reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Drugie dziecko

Waleriana

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2017
Postów
89
Drogie mamy. Proszę was i poradę może podpowiecie coś z własnego doświadczenia. Mam córkę która za rok pójdzie do przedszkola. Ostatnio zaczęliśmy się z mężem starać o drugie dziecko. Dużo o tym myślę i mam wielkiego stracha jeżeli nam się uda to poród zbiegnie się pewnie z pójściem małej do przedszkola i boje się chorob. Noworodki gorzej znoszę choroby. Po drugie nie chce żeby córka po czuła się odrzucona. A to będzie dla niej ciężki okres. Poradzicie coś . Myślę że może by przełożyć tą decyzję o dziecku na rok. Ale nie chce żeby różnica wieku była tak duża. Macie jakieś doświadczenia?
 
reklama
Rozwiązanie
Pare tygodni temu urodzilam drugie dziecko i wolalabym, zeby moja corka szla do przedszkola w tym roku. Byloby mi latwiej. Starszaczke bokiem obeszlo pojawienie sie malca w domu, wiec o poczucie odrzucenia sie nie musialam martwic. Mala chodzi 3 razy w tygodniu do zlobka, poki co chorob nie przynosi. Zreszta w zeszlym roku tez nie przynosila. Wiec zalezy od dziecka. Za to maz przyniosl jakas ciezka grype, ktora na szczescie ominela maluchA, ale zeby nie bylo za pieknie Maly mial inne dolegliwosci. Reasumujac wszystkich sytuacji nie da sie przewidziec wiec dzialajcie!!!
Drogie mamy. Proszę was i poradę może podpowiecie coś z własnego doświadczenia. Mam córkę która za rok pójdzie do przedszkola. Ostatnio zaczęliśmy się z mężem starać o drugie dziecko. Dużo o tym myślę i mam wielkiego stracha jeżeli nam się uda to poród zbiegnie się pewnie z pójściem małej do przedszkola i boje się chorob. Noworodki gorzej znoszę choroby. Po drugie nie chce żeby córka po czuła się odrzucona. A to będzie dla niej ciężki okres. Poradzicie coś . Myślę że może by przełożyć tą decyzję o dziecku na rok. Ale nie chce żeby różnica wieku była tak duża. Macie jakieś doświadczenia?
Mozecie sie starac o dziecko, a przelozyc o rok decyzje o przedszkolu, chyba ze idzie do zerowki. Bedziesz ten rok z malenstwem w domu, mozesz byc z dwojka. Wtedy na pewno corka nie poczuje sie odrzucona.
Jesli zalezy Ci na kontaktach z rowiesnikami, to mozesz ja wtedy zapisac na jakies fajne zajecia, do klubu malucha itp.
 
Aniaplus ma racje, jeśli uda się szybko i poród będzie akurat na pójście dziecka do przedszkola to przełożyć przedszkole i zostać w domu z dwójką dzieci. Ja zrobiłam ten błąd że puściłam syna do przedszkola gdy urodziło się akurat trzecie dziecko i to była katastrofa!!! Wiecznie chore wszystkie dzieci, szpitale, lekarze ile ja się umordowałam.. teraz nie popełniła bym tego błędu, i zostawiła bym w domu..
 
reklama
U mnie różnica 15 mcy. Oboje zostali ze ma w domu póki nie wróciłam do pracy czyli jak młodszy miał 11 mcy. I fakt zaczęły się choroby ale teraz po roku w przedszkolu i w żłobku już jest lepiej
 
Pare tygodni temu urodzilam drugie dziecko i wolalabym, zeby moja corka szla do przedszkola w tym roku. Byloby mi latwiej. Starszaczke bokiem obeszlo pojawienie sie malca w domu, wiec o poczucie odrzucenia sie nie musialam martwic. Mala chodzi 3 razy w tygodniu do zlobka, poki co chorob nie przynosi. Zreszta w zeszlym roku tez nie przynosila. Wiec zalezy od dziecka. Za to maz przyniosl jakas ciezka grype, ktora na szczescie ominela maluchA, ale zeby nie bylo za pieknie Maly mial inne dolegliwosci. Reasumujac wszystkich sytuacji nie da sie przewidziec wiec dzialajcie!!!
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry