reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

dzięki. ja byłam wyciszana diphereline. od 20go tylko stymulacja. podliczyłam dotychczasowe wydatki i wyszło ok 3400 zł, bez dojazdów, a to dopiero początek... z jednej strony nie mogę się tego doczekac, z 2giej mam coraz większego stresa. do tego w pracy najbardziej stresujący okres i zakaz urlopów do lipca. chciałąbym żeby dali mi L4 od punkcji do ok tyg po transferze
 
reklama
liju...ja tez kochana pracowałam wtedy, konczylam studia. wszystko da rade zorganizować, jak podchodziłam do crio to zaczelam nowa prace, miałam strasznie dużo roboty, leki, dojazdy do wwy...ale taki wir moim zdaniem pomaga, bo nie masz czasu za dużo myslec. po prostu idziesz wytyczona droga. ja się zupełnie nie spodziewałam ciąży i nawet chciałam jechać już do mojego prof. żeby zrobil mi laparo, bo cysty po stymulacji trochę mi urosły. także z zsoczenia najlepiej:tak:l4 miałam od transferu przez 5 dni, potem wrocilam do pracy, jezdzilam samochodem i robiłam wszystko procz dźwigania. i bach, miałam podana jedna blastke i została ze mna i teraz jest pięknym Marcelkiem:-D
 
Liju kope lat.
Ja byłam stymulowana Gonalem o dawce 150j. Potem na to żeby pęcherzyki nie za wcześnie popękały to Cetrotide Cetrotide 0,25 mg 1 fiolka i ampułka z rozpuszczalnikiem | Apteka Pod Gryfem przez kilka dni i na końcu Ovitrelle. Mnie całość z badaniami wyniosła 7500zł +3000zł dofinansowanie fundacji "Cud in vitro" Czyli normalnie by mnie wyniosło 10 500zł bez mrożenia, bo niestety nic nie miałam. No ale w tej cenie policzyłam wczystkie wizyty, badania itp, bez dojazdów. Miałam krótki protokół. Gonal F 300j coś kosztuje 400 zł.
 
Hej dziewczyny,mialam 9 kwietnia laparo,potem za tydzień dostałam okres,jestem po wizycie u rewelacyjnej Pani doktor z Łodzi,poleconej przez terefere i tak jajniki są bez torbieli,tylko pierwszy raz w życiu w tym miesiącu nie pękł mi pęcherzyk,może to przez laparo,jak sądzicie?Pani Doktor dokładni przedstawiła mi metody leczenia i tak najcześciej leczy sie danazolem , ale oprócz wielu skutków ubocznych obciąża on wątrobe, vissane powiedziala ze napewno nie pomoze w endo i on raczej działa przeciwbölowo,natomiast zoladex i diphrelina maja takie samo dziaĺnie i skutki uboczne jak danazol ale nie obciążają tak wątroby i ja wybrałam leczenie diphreline.Pani Doktor pytała czy staranie o dzidzie chce juz bo najlepiej byloby uspokoic teraz jajniki i zgodzilam się bo teraz zeby nie powstawały z każdą miesiączką torbiele to bd przez 5 miesiecy wprowadzona w stan sztucznej menopauzy dzieki diphreline,jest to zastrzyk domieśniowy i pielegniarka ma mi go podac 1 dnia miesiączki,potem za 28 dni nastepny i tak przez 5 miesiecy,potem 3 miesiace czekam na miesiączke po kuracji i od 3 do 5 dnia miesiaczki mam zrobic badania LH i FSH,w 20 -23 dniu cyklu ale 2 miesiaczki mam zbadac progesteron a podczas 3 miesiaczki w 11-12 dniu cyklu mam sie pojawic u Pani Doktor ijak bd wszystko dobrze zaczynamy starania,Pani Doktor powiedziała że w tym czasie 3 miesięcy od kuracji zdarza się,ze kobiety zachodzą w ciążę, także różnie może i tak bd,natomiast wtedy kiedy staramy sie po tych 3 miesiącach od kuracji i nie ma efektu to wtedy jest badanie z jakiego powodu nie można zajść w ciążę bo może sie okazać że jest inny powod i dopiero kiedy bd jakies powazne problemy to wtedy decydujemy sie na in vitro. Dziewczynki powiedzcie mi o tych skutkach ubocznych ,czy ja bd mogła normalnie w pracy funkcjonować?czy okres tej kuracji jest do wytrzymania?czy dużo sie tyje?ja dodatkowo biorę letrox 50 na mała niedoczynność tarczycy i on np powoduje spadek wagi i wkoncu ruszył mój metabolizm kt przez niedoczynnosc mialam na poziomie zerowym i to bylo tez przyczyna ze mimo licznych ograniczen i wysiłków waga stała mi w miejscu.I TereFere dziękuję za namiary na Panią Doktor:***
 
Cześć Anesia, endometriozę wycisza się trzema sposobami, każdy z nich powoduje zatrzymanie miesiączki. Jeden to zamiana baby w chłopa, czyli paskuda danazol, o ile wiem rzadko już stosowany, drugi to właśnie sztuczna menopauza, i zastrzyki Zoladex, trzeci to ciąża ( ale jeszcze trzeba jakoś w nią zajść) Ja podobnie jak Ty brałam zastrzyki zaraz po laparoskopii. Dostalam jednak tylko 3 dawki, i zaraz po tym miałam in vitro. Zaskoczyło, choć niestety tę cięża straciłam. Odpowiadając na Twoje pytanie: zastrzyki to najlepszy i najmniej uciążliwy sposób zwalczania endometriozy. Da się przeżyć. Pierwszy miesiąc mija na ogół bezobjawowo. U mnie pojawił się jedynie spadek wagi i zmalały mi piersi. Zmizerniałam i wyschłam jakoś. Drugi i trzeci - trochę mi siadł nastrój, pojawiły się lekkie uderzenia gorąca, ale ogólnie wszyscy mnie komplementowali jak ja to ładnie wyglądam, co mnie niezmiernie bawiło. Nie wspominam tego okresu zle, raczej jako drogę do dziecka. Jeśli Twój partner ma dobre nasienie, a Ty jesteś młoda ( z nicku wnioskuę, że tak), to jak najbardziej zrobiłabym tak, jak zaleca Twoja lekarka. Myślę, że po kuracji masz duże szansę zajść naturalnie w ciążę. I tak włąsnie będzie, zobaczysz, uszy do góry!:)
 
I jeszcze jedno, myślę, że już teraz można spadać sprawę najprostszą, czyli nasienie męża, to niewielki trud, a przynajmniej można wykluczyć męską niepłodność.
 
Tuszka dzięki za wsparcie i odpowiedż, ja mam 23 lata wiec ten sposób leczenia mi odpowiada,Pani lekarka powiedziała,że jeśli byłabym po 30 to wtedy od razu po laparo można próbować i przy niepowodzeniach małżonkowie podejmują invitro.Tuszka podobno po tych zastrzykach sie tyje ,to Ty miałas rewelacyjne działanie w odwrotną stronę.Ja miałam tsh na poziomie 5,teraz biore letrox juz 2 miesiac i niedlugo mam wizyte,zobaczymy czy juz tarczyca jest ok, w kazdym badz razie Pani Doktor powiedziala ze tarczyce musimy zbic tak do 1-1,5 bo wyzsze tsh powoduje poronienia,wiec musze i to kontroktowac.Ty mowisz ze po kuracji poroniłaś,tez zbadaj tarczycę bo może masz podwyższone tsh.A te uderzenia gorąca długo trwają?i codziennie występują?da sie to przeżyć zwłaszcza w pracy, nie chciałabym żeby koledzy i koleżanki z pracy widzieli mnie w dziwnym stanie.A i czy przy tej terapii mozna brac srodki przeciwbolowe i pić alkohol?czeka nas teraz trochę większych imprez:-)
 
Tuszka a Ty teraz próbujesz z mężem zajść znów w ciążę?i u Cb tylko in vitro wchodzi w grę tak?a na endo leczysz sie jeszcze?
 
Anesia, u mnie tylko raz tarczyca była 2,1 więc biorę profilaktycznie eltroxyne, co drugi dzień minimalną dawkę i jest dobrze. U mnie nie wiadomo co było przyczyną poronień. Poronilam najpierw ciąże blizniacza naturalną, zaraz po niej zachorowałam na endometriozę, za chwilę zaszłam po in vitro, znowu poroniłam, potem po kilku miesiącach znowu in vitro, i klapa, po pol roko kolejne podejście i mam synka 9 miesięcznego, przez całą ciąże brałam leki przeciwzakrzepowe zastrzyki clexane, choć nie było wskazan, ale ciąże udało się donosić, teraz mam 37 lat powinnam znowu probowac, ale nie mam sily. biore caly czas antykoncepcje, żeby endo nie wrocila. nie boj się zastrzykow, te uderzenia mi się zdarzyly może ze 2 razy, naprawdę było ok:)
 
reklama
ja teoretycznie mogę zajść w ciąże naturalnie, po raz pierwszy zaszłam zaledwie po kilku cyklach i to jeszcze w blizniacza, ale to było 3 lata temu przed endometrioze, teraz mam endo, wiek no i męza armia tez nieruchliwa więc szkoda by było czasu na naturalne starania:) tyle że to by było moje czwarte in vitro, naprawdę już nie mam na to ochoty chociaż rodzeństwo dla synka by się przydało:)
 
Do góry