reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cytomegalia brak przeciwciał IgG

feelthelifee

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Styczeń 2023
Postów
316
Hej, nie ukrywam, że szukam trochę pocieszenia :) czy któraś z Was miała ujemne przeciwciała cytomegalii i udało się uniknąć zarażenia w ciąży? Ja robiłam badania i niestety nigdy z cytomegalią nie miałam styczności. Wiem, że powinnam uważać na małe dzieci i ich wydzieliny, ale co z mężem? Czy powinnam unikać kontaktow seksualnych, całowania? W Internecie pełno złych historii, może Wy dacie mi nadzieję, że uniknę tej choroby.
 
reklama
Skoro w ciągu swoich 20-30 lat życia nie miałaś styczności z tym wirusem, to nie można zakładać od razu, że teraz na pewno się na niego zachoruje.
Podejrzewam, że badania na HIV też Ci wyszły negatywne, także mogłabyś też się stresować co się stanie jak w ciąży w niego zachorujesz.
Trzeba o siebie dbać, myć ręce, unikać kontaktów z chorymi osobami, ale wiesz, wszystko wydaje mi się, ze z umiarem. Inaczej dałoby się zwariować.
A w ciąży jest milion rzeczy, które mogą napędzić kobiecie stracha i dodać powodów do zmartwień ;)
 
Skoro w ciągu swoich 20-30 lat życia nie miałaś styczności z tym wirusem, to nie można zakładać od razu, że teraz na pewno się na niego zachoruje.
Podejrzewam, że badania na HIV też Ci wyszły negatywne, także mogłabyś też się stresować co się stanie jak w ciąży w niego zachorujesz.
Trzeba o siebie dbać, myć ręce, unikać kontaktów z chorymi osobami, ale wiesz, wszystko wydaje mi się, ze z umiarem. Inaczej dałoby się zwariować.
A w ciąży jest milion rzeczy, które mogą napędzić kobiecie stracha i dodać powodów do zmartwień ;)
Nie porównywałabym zakażenia CMV do HIV. Jednak dużo łatwiej złapać CMV. Trochę jak z toxo, trzeba uważać i powtarzać badania w każdym trymestrze.
 
Zawsze można zrobić mezowi badania CMV z krwi i wtedy dowiesz się, czy to ma, czy nie. Jeśli nie, to raczej bezpieczna jesteś.
A co do małych dzieci, to trzeba uważać, aby nie pic z ich kubeczka, łyżeczki itd. Gdy kichają, samemu się odsuwać itd. Po pewnym czasie wchodzi to w nawyk :)
 
Ja już chyba dzisiaj gdzieś na to pytanie odpowiadałam 😁
Ja mam wciąż IgG ujemne - zarówno dla toxo i cytomegalii.
Jestem już prawie 10 lat po drugim porodzie. Także przez prawie 40 lat swojego życia nie udało mi się złapać żadnego z tych wirusów 🤷‍♀️
 
Ja już chyba dzisiaj gdzieś na to pytanie odpowiadałam 😁
Ja mam wciąż IgG ujemne - zarówno dla toxo i cytomegalii.
Jestem już prawie 10 lat po drugim porodzie. Także przez prawie 40 lat swojego życia nie udało mi się złapać żadnego z tych wirusów 🤷‍♀️
A uważałaś w ciąży jakoś szczególnie, czy tak standardowo? :)
 
Hej, nie ukrywam, że szukam trochę pocieszenia :) czy któraś z Was miała ujemne przeciwciała cytomegalii i udało się uniknąć zarażenia w ciąży? Ja robiłam badania i niestety nigdy z cytomegalią nie miałam styczności. Wiem, że powinnam uważać na małe dzieci i ich wydzieliny, ale co z mężem? Czy powinnam unikać kontaktow seksualnych, całowania? W Internecie pełno złych historii, może Wy dacie mi nadzieję, że uniknę tej choroby.
A stresujesz się HIVem czy kiłą? Bo też możesz złapać.

Nie ma co panikować. Męża masz raczej nie od wczoraj, jakby miał Cię czymś zarazić, to już by się to stało. Ja mam styczność z kotami od dziecka, a toxo mam ujemną :p naprawdę to nie jest tak, że jak cytomegalię czy toxo masz ujemną, to teraz powinnaś się zamknąć w jednym pokoju i nikogo nie dotykać całą ciążę. Spokojnie.
 
A stresujesz się HIVem czy kiłą? Bo też możesz złapać.

Nie ma co panikować. Męża masz raczej nie od wczoraj, jakby miał Cię czymś zarazić, to już by się to stało. Ja mam styczność z kotami od dziecka, a toxo mam ujemną :p naprawdę to nie jest tak, że jak cytomegalię czy toxo masz ujemną, to teraz powinnaś się zamknąć w jednym pokoju i nikogo nie dotykać całą ciążę. Spokojnie.
HIVem i kiła nie, ale listeriozą i toxo tak 🙈 oszaleć można, hipochondryczką się stałam w tej ciąży
 
reklama
Do góry