reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Cześć dziewczynki!
Już jestem po urlopie. Pogoda była elegancka, rybki pyszne, piasek gorący, morze oczywiście lodowate. Jutro rezerwuję kolejny urlop tzn Turcję,już nie mogę się doczekać!
Ale najpierw chrzciny 15.09.

Liju, Kachna jak samopoczucie? Na jakim etapie jesteście? aktualnie?
Miliaa daj znaka kochana!
 
reklama
Witaj liju ...myślę że też poważnym problemem mogą być te nieszczęsne zrosty.
Lekarka która po laparoskopii ściągała mi szwy mówiła że skoro są skłonności organizmu do ich tworzenia /następstwa czyszczenia/ to mam najwyżej 3 miesiące na zajście w ciąże bo potem one znów się utworzą i będą przeszkadzać. Lekarz uznał że nie ma medycznego wytłumaczenia do przeprowadzenia kolejnej laparoskopii bo po sprawdzeniu w gabinetowych warunkach uznał że jest drożność.
My natomiast z mężem sądzimy że drugie zajście w ciążę było spowodowane właśnie tym dobroczynnym działaniem laparoskopii w której wszystkie przeszkody zostały usunięte. Chętnie gdyby była taka możliwość tej operacji bym się poddała po raz kolejny ale raczej na NFZ nie ma co liczyć. Dzięki dostępowi do systemu przez ZIP wiem tylko ile to kosztowało NFZ i nie jest to mała kwota /3500zł/.
Trzymam kciuki za wszystkie które walczą z różnymi tematami stojącymi na drodze do szczęścia w postaci potomstwa i jeśli mogą to niech korzystają z wszystkich możliwości jakie daje współczesna medycyna.
CEL JEST NAJWAŻNIEJSZY
mogą inni tego nie rozumieć ale takie jest moje zdanie !!!
Gdybym dysponowała większymi funduszami też bym się zdecydowała ... ale cóż na razie nie ma o czym marzyć jak tylko naturalne mniej kosztowne metody.
Dzięki bogu ... ten program in vitro już dla niektórych będzie dostępny to duży postęp i lepiej późno niż wcale .... niech coś robią bo za parę lat te dzieciaki będą pracować na starzejące się społeczeństwo
 
u mnie samopoczucie jest super, bardzo się ciesze, że in vitro już niedługo, teraz jestem w 2dc. jak już mi się skończy @ to mam się umówić z lekarzem na scratching endometrium i na tej wizycie lekarz zapisze mi leki i powie co dalej
 
kachna no to już tuż tuż zacznie się dziać. Czekam na wiadomości z wizyty lekarskiej. Daj znać natychmiast:tak::-)
anilec trzymam kciuki za naturę.;-)
 
kachna ja nie miałam scratching. teraz chcę + 5 dniowe zarodki + nacięcie. Wszystko żeby zwiększyć szanse ;) Trzymam kciuki!
Tere ło matko! to Was prawie w domu nie ma! kręcidupki z Was ;) Fajnie że Timek dotrzymuje kroku

U nas burzliwe chmury mineły. W nast tyg emek idzie na badanie, ja na początku września mam wizytę. Jeśli torbiel się wchłoneła to ruszamy z kopyta.
A żeby poprawić sobie humor to farbnełam się :-D no i nie ma złotego blondu na głowie. Tzn jest b.ciemny blond wpadający w brąz. Wracam do (prawie) naturalnego kolorku. Może dzięki temu troszkę poprawią mi się te kudły... od pewnego czasu nie dość że są mega cieniutkie to jeszcze same się cieniowały ;-)
 
Heja. U mnie bez zmian, dalej czekam na wizytę, jeszcze tydzień czekania i się dowiem ile mój mały przytył przez ten miesiąc.
Miliaa już pewnie na sali operacyjnej :))
 
anilec witaj
miałam bardzo podobnie tyle że troszkę lat mniej ,ale też robiono mi laparo w celu sprawdzenia drożności i wyszła endo
widzę że jesteś z Krakowa ,ja jeździłam do kliniki w KRK do dr.Przybycienia może o nim słyszałaś ,
w każdym bądź razie mi się udało zajść w ciąże naturalnie i to dwa razy :tak: więc na pewno się da zajść w ciąże i mieć dzieci mając ednometrioze
tere fere super że wakacje się udały :tak: , do Turcji powiadasz ;-) , my myślimy o Gran Canaria w grudniu żeby na święta sobie pojechać :-) bo teraz nigdzie nie byliśmy przez majowe wojaże w PL a w przyszłym roku znowu w maju w PL więc pewnie kolejne wakacje spędzimy w domu
mila urodziłaś już???
a gdzie sony i reszta ?

edit o sony ale się udało :))
 
Ja sobie muszę za rok jakieś wypasione wakacje zorganizować, bo już drugi rok z rzędu nie byłam. Rok temu tylko u znajomych na działce. U nas dziś zimno i pada jak ja się cieszę:-D
 
liju no trochę nas swędzi doopa, ja tam zawsze miałam owsiki i nie usiedziałam na miejscu...Timek musi nadążać...hihihihii:-D
Będę trzymać kciuki za Ciebie , tylko napisz kiedy dokładnie mam trzymać. A co do koloru włosów, to w takim razie jesteś modna, bo naturka jest teraz najmodniejsza!:tak:

Sony poproszę o fotkę łobuziaka na fotkach naszych. No i napisz czy się rozpycha?!;-)
A wakacje koniecznie, bo nie płacisz nic za malucha. Tzn ja płacę 10zł:-)

AniaSm no wyboru nie było, bo z Łodzi bezpośredni lot tylko do Turcji i chyba na Majorkę, ale Majorka droższa o 1000zł od osoby za podobnej klasy hotel. Nie myślałam o Turcji, bo rok temu byłam, ale w Bodrum, teraz do Side lecimy. Ponoć jest inaczej. Zobaczymy. Kanarki fajne. Nie byłam, tylko z opowiadań wiem. Z resztą gdzie nie jest fajnie? Jak jest pogoda, piękna plaża, morze i drinki all inclusive, to wszędzie jest fajnie. Wy to już kapusty wywalicie za wycieczkę, bo 4 osoby pełnopłatne w samolocie (chyba). :baffled:

A no i jeszcze może uda nam się Zakopane w październiku lub listopadzie. Tylko za dużo z małym nie pochodzimy, bo gdzie z wózkiem, ale nic, pozna nasze kochane miejsca chociaż .
 
reklama
tere fere no pewnie nas to trochę szarpnie ale ja już odkładam kasiore żeby potem było łatwiej dołożyć , no i fajnie będzie się w grudniu gdzieś powygrzewać na słoneczku
a musisz młodego w wózku wozić , wrzucisz go do chusty albo nosidła i wszędzie wejdziecie :tak:
 
Do góry