reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2024

Myślę że za duży odstęp czasu
Hm a mi się wydaje, że skoro wzrasta prawidłowo co 48 h to po takim czasie też powinno wyjść w kalkulatorze. Chyba, że to wartości już duże ponad 1000. To wtedy nie wiem..

Mi też ta moja beta się średnio podoba. 🥶. Mam zrobić kolejna za tydzień i dopiero się umowie na wizytę..
 
reklama

Załączniki

  • FFB32DCF-3F33-4373-B24A-D154DCB55CA2.jpeg
    FFB32DCF-3F33-4373-B24A-D154DCB55CA2.jpeg
    698,6 KB · Wyświetleń: 97
Nie wiem czy ważny. Jego się robi jeśli są jakieś wskazania. Bez podstaw nikt go raczej nie robi, bo to niepotrzebny stres 🤷
To ja nie rozumiem już .. to samo USG prenatalne jest kompletnie bez sensu rzeczywiście ? Już nie bede zmieniać.. zrobię ten test , będę miała pewność , że na pewno wszystko okej. Tylko czemu w poprzedniej ciaży nikt o tym nie mówił nic ..
 
Hm a mi się wydaje, że skoro wzrasta prawidłowo co 48 h to po takim czasie też powinno wyjść w kalkulatorze. Chyba, że to wartości już duże ponad 1000. To wtedy nie wiem..

Mi też ta moja beta się średnio podoba. 🥶. Mam zrobić kolejna za tydzień i dopiero się umowie na wizytę..
Tylko że normy są do ok 6000-10000. Potem wzrost jest mniejszy i już się nie łapie w widełki 🤷
Np. Robiłam betę 10dpo, 12dpo i 15dpo.
Między 10dpo a 12dpo miałam wzrost ok 150%, między 12dpo a 15dpo już ok 120%, a porównując 10dpo i 15dpo już 115%... Więc im bardziej oddalone od siebie tym gorszy przyrost mi pokazywało. Potem zrobiłam jeszcze 20dpo i 26dpo i przyrost miałam 71%... Następna na bank była by poniżej "normy".
 
To ja nie rozumiem już .. to samo USG prenatalne jest kompletnie bez sensu rzeczywiście ? Już nie bede zmieniać.. zrobię ten test , będę miała pewność , że na pewno wszystko okej. Tylko czemu w poprzedniej ciaży nikt o tym nie mówił nic ..
Żeby obliczyć wszystko co wylicza się w badaniu prenatalnych trzeba zrobić pappa i usg inaczej nie da się uzyskać wyników z samego usg czy z samego pappa. :)
Jedno bez drugiego nie ma sensu jeśli mówimy o prenatalnych;)
 
Żeby obliczyć wszystko co wylicza się w badaniu prenatalnych trzeba zrobić pappa i usg inaczej nie da się uzyskać wyników z samego usg czy z samego pappa. :)
Jedno bez drugiego nie ma sensu jeśli mówimy o prenatalnych;)
No właśnie tak samo mi powiedział lekarz. Ze samo USG nic mi nie da , że trzeba zrobić test test. Tylko dziwię się , że w poprzedniej ciaży zrobili samo USG i nikt nie mówił o zrobieniu testu :/
 
To ja nie rozumiem już .. to samo USG prenatalne jest kompletnie bez sensu rzeczywiście ? Już nie bede zmieniać.. zrobię ten test , będę miała pewność , że na pewno wszystko okej. Tylko czemu w poprzedniej ciaży nikt o tym nie mówił nic ..

Żeby obliczyć wszystko co wylicza się w badaniu prenatalnych trzeba zrobić pappa i usg inaczej nie da się uzyskać wyników z samego usg czy z samego pappa. :)
Jedno bez drugiego nie ma sensu jeśli mówimy o prenatalnych;)

Chwila moment. My mówimy o USG prenatalnym? Czy o badaniach prenatalnych? Bo to nie jest to samo. W każdej ciąży jest USG prenatalne ale nie każda kobieta jest kierowana na badania prenatalne. Przeważnie idą te, u których wyszły nieprawidłowości w USG. Badanie prenatalne to test pappa plus USG i określa prawdopodobieństwo chorób genetycznych. Dla większości są one płatne, ale np. Po 35 roku życia są w ramach NFZ.
 
reklama
Do góry