reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to trądzik noworodkowy?

Ajrin77

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Marzec 2020
Postów
165
Hej, córka ma za kilka dni miesiąc , karmię piersią od tygodnia zaczęły jej wychodzić krostki.na twarzy, głowie oraz na klatce poniżej szyi . Są to zaskórniki z białymi kropeczkami , czasem wpadające w żółty kolor- suche . Na początku myślałam że to potówka. Przy cieple.zlewaja się w czerwone plamki. Wydaje mi się że to może być trądzik noworodkowy bo syn też tak miał, ale słyszałam że dziewczynki nie mają tego raczej ? Jak myślicie ? Co na to stosować ?
 

Załączniki

  • IMG20240626092722.jpg
    IMG20240626092722.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 652
  • IMG20240626092731.jpg
    IMG20240626092731.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 120
reklama
Hej, córka ma za kilka dni miesiąc , karmię piersią od tygodnia zaczęły jej wychodzić krostki.na twarzy, głowie oraz na klatce poniżej szyi . Są to zaskórniki z białymi kropeczkami , czasem wpadające w żółty kolor- suche . Na początku myślałam że to potówka. Przy cieple.zlewaja się w czerwone plamki. Wydaje mi się że to może być trądzik noworodkowy bo syn też tak miał, ale słyszałam że dziewczynki nie mają tego raczej ? Jak myślicie ? Co na to stosować ?

Dla mnie na uszach to ciemieniucha.
A reszta to trądzik. Nie wiem skąd info że dziewczynki nie mają. U mnie to właśnie córka miała najgorszy. Ja z tych co nic z tym nie robią. Sam przechodzi.
 
Dla mnie na uszach to ciemieniucha.
A reszta to trądzik. Nie wiem skąd info że dziewczynki nie mają. U mnie to właśnie córka miała najgorszy. Ja z tych co nic z tym nie robią. Sam przechodzi.
zgadzam sie. Moja rowniez miala tradzik, mojej znajomej corka rowniez ma obecnie. Ja przemywalam od czasu do czasu mlekiem swoim, czy pomoglo to nie wiem, po kilku tyg zniknelo
 
Kto Ci powiedzial że dziewczynki nie mają?
Dziewczynki jak najbardziej mają trądzik ;)
Jeśli karmisz piersią to swoim mlekiem najlepiej :)
A jeśli nie to spróbuj wykąpać w krochmalu ;)
 
Hej, córka ma za kilka dni miesiąc , karmię piersią od tygodnia zaczęły jej wychodzić krostki.na twarzy, głowie oraz na klatce poniżej szyi . Są to zaskórniki z białymi kropeczkami , czasem wpadające w żółty kolor- suche . Na początku myślałam że to potówka. Przy cieple.zlewaja się w czerwone plamki. Wydaje mi się że to może być trądzik noworodkowy bo syn też tak miał, ale słyszałam że dziewczynki nie mają tego raczej ? Jak myślicie ? Co na to stosować ?
Pamiętam, że miałam dobrą maść na taki trądzik od dermatologa wysuszył i w miarę szybko się go pozbyłam
 
Dziękuję za.odpowiedzi, kurcze te zmiany się zaostrzają, kiepsko to wygląda, pewnie też upały nie sprzyjają....
 

Załączniki

  • IMG20240627120557.jpg
    IMG20240627120557.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 89
Dziękuję za.odpowiedzi, kurcze te zmiany się zaostrzają, kiepsko to wygląda, pewnie też upały nie sprzyjają....
słyszałam że kąpanie w krochmalu pomaga ewentualnie rozważ lekarza. Ja osobiście jako niemowlak tak wyglądałam okazało się że nie trawiłam laktazy w mleku matki,musiała przejść na kozie. Teraz wiem że są odpowiednie krople od tego
 
reklama
Do góry