reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ZUS może mnie odwołac z L4?

Dołączył(a)
31 Maj 2011
Postów
8
Miasto
Gdańsk
witam.moja sytuacja jest następująca: od 20marca do 26marca miałam L4 od internisty na zapalenie zatok. Dolegliwości choroby nie ustały mimo brania lekarstw.Byłam kolejny raz u lekarza i dostałam L4 od 27.03. do 4.04. ale lekarka powiedziała mi, że jeśli będzie kontrola z ZUS to zabiorą mi zwolnienie.Moje pytanie dlaczego? Denerwuje się bardzo bo przecież źle się nadal czuję i dlaczego mieli by mi cofnąć zwolnienie?

Chcę jeszcze dodać, że w trakcie L4 dowiedziałam sie że mój pracodawca szuka już innego pracownika na moje miejsce. Jestem związana umową z pracodawca do końca lipca 2013r ze względu na to że wcześniej miałam tam staż i pracodawca podpisał umowę z PUP że będe przyjęta na 8mc które mijają właśnie 31lipca. Międzyczasie w pracy miałam dużo awantur niesłusznych ze strony pracodawcy co sprawiło że lecze sie na nerwicę u psychiatry i psychologa. Ze względu na obecną sytuacje w pracy niechcę już tam wracać bo boję się że wpadnę w depresję co mi sugerował juz psychiatra. A ciężko mi tam wrócić skoro i tak wiem że z dniem 1sierpnia będę bez pracy a międzyczasie czeka mnie sporo nieprzyjemnych sytuacji z pracodawcą. Wizyta u mojego psychiatry jest możliwa dopiero 5.04. dlatego sama poprosiłam internistę żeby mi przedłużył zwolnienie lekarskie do 4.04. Czy mogę się obawiać że zostanie cofnięte L4?
 
reklama
moja sytuacja jest następująca: od 20marca do 26marca miałam L4 od internisty na zapalenie zatok. Dolegliwości choroby nie ustały mimo brania lekarstw.Byłam kolejny raz u lekarza i dostałam L4 od 27.03. do 4.04. ale lekarka powiedziała mi, że jeśli będzie kontrola z ZUS to zabiorą mi zwolnienie.Moje pytanie dlaczego?
Myślę, ze to pytanie do lekarki. ZUS przeprowadza kontrole i sprawdza zasadność zwolnień.

Denerwuje się bardzo bo przecież źle się nadal czuję i dlaczego mieli by mi cofnąć zwolnienie?
Nie każde złe samopoczucie jest wskazaniem do zwolnienia. Ale jesli jest Pani chora to nie ma problemu.
Chcę jeszcze dodać, że w trakcie L4 dowiedziałam sie że mój pracodawca szuka już innego pracownika na moje miejsce. Jestem związana umową z pracodawca do końca lipca 2013r ze względu na to że wcześniej miałam tam staż i pracodawca podpisał umowę z PUP że będe przyjęta na 8mc które mijają właśnie 31lipca. Międzyczasie w pracy miałam dużo awantur niesłusznych ze strony pracodawcy co sprawiło że lecze sie na nerwicę u psychiatry i psychologa. Ze względu na obecną sytuacje w pracy niechcę już tam wracać bo boję się że wpadnę w depresję co mi sugerował juz psychiatra
To mozę pani złożyć wypowiedzenie. To, że Pani relacje z pracodawcą są złe nie jest powodem do zwolnienia lekarskiego.

A ciężko mi tam wrócić skoro i tak wiem że z dniem 1sierpnia będę bez pracy a międzyczasie czeka mnie sporo nieprzyjemnych sytuacji z pracodawcą. Wizyta u mojego psychiatry jest możliwa dopiero 5.04. dlatego sama poprosiłam internistę żeby mi przedłużył zwolnienie lekarskie do 4.04. Czy mogę się obawiać że zostanie cofnięte L4?
Albo jest Pani zdrowa i ma się Pani czego obawiać. Albo chora i nie ma powodów do obaw.
 
Do góry