reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

Jestem po wizycie u gina. Na anemię dostałam worek tabletek, jak będzie gorzej to czeka mnie szpital i przetoczenie krwi w najgorszym wypadku [emoji24] oprócz tego mam pić zakwas z buraków, brokuły i min. 7 żoltek/jajek tygodniowo i Wit. B12 jak to nie pomoże to już kaplica. Jedyny pozytyw tej wizyty to taki, że wyleczylam infekcje, czysto i ładnie [emoji4]
Oby dietka wszystko unormowała! Trzymam kciuki żeby szpital nie był konieczny...
 
reklama
Normy krzywej w ciazy to 92-180-153 z tym ze te 92 jak masz nawet rowne 92 to juz masz cukrzyce rozpoznana.
Ja tak wlasnie mam moje wyniki krzywej to 92-177-131.. Dokladnie tak [emoji106]
to ja mam 98-173-119 i lekarka rodzinna powiedziala mi ze to sa dobre wyniki normy w badaniu tam gdzie mam 98 sa od 70 do 99.
 
Tez mam poduche węża, litere C. Moja ma że 3 lata.
Tylko taka płaska się zrobiła i rzadka, właśnie jakby w niej kulek brakowało. Można je dokupić i wsypać. Już kiedyś to robiłam, cała chałupa do sprzątania, kulki były wszędzie.
 
to ja mam 98-173-119 i lekarka rodzinna powiedziala mi ze to sa dobre wyniki normy w badaniu tam gdzie mam 98 sa od 70 do 99.
Po pierwsze lekarka rodzinna nie jest od interpretacji krzywej, najlepiej pokaz te wyniki swojemu gin lub od razu idz do diabetologa.
Po drugie normy w labo sa inne niz ogolnie przyjęte tak jak nawet mama ginekolog pisze :

Obecnie obowiązują normy ustalone w 2014 roku i są one następujące:

poziom glukozy na czczo – do 92 mg/dl (92 mg/dl jest już wartością nieprawidłową), - ( tak bylo wlasnie u mnie )
poziom glukozy po 1h od wypicia roztworu 75g glukozy – do 180 mg/dl,
poziom glukozy po 2h od wypicia roztworu 75g glukozy – do 153 mg/dl.

Jeżeli choć jedna z tych wartości jest powyżej normy rozpoznajemy cukrzyce ciążową.

Link do: Cukrzyca ciążowa - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet
 
Po pierwsze lekarka rodzinna nie jest od interpretacji krzywej, najlepiej pokaz te wyniki swojemu gin lub od razu idz do diabetologa.
Po drugie normy w labo sa inne niz ogolnie przyjęte tak jak nawet mama ginekolog pisze :

Obecnie obowiązują normy ustalone w 2014 roku i są one następujące:

poziom glukozy na czczo – do 92 mg/dl (92 mg/dl jest już wartością nieprawidłową), - ( tak bylo wlasnie u mnie )
poziom glukozy po 1h od wypicia roztworu 75g glukozy – do 180 mg/dl,
poziom glukozy po 2h od wypicia roztworu 75g glukozy – do 153 mg/dl.

Jeżeli choć jedna z tych wartości jest powyżej normy rozpoznajemy cukrzyce ciążową.

Link do: Cukrzyca ciążowa - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet
no to niezle........ jaka masz diete co mozesz jesc?
 
Po pierwsze lekarka rodzinna nie jest od interpretacji krzywej, najlepiej pokaz te wyniki swojemu gin lub od razu idz do diabetologa.
Po drugie normy w labo sa inne niz ogolnie przyjęte tak jak nawet mama ginekolog pisze :

Obecnie obowiązują normy ustalone w 2014 roku i są one następujące:

poziom glukozy na czczo – do 92 mg/dl (92 mg/dl jest już wartością nieprawidłową), - ( tak bylo wlasnie u mnie )
poziom glukozy po 1h od wypicia roztworu 75g glukozy – do 180 mg/dl,
poziom glukozy po 2h od wypicia roztworu 75g glukozy – do 153 mg/dl.

Jeżeli choć jedna z tych wartości jest powyżej normy rozpoznajemy cukrzyce ciążową.

Link do: Cukrzyca ciążowa - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Dokładnie tak, niestety lekarze rodzinni nie maja aktualnej wiedzy, a normy dla ciężarnych są inne.. ja tez miałam cukier na czczo za wysoki i jestem na diecie. Ogólnie trzeba jeść 5-6 posiłków dziennie. Nie za duże porcje, dużo warzyw, zero cukru, owoce można jeść do 17, i należy unikać smażonego . Starać się wybierać produkty nieprzetworzone, u mnie działa, czasem zjem sobie lody z owocami i cukier mam Ok po godzinie [emoji6] nie jest tak strasznie jak to opisują w necie [emoji6]
 
reklama
Do góry