reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

reklama
Dziewczyna, a czy którejś z Was wyszła już cukrzyca ciążowa? Ja jestem zła, bo po wypiciu 75 g glukozy wyszły mi wyniki na granicy i od razu cukrzyca :( Dostałam glukometr i mierzę cukry po posiłkach, ale są naprawdę niziutkie, sporo poniżej dopuszczalnych wartości, np. teraz godzinę po obiedzie miałam 89. Staram się oczywiście i większość rzeczy jem zdrowo i zgodnie z zasadami, ale nie wyobrażam sobie raz na tydzień nie zjeść czegoś słodkiego. Np teraz okrutnie chodzi za mną mcflurry 😐 I nie wiem, co robić. Nie da się całą ciążę jeść super zdrowo, jak przecież ma się tyle zachcianek 😅
Ja robiłam krzywa ale wyniki poniżej normy wiec powtórka w 24 tyg.
 
Jestem po badaniu i serduszko pięknie pika, maleństwo rośnie. Co prawda zakładając, że rośnie 1mm na dobę to jak w 2.11 miał 0.64cm to liczyłam, że teraz będzie miał ok 1.4-1.5cm a ma 1.1cm.
Wedlug in vitro jestem dzisiaj 7+5 a według usg 7+1...
Trochę się zmartwiłam ale jednak to są milimetry.. Maleństwo też się mogło inaczej ułożyć...
 
A ja bylam na badaniu krwi w poniedzialek, mialam caly pakiet (toxo, hiv, itp...) i w tym glukoza. Dopiero u lekarza zorientowalam sie, ze nie mam wynikow cukru, bo babka w rejestracji zapomniala to zaznaczyc😡
 
reklama
Dziewczyna bierze ktoras zastrzyki z Clexane? Czy tez macie taki problem z dostepnoscia? Mam kilka aptek w pkolicy i zawsze problem, nigdzie nie ma. Dzisiaj tez, mma recepte na 3 opakowania, a wszedzie pustki. Dobrze, ze mam jedno opakowanie zapasu, to mma nadzieje, ze gdzies dostane je, ale zawsze mnie to stresuje, co zrobie, jak rzeczywiscie go zabraknie.
Swoja droga fajnie, bo w tej ciazy clexane mam za darmo, bo w poprzedniej placilam 80 zl za dziesiec zastrzkow przez cala ciążę (az nie chce liczyc ile to wyszlo przez ten czas)
U mnie ostatnio pani w aptece powiedziała, że clexane nie ma jest neoparin i wzięłam.
Też mam za darmo 🙂
No ja nie moge neoparinu. Mam zalecenie od immunologa, ze ma byc clexane oryginalny. Niby clexane i neoparin to to samo, ale konkretnie wprzypadku ciazy lepiej brac clexane, bo ktorys z skladnikow dodatkowych inaczej dziala. Tak mowila mi immunolog. Poza tym, ja sama tak chce, bo jak w pierwszej viazy bralam neoparin to i tak poronilam, a z clexane przy corce wszyatko poszlo dobrze. Dlatego mam w glowie blokade na neoparin.

Ja mam chyba za darmo clexane, bo mam skonczone 35 lat, wczesniej placilam
Mi clexane też przepisuje immunolog ale nigdy nie mówił, że ma być clexane i nic innego. Zapytam go na następnej wizycie.
 
Do góry