reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża??? Objawy bardzo wczesnej ciąży

Apeluję o wpisywanie tutaj swoich najwcześniejszych objawów które mogły świadczyć o odmiennym stanie oraz informacji, które mogą być przydatne dla osób niepewnych, dla których za wcześnie nawet na zrobienie testu.
Od razu wkleję kilka linków z artykułami:
Objawy ciąży :: MediWeb.pl
Objawy ciąży
Pierwsze objawy ciąży
http://www.baby-shower.pl/CIAZA/Porady/Wczesne-objawy-ciazy.html
http://kobieta.interia.pl/szukaj/news/pierwsze-objawy-ciazy,873895?gclid=COKivb2s9p0CFYKCzAodTUzApQ

Niezbędnik staraczki , wiele informacji o cyklu , menstruacji i poczatkach ciąży.
https://www.babyboom.pl/forum/staramy-sie-f66/niezbednik-staraczki-6363/
Test ciążowy on-line
http://test-ciazowy.waw.pl/

Objawy punkt po punkcie:
-podwyższona temperatura ciała ( około 37,0-37,3 )
- po owulacji utrzymujący się gęstszy i obfitszy śluz
-częstsze oddawanie moczu
-senność
-wrazliwość na zapachy
-odrzucenie od niektórych potaw i napojów ( mięsa, mleka)
-zaparcia, wzdęcia
-bolesność, piersi i zmiana ich wygladu ( bardziej widoczne żyły) , wrażliwosć sutków.
-mdłości, wymioty
- możliwe objawy jak przy przeziebieniu kilka dni po owulacji ( reakcja na zagniezdżenie)
- bóle głowy
- metaliczny posmak w ustach
- zachcianki jedzeniowe / brak apetytu
*********************************************************************
pod tym adresem znajduje się "stary watek" z relacjami, watpliwościami , pytaniami użytkownieczek piszących na BB a dotyczacy najwcześniejszych objawów ciąży.
https://www.babyboom.pl/forum/ciaza...y-bardzo-wczesnej-ciazy-dla-niepewnych-18186/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
A teraz coś na wesoło odnośnie tematu wczesnych objawów ciąży.


Wiecie jaki jest pierwszy objaw ciąży:confused:
Wytrzeszcz gałek ocznych po tym jak pęknie guma:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Ponieważ podejrzewałam, że mogę być w ciąży jeszcze przed spodziewaną miesiączką, pierwsze co zrobiłam to zmierzyłam temperaturę ciała (nie w pochwie) - miałam 37,1 i stale się utrzymywała, choć nie byłam przeziębiona. Piersi bolały mnie bardziej niż zwykle, były nabrzmiałe a zwykle ból ustępował przed samą miesiączką. Szyjka macicy była miękka i nisko osadzona (przed miesiączką jest wysoko i jest twarda)W czasie spodziewanej miesiączki miałam jednodniowe brunatne plamienie, jednak ból piersi i temp. stale się utrzymywały.
I tak było przez następny tydzień- dopiero wtedy zrobiłam test ciążowy- pozytywny. Czyli był to licząc od ostatniej miesiączki 5 tydzień, ale czułe testy (np. Quick Vue) wykrywają ciąże już w 6 dni po zapłodnieniu. W późniejszych tygodniach, tzn w 6 tyg (licząc od ostatniej miesiaczki) pojawiły się mdłości (wcale nie poranne), drażliwość na niektóre zapachy- i tak jeszcze przez kilka tygodni. Nie miałam napadu "smaków", wręcz przeciwnie- wystąpił u mnie zupełny brak apetytu. Jedyna rzecz, którą bym mogła jeść w tym czasie to lody i to kwaśne (czyli inne niż zazwyczaj) i maślanka....odrzucało mnie od smażonych potraw, mięsa i od kawyPoprawił się u mnie stan skóry- i tak jest do dziś ;-)
Takie u mnie były najwcześniejsze symptomy. W zasadzie zrobienie testu było dla mnie formalnością, bo wiedziałam kiedy miałam owulację, a że doszło wtedy do zbliżenia ...;-) i występowały u mnie te wszystkie objawy to rzecz była jasna. Choć opisane najwcześniejsze objawy też dotyczą +/- terminu spodziewanej miesiączki.
 
Ostatnia edycja:
ja mialam słabosci najpierw po czym bóle głowy.....
pozniej czułam zapachy oraz dziwne smaczki miałam i jadłam co popadnie :)
 
Ostatnia edycja:
1 ciąża
[*]
objawy pojawiły sie dopiero w dniu spodziewanego okresu:
-ból piersi,inny niż zwykle,zaczął się od spodu a nie od pach jak zwykle przed okresem
-pobolewanie brzucha jak na okres
do poronienia nie miałam innych objawów

2 ciąża
-4 dnia po owulacji pojawił się ten sam ból piersi co w poprzedniej ciąży
-kolejnego dnia pobolewał lekko brzuch jak na okres
-objawy pojawiały się stopniowo np.lekkie mdłosci około 6-7 tc,
-od 8tc-16tc delikatne ukłucia w macicy
-częste oddawanie moczu hmm nie pamiętam gdzieś około 12tc
-wrażliwość na zapachy miałam gdzieś od 11tc,brało mnie na wymiot jak poczułam surowe mieso kurczaka,smażonej cebuli
-senność największa gdzieś od 10-15 tygodnia ciąża
-smaczki hmm mam do tej pory,ale chyba dlatego że niczego sobie nie odmawiam,więc bym tego nie nazwała zachciankami hehe

ale szczerze mówiąc to objawy wczesnej ciąży to takie do 6-8tc więc chyba o częstym oddawaniu moczu nie ma mowy,bo macica nie ejst na tyle powiększona na tym etapie by uciskać pęcherz,chyba że ktoś ma większe pragnienie.
 
Ja nie miałam żadnych objawów......
Dzień przez spodziewną @ coś mnie tknęło i byłam pewna, że to to.
Kupiłam 4 testy, jeden zrobiłam po pracy i były dwie kreski.
Druga była lewdo widoczna, ale była.
Następny zrobiłam w dzień później i kreska była ciemniejsza.....;-)
I tak codzień, aż wszytskie testy zużyłam.
Potem szybko beta, potem kolejna żeby sprawdzić czy rośnie.
Do gina umówiłam się dopero na 8 tydzień ciąży......wcześniej nie ma co, bo i tak serduszka nie widać.
Dopiero chyba w 10tc zaczęły drażnić mnie zapachy.
Mdłości miałam może przez 1,5 tygodnia i to wieczorami.
Czasem pobolewały mnie piersi.
 
ja się długo starałam o dzidzię i wiele razy przed spóźniającą się @ zdawało mi się że mam objawy ciązy. Ale w tej prawdziwej to wiedziałam ze jestem od razu :-) mierzyłam temp i przez 19 dni była wysoka to juz wiedzialam, zrobilam test i II krechy:-) Potem beta . Ale od samego jajeczkowania bolały mnie okropnie piersi, były baardzo drażliwe, jajniki jak zawsze bolały, mdłości miałam prawie zaraz po jajeczkowaniu, całą ciążę zadnych zachcianek. Mdłości bez wymiotow na szczęście przez całe 3 mce, częste siusianie ok 10 tyg i od 14 wszystko przestało boleć:-)
 
reklama
Wszystkie moje objawy wskazywaly na nadchodzaca @, bolalo mnie podbrzusze,jajniki-raz lewy raz prawy no i piersi. W nocy zaczely budzic mnie silne bole i skurcze i wtedy zaczelam zastanawiac sie,ze cos jest nie tak. @ spozniala sie wprawdzie 2 dni, a ja bylam po pdrozy i zmianie klimatu oraz po odstawieniu tabletek, wiec tlumaczylam to tym. Obserwowalam piersi - nie nabrzmialy,jedynie sutki bolaly przy dotykaniu. Przejrzalam forum i wyczytalam o podwyzszonej temp. Zaraz zmierzylam 37,2C. Wtedy juz bylam pewna. Pobieglam po test -no i 2 krechy. 4 dni po terminie. Teraz doszly poranne mdlosci,ale nic nie jem,na razie chudne.
 
Do góry