiś ukryty ale ma😅
Jesli celem jest uregulowanie cyklu to w sumie madrzejsza opcja niz wciskanie antykoncepcji, ale jesli odbywa sie to przy okazji starań o ciaze to bylabym ostrożna.
 
reklama
Z tą ciążą bez owulacji to mam nadzieję, że to był jakiś dziwny skrót myślowy lekarki 😅

Niby tak tylko wiesz - nie po to człowiek idzie do lekarza by się domyślać. By za przeproszeniem obce baby na forum się zastanawiały o co lekarzowi chodziło. Po to idzie się do lekarza by ten wprowadził leczenie i dokładnie wytłumaczył na czym ono polega i jak będzie przebiegać. Bo potem właśnie mamy taką dziwną sytuację, że lekarz jakby opowiadał głupoty, a jednocześnie nie mówiąc nic autorce wprowadzał stymulację która może opóźnić jej zajście w ciąże - a jako pacjent też możesz nie chcieć się na to godzić. Ja np. bym nie chciała
 
Do góry