reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2022

A właśnie, w czym najlepiej trzymać bobasa, żeby móc się z nim sprawnie poruszać po mieszkaniu? Jakiś kosz Mojżesza na kółkach czy co? 😅 Może głupie pytanie, ale zupełnie się na tym nie znam.
 
reklama
Babybjorn jak najbardziej jest akceptowane przez fizjoterapeutów. Teraz ja mam takie pytanie czy używaliście kiedykolwiek chodzików dla dzieciaczków? Bo to też również nie jest wskazane, ale i tak widze ze wiekszosc rodziców woli wsadzić dzieciątko w chodzik.... 🤔
nigdy nie miałam chodzika dla żadnego z mojej czwórki, ani bujaczka.
 
A właśnie, w czym najlepiej trzymać bobasa, żeby móc się z nim sprawnie poruszać po mieszkaniu? Jakiś kosz Mojżesza na kółkach czy co? 😅 Może głupie pytanie, ale zupełnie się na tym nie znam.
Ja po prostu robiłam wszystko albo z dzieckiem ba rękach, albo kładłam koc na podłogę i kładłam dziecko .
Strasznie podobają mi się kosze Mojżesza, u nas by się sprawdził, bo mamy maleńkie mieszkanie, a nas jest dużo i dużych 😁 nie wiem, czy nie będę kupować używanego jako łóżeczko na początku , bo pokój mamy maleńki .
 
Heloł ❤️ nie nadrobię Was ale melduje że jesteśmy po prenatalnych wszystko w najlepszym porządku 🤩 pappa pobrana 💪👌 maluch Ladnie się ułożył po wielu "prośbach" Pana doktora i okazało się że potwierdził nam chłopczyka 😉❤️ prawie 7 cm co znaczy że w 7 dni urósł jakieś 2 cm i tym samym nadrobił kilka dni i różnica między om a USG jest 3 dni 😊💪 także zuch nam rośnie 🤩🤩🤩
 
Heloł ❤️ nie nadrobię Was ale melduje że jesteśmy po prenatalnych wszystko w najlepszym porządku 🤩 pappa pobrana 💪👌 maluch Ladnie się ułożył po wielu "prośbach" Pana doktora i okazało się że potwierdził nam chłopczyka 😉❤️ prawie 7 cm co znaczy że w 7 dni urósł jakieś 2 cm i tym samym nadrobił kilka dni i różnica między om a USG jest 3 dni 😊💪 także zuch nam rośnie 🤩🤩🤩
 
Babybjorn jak najbardziej jest akceptowane przez fizjoterapeutów. Teraz ja mam takie pytanie czy używaliście kiedykolwiek chodzików dla dzieciaczków? Bo to też również nie jest wskazane, ale i tak widze ze wiekszosc rodziców woli wsadzić dzieciątko w chodzik.... 🤔
Nieee, one są szkodliwe. Nie prowadziliśmy też córki za rączki, żeby nie miała nieprawidłowej postawy. Za rękę zaczęła chodzić gdy już umiała dobrze chodzić i zechciała nam ją podać :)
Może używaliście kosza Mojżesza, lub łóżeczka dostawnego. Lecz nie drewnianego? ( my mieliśmy drewniane takie dostawne)
Zastanawiam się czy kosze Mojżesza nie są przereklamowane 🤔
Ja zastanawiam się nad dostawką ale właśnie drewnianą. Nie byłaś zadowolona z takiego rozwiązania?
Heloł ❤️ nie nadrobię Was ale melduje że jesteśmy po prenatalnych wszystko w najlepszym porządku 🤩 pappa pobrana 💪👌 maluch Ladnie się ułożył po wielu "prośbach" Pana doktora i okazało się że potwierdził nam chłopczyka 😉❤️ prawie 7 cm co znaczy że w 7 dni urósł jakieś 2 cm i tym samym nadrobił kilka dni i różnica między om a USG jest 3 dni 😊💪 także zuch nam rośnie 🤩🤩🤩
Gratuluję!
 
Ja zastanawiam się nad dostawką ale właśnie drewnianą. Nie byłaś zadowolona z takiego rozwiązania?
Moja jak po mieszkaniu chodziła przy meblach chętnie wyciągała rączkę by ją przeprowadzić na drugi koniec np drzwi gdzie miała kolejny mebel...
A do tego chodzika też sama się garnęła w tym później już robiła sobie z niego balkonik (stawała z tyłu i go pchała)...
Ale to była tylko zabawka jak byliśmy u dziadków 8-)

A co do dostawki u nas się sprawdziła i teraz też tak planujemy jak wyjdziemy z gondoli
Tylko my robiliśmy sobie sami drewniany stelaż do łóżka - i dostawkę mam nawet po córce jeszcze (też własnoręcznie robiona)
 
Moja jak po mieszkaniu chodziła przy meblach chętnie wyciągała rączkę by ją przeprowadzić na drugi koniec np drzwi gdzie miała kolejny mebel...
A do tego chodzika też sama się garnęła w tym później już robiła sobie z niego balkonik (stawała z tyłu i go pchała)...
Ale to była tylko zabawka jak byliśmy u dziadków 8-)

A co do dostawki u nas się sprawdziła i teraz też tak planujemy jak wyjdziemy z gondoli
Tylko my robiliśmy sobie sami drewniany stelaż do łóżka - i dostawkę mam nawet po córce jeszcze (też własnoręcznie robiona)
Moja córka miała problemy z napięciem mięśniowym i starałam się unikać sytuacji które mogłyby zaszkodzić. Była pod opieką fizjoterapeuty od 3 miesiąca. Nigdy nie wyciągała rączki by ją prowadzić więc tego nie robiliśmy wiedząc, że to niewskazane. Z resztą jakby chciała by ją prowadzić to i tak bym tego nie robiła. Podobnie jak nigdy jej nie sadzaliśmy, czekaliśmy aż usiądzie samodzielnie ;)
 
Trzeba było dać na to pieluszkę tetrową :) u nas pomogło, ale fakt, wygodniej było po prostu malucha przytrzymać bez cudownych wynalazków [emoji6]
przeczytałam w intwrnetach żeby tak zrobić - nadal dziecko było ponad poziomem wody i nie chciał w tym siedzieć 🤣
Ale mój syn od początku był mega ruchliwy więc wszystkie pozycje gdzie musiał być w bezruchu po prostu go wkurzały 😁
 
reklama
Plastikowej nie rozważałam, bo wiedziałam po sobie że plastik jest zimny, wystarczył mi materiałowy, tako ustawiający dziecko ok 45st, sobie spokojnie leżało, miało odkrytą główkę, bez ryzyka zamoczenia i miałam 2 wolne ręce do mycia reszty ciała 🙃
a to takich nie widziałam 🤔
Tak czy inaczej, u nas sprawdziła się kąpiel bez wszystkich "wspomagaczy" i tak chyba zostaniemy przy tym z tym dzieckiem :)
 
Do góry