reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża??? Objawy bardzo wczesnej ciąży

Hey wszystkim :-)

Chcialabym sie podzielic z wami moimi objawami ciazy,ktorych wlasciwie zabraklo...
Cykl zwykle mam 28 dniowy wiec gdy minal juz dzien 31 i dalej nie bylo @ zrobilam test,ktory wyszedl negatywny.Pomyslalam wiec,ze pewnie cos sie przedluza. 33 dnia dalej nie bylo @ a test nadal twierdzil,ze nie jestem w ciazy mimo iz bylo juz 5 dni po @. Zupelnie nie czulam nic. Piersi nie bolaly,brzuch nie pobolewal...poprostu nic. Kupilam wiec jeszcze jeden test i zrobilam go w dniu 36 a wiec 8 dni po @: i dopiero wtedy pojawila sie ta druga kreseczka..ale byla tak jasniutka,ze nie bylam do konca pewna...kupilam wiec elektroniczny test i wyszlo mi, ciaza-1-2 tyg:)
W tym momencie zaczynam juz 2 miesiac i jedynymi objawami jakie mam to bolace piersi i pobolewanie w podbrzuszu (macica sie rozciaga) i to wszystko. Zadnych mdlosci...nic. Takze jak widzicie nie zawsze mozna ufac testom i objawom:):-D
Powodzenia:):-)
 
reklama
A ja właśnie dzisiaj zrobiłam 2 pozytywne testy, normalnie jeszcze nie mogę uwierzyć:-) no i co do objawów, to jak na miesiączkę, bolące, powiększone piersi, trochę napięty brzuch, zmęczenie, i to tyle, sądzę że wszystko przede mną :-)
 
Witam dziewczyny ;) Jestem całkowicie nowa na tym forum .. Jestem tu bo nurtuje mnie wiadomo jakie pytanie. Od ponad półtora roku stosuję tabletki antykoncepcyjne. Czasami zdażają mi się poślizgi w połknięciu tabletki (do 3 godzin), ale z reguły biorę o czasie. Od blisko miesiąca bolą mnie piersi, mam bóle brzucha (mniej wiecej jak przy okresie, a niegdy nie miałam tak między miesiączkami). Pobolewają mnie jajniki. Okres powinnam dostać 2 dni temu, jeszcze nie mam. Jednak nie mam żadnych nudności czy podwyższonej temp. Zastanawiam sie, czy mogę być w ciąży? Wiem, że najlepszym sposobem byłoby zrobienie testu, ale chce wiedziec, czy jest w ogóle czym sie przejmować. Z góry dziekuje za szczere komentarza. Dominika.
 
półtora roku stosuję tabletki antykoncepcyjne. Czasami zdażają mi się poślizgi w połknięciu tabletki (do 3 godzin), ale z reguły biorę o czasie. Od blisko miesiąca bolą mnie piersi, mam bóle brzucha (mniej wiecej jak przy okresie, a niegdy nie miałam tak między miesiączkami). Okres powinnam dostać 2 dni temu, jeszcze nie mam. Jednak nie mam żadnych nudności czy podobnych rzeczy. Zastanawiam sie, czy mogę być w ciąży? Wiem, że najlepszym sposobem byłoby zrobienie testu, ale chce wiedziec, czy jest w ogóle czym sie przejmować. Z góry dziekuje za szczere komentarza. Dominika.
 
Dominiko00 i cóż Ci tu napisać, no powiedz sama.... wiemy tyle co Ty, nawet jeszcze mniej i mamy osądzić, czy możesz być w ciąży? Zawsze mam wrażenie, że pisanie takich postów ma na celu zaspokojenie własnego sumienia, tzn uspokojenie bądź przeciwnie- potwierdzenie, że mogę się martwić.
Ode mnie: nie powiem Ci czy jesteś w ciąży czy nie. Zrób test albo idź do lekarza (zresztą skoro masz jakieś bóle, okres Ci się spóźnia to i tak idź, żeby sprawdzić co jest tego przyczyną).
Co do tabletek: pamietaj, że nawet jeżeli bierzesz regularnie to dają 98-99% pewności, że w ciążę nie zajdziesz. Możesz być w tym 1% ;-)
Mdłości nie zawsze są najwcześniejszym objawem ciąży, który mozna już zaobserwować po 2 dniach od spóźniającej się miesiączki. Przeważnie mdli 2 tyg od terminu spodziewanej miesiączki. Ze mną tak było, niektóre mają mdłości wcześniej, więc nie jest to żaden wskaźnik.
Poza tym tabletki często powodują zaburzenia... choć przyznam szczerze, że jak długo brałam tabletki (chyba prawie 3 lata) to zawsze dostawałam okres jak w zegarku. Czasem zapomniałam o tabletce i wzięłam po kilku godz, ale te dają zabezpieczenie przez następnych 12 godz więc się nie martwiłam (chyba wszystkie tak mają?)Ale każdy organizm jest inny, zawsze to ingerencja w naturę, a ta może płatać figle.
Nie wiem jak z Toba było wcześniej, ale mnie bolały piersi bardzo często jak stosowałam piguły i znacznie mi urosły, co zaliczam na plus. Może masz tabletki źle dobrane... tak czy siak raczej z lekarzem powinnaś rozmawiac na ten temat.

No i tyle.
 
Ostatnia edycja:
Nie możesz mieć mi za zle, że próbowałam wybadać zdanie doświadczonych mam! W tym momecie nie mam możliwości pójścia do lekarza, ale idę kupić test i będę wiedziała coś więcej. Wcześniej pytające dziewczyny spotykały się z miłymi komentarzami, więc myślałam, ze podobnie będzie w moim przypadku. Nie liczę, że na odpowiedz: 'na pewno tak' lub 'na pewno nie'. Chodzi jedynie o to co Wy sadzicie. Jeszcze w odpowiedzi na Twojego posta, tabletki mam dobrane idelnie. Przez półtora roku nigdy mi nic nie dolegało. Ani bóle piersi, brzcha. Nic.
 
Nie możesz mieć mi za zle, że próbowałam wybadać zdanie doświadczonych mam! W tym momecie nie mam możliwości pójścia do lekarza, ale idę kupić test i będę wiedziała coś więcej. Wcześniej pytające dziewczyny spotykały się z miłymi komentarzami, więc myślałam, ze podobnie będzie w moim przypadku. Nie liczę, że na odpowiedz: 'na pewno tak' lub 'na pewno nie'. Chodzi jedynie o to co Wy sadzicie. Jeszcze w odpowiedzi na Twojego posta, tabletki mam dobrane idelnie. Przez półtora roku nigdy mi nic nie dolegało. Ani bóle piersi, brzcha. Nic.

Zawsze jest szansa zajścia w ciążę, nikt tu Ci nie powie: TAK, jesteś w ciąży lub NIE, nie jesteś...

To jest rodzaj pytań na które nikt nie udzieli Ci odpowiedzi... Zrób test, zrób badanie krwi hcG beta i idź do lekarza. ;-)
 
Wiem, że najlepszym sposobem byłoby zrobienie testu, ale chce wiedziec, czy jest w ogóle czym sie przejmować. Z góry dziekuje za szczere komentarza. Dominika.
Dominiko - odpowiedziałaś sobie sama. Najlepiej będzie zrobić test.
Co do objawów, wystarczy przeczytać ten wątek - dziewczyny opisały chyba wszystkie objawy wczesnej ciąży, jakie istnieją. Porównaj ze swoimi, będziesz miała jaśniejszą sytuację.
 
Nie możesz mieć mi za zle, że próbowałam wybadać zdanie doświadczonych mam! W tym momecie nie mam możliwości pójścia do lekarza, ale idę kupić test i będę wiedziała coś więcej. Wcześniej pytające dziewczyny spotykały się z miłymi komentarzami, więc myślałam, ze podobnie będzie w moim przypadku. Nie liczę, że na odpowiedz: 'na pewno tak' lub 'na pewno nie'. Chodzi jedynie o to co Wy sadzicie. Jeszcze w odpowiedzi na Twojego posta, tabletki mam dobrane idelnie. Przez półtora roku nigdy mi nic nie dolegało. Ani bóle piersi, brzcha. Nic.

A powiedz gdzie ja mam Ci za złe, ze pytasz? Napisałaś, że z góry dziękujesz za SZCZERE komentarze... chodziło Ci o szczere, czy miłe? Ja po prostu nie rozumiem sensu takich pytań, sama się nad tym zastanow (patrz również powyższe odpowiedzi). Czy ja jestem nieżyczliwa (piszesz, że inne dziewczyny były życzliwie potraktowane)? Odpowiedzialam na Twoje pytania, podzieliłam się swoimi doświadczeniami. Twoja sytuacja akurat moim zdaniem (a jak sama napisałaś chodzi Ci o wyrażenie własnego zdania) wymaga badania lub testu, bo jedynymi Twoimi objawami są: ból piersi, opóźniający się okres i bóle jajników. Niestety tak to jest na świecie, że to nie są akurat jednoznaczne objawy wskazujące na ciążę, sama zresztą piszesz, że innych objawów nie masz. Na dwoje babka wróżyła.
Piersi: mogą boleć bo jesteś w ciąży, a mogą boleć na skutek hormonow w tabletkach (mnie np bolały przez 3 lata i nie przeszkadzało mi to- chyba nawet był to jeden ze skutkow ubocznych tabletek)
Jajniki- ból moze świadczyć o ciąży a moze być skutkiem czegokolwiek co mogło się pojawić na jajniku lub rozlegulowaniem i z tym też może się wiązać opóźnienie miesiaczki....
Sama widzisz. Nie wiem czego oczekujesz, ale naprawdę czasem trzeba w odpowiedzi na takiego posta napisać krótko: zrób test. Kropka. jeżeli test wyszedłby negatywny to i tak na Twoim miejscu poszłabym przy najbliższej sposobności do lekarza. Pewnie po badaniu Cie uspokoi. Masz pewność , że tabletki dobrane idealnie... no coz. Nasz organizm to nie robot, zmienia się. Być może tak się stało właśnie teraz. Ale sama już nie wiem czy oczekujesz wyrażenia naszego zdania czy miłego komentarza....

PS. Jednym ze skutków ubocznych brania tabletek antykoncepcyjnych moze być np. plamienie w czasie brania tabletek lub brak krwawienia miesiecznego między kolejnymi "sesjami", ból i napięcie piersi. ZAWSZE wtedy nalezy skontaktowac się z lekarzem. Mozna troche w necie poczytać o tym ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
spróbuję przełamać gęstą atmosferę i zadać pytanie.
Szczerze przyzbnam, że przekopałam kilka pierwszy stron wątku a na więcej najnormalniej w świecie nie mam czasu..
Czy ktoras z was miala na poczatku potworne wzdecia, gazy - ja az w nocy spac nie moglam tylko sie skrecalam i bekalam.... obrzydlistwo.
I drugie pytanie czy ktoras z was w normalnym cyklu miala zazwyczaj obolale piersi a w ciazy na poczatku wrecz przeciwnie?

Bede wdzieczna.
 
Do góry