reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości i porady kwietniowych mam

ankzoc

Maj '09 Kwiecień '13
Dołączył(a)
28 Listopad 2008
Postów
4 272
Miasto
pomorze
Dziewczyny zakładam nowy wątek "Dolegliwości i porady kwietniowych mam"
w którym będziemy umieszczać nasze problemy
związane ze zdrówkiem oraz dolegliwościami ciążowymi
oraz sprawdzone porady jak z nimi walczyć :-)
Same wiecie, że przed nami okres jesienno-zimowy oraz II i III trymestr ciąży
fajnie jakby każda mamusia miała sprawdzone rady na różne bolączki :-)
i dzieliła się nimi tutaj... dzięki czemu łatwo będzie znaleźć porady

 
reklama
na zatkane zatoki najlepszy sposób nie inwazyjny (ja od dziecka mam problem z zatokami i jakoś muszę sobie z nimi radzić, teraz odpukać od kilku lat poszło precz)...wsypać kilka łyżek stołowych soli na patelnie i podgrzać, następnie wsypać do jakiegoś materiałowego woreczka, ewentualnie w chusteczkę materiałową, albo jakąś szmatkę (uwaga bo ta sól gorąca), drugą szmatkę przyłożyć w miejscu zatkanych zatok (czoło, bok nosa przy oku, kość policzkowa) i przyłożyć na to tą rozgrzaną sól, trzymać tak, by rozgrzać, po chwili usłyszycie (dosłownie) jak odtykają się zatoki i poczujecie jak zacznie spływać to co przytkało :tak:
 
na opryszczkę- polecam antivir
na ból gardła -tantum verde
przy przeziębieniu- syrop *spam* - jest on na bazie naturalnych wyciągów
skurcze łydek- magnez a kiedy już nas dopadnie to polecam usiąść na łóżku, wyciągnąć nogę i oprzeć ją na podłodze tylko piętą, kilkakrotnie uderzać piętą energicznie o podłogę... sprawdzone, przez męża sportowca i przeze mnie ;-)
 
dziewczyny odnośnie tantum verde ja dołożę tylko 3 grosze, że są też w tabletkach do ssania i rewelacja. bo to w sprayu to tak na sekundę i zaraz nie czuć, a jednak jak się ssie to fajnie znieczula i te miętowe to i na nosa dobrze przy okazji działają ;-):tak::tak:
 
Najlepsze na katar są czosnek i cebula, bo zawierają naturalne substancje działające podobnie jak antybiotyk (fitoncydy). W pierwszej fazie infekcji ich stosowanie daje świetne rezultaty.

Przy silnym katarze pomaga regularne wąchanie chrzanu, mającego działanie bakteriobójcze. Dobre efekty daje również zjadanie dwóch-trzech łyżeczek tartego chrzanu do każdego posiłku.

Sięgnij po witaminę C, ale w naturalnej postaci. Pij soki cytrusowe i herbatę z cytryną.

Do nosa możesz zakraplać roztwór soli morskiej albo sól fizjologiczną. Nie stosuj kropli do nosa, mogą zaszkodzić dziecku.

Ulgę przyniosą ci inhalacje z wody z solą lub olejku miętowego, albo parówka z ziół: rumianku i lawendy z dodatkiem olejku eukaliptusowego.

Skórę pod nosem posmaruj maścią majerankową, dostępną w aptece.

Bezpieczne leki: tylko woda morska (Sterimar, Marimar) i sól fizjologiczna (Tetrisal), krople homeopatyczne (Euphorbium) ewentualnie Rutinoscorbin w dawce ustalonej z lekarzem.
 
Informacja dla używających Tantum Verde w sprayu: jest zamiennik UNIBEN (polski producent) skład identyczny, gramatura identyczna a kosztuje 9,90 obecnie w promocji. Chyba warto nawet na wszelki wypadek kupić:-)
 
reklama
Do góry