reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych Maluszków

justysia85 ja ostatnio czytalam ze rybe to od 2 lat dopiero bo silnie uczula :-D

Antkowa my od dwoch dni tez wcinamy mloda marchewke z Hippa ale zeby Thomaskowi smakowala to bym nie powidziala :-D Od wczoraj to zrobi tylko takie postepy ze dzisiaj juz byl w stanie opluc mamusie :-D
 
reklama
my z Julią po wizycie u pediatry i odnosnie dietki to tak:
najpierw podawać jabłuszko przez 4-5 dni , potem marcheweczke tyle samo dni, jak nie ma żadnych sensacji zołądkowych to wprowdzić ziemniaczek + marcheweczka jako zupka, ale ....
ugotować jarzynki i wodę wylać, zmiksować lub przetrzeć przez sitko, dodać ok 100ml gorącej przegotowanej wody i do garnuszka i zagotować, potem dodać łyzeczke oliwy z oliwek (dla alergików) lub masełka. Po kilku dniach dodać pietrzuszkę (korzeń), a po kilku następnych brokuł (różyczkę). Co do soczków to lepiej samemu wyciskać, ale najlepiej podawać wodę do picia. Owoce najpierw jabłko, potem banan, brzoskwinie. Nie dawać tych soczkow typu jabłko winogron, tylko stopniowo wprowadzać . Na noc nie dawać kaszki w takiej il jak na opakowaniu napisane, tylko jedną łyżeczkę, potem 2 łyżeczki aż dojdzie się do tego co jest na opakowaniu. Dla alergików zadnych kaszek mleczno-ryżowych, tylko same kleiki ryżowe lub kukurydziane. A gluten między 5-6 mcem, dla dzieci na butli i kupić specjalną kaszkę glutenową np nestle, a nie zwykłą kaszkę manne. No to chyba ba tyle co zapamiętałam. Jak coś mi się przypomni to dopiszę. :-)
 
witam mamcie... jestem tu nowa i rowniez zaczelam podawac mojej coreczce nowe produkty zaczelam od marchewki a potem jabłuszko i je az sie jej uszka trzesa hehe daje jej co 2-3 dni naszczescie niemiala zadnej skazy bialkowej ani tego typu ale biegunke prze 2 dni lecz wszystko przeszlo ale milala przez cherbatke malonowa.. wiec odstawilam. i jest juz dobrze:-)
 
Mój synuś zjadł dziś około dwóch łyżeczek jabłuszka, tak mu zasmakowalo, ze jak widział jak nabieram jabłko na łyżeczke, to ciągnął mnie za rękę, żebym mu szybko do buźki to jabłuszko dała, mam nadzieje,że nic mu nie będzie po tym
 
A my dzis pierwszy raz wcinalismy kaszke Sinlac:-),nie mogłam sie powstrzymac i mu dałam,a jak mu smakowało,wcinał az miło było patrzec,jak zajazył jak sie je z łychy to wcinał ze mało co z buziulki sie wylewało.Tak mu sie spodobało ze zaczoł sie rechotac do łyzeczki:-):-D:-)
 
ja dzis dalam Emilce marcheweczke i tak jej posmakowaloze zjadla pol sloiczka:szok: jak na 4 miesiace to duzo chyba znaczy atk mi sie wydaje ...
 
A my juz próbowaliśmy kaszke ryżową, jabłuszka, marchewkę, morele, jagody, zupke wcinamy od 2 dni, pijemy soczek malinowy i zero problemów :tak: Brzuszek nie boli, kupki są normalne (po deserku jagodowym kupka była czarna i pachniała owocami :-D ), alergii brak. Zupki i deserki to narazie w niewielkiej ilości. Tak średnio 10 - 15 łyżeczek. Morele i jagody były kupne ze słoiczka, a reszta (łącznie z sokiem malinowym) to domowa robota :tak: Najbardziej to smakują mu deserki owocowe :-) Wystarczy że zobaczy zbliżającą się łyżeczkę i sam buźke otwiera. :rofl2:
 
reklama
Mam pytanie odnosnie kaszek..
od kiedy mozna je podawac? pewnie od 4 miesiaca juz sa..
ile i czy zamiast jednego posilku [tzn porcji mleka] czy dodatkowo?
 
Do góry