reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cukrzyca ciążowa :(

reklama
Ręce myję dokładnie. Kwestia, że źle robię pomiar jest praktycznie wykluczona, dokładnie to przeczytałam plus oglądałam poradniki odnośnie użytkowania trgo glukometru.
Niestety są glukometry które mogą mocno przekłamywać wynik, mimo tego, że robisz pomiar dobrze. Jakiej masz firmy? Mi potrafił glukometr pokazać źle aż o 30 jednostek 🙄
Całą ciążę miałam cukrzycę i to na początku wydawało się być bardzo skomplikowane, ale po jakimś czasie już dobrze wiedziałam co mogę jeść a co nie.
Najważniejsza jest regularność! U mnie to musiałobyć nawet co 2,5h.
I duży problem miałam z doborem chleba. Mimo, że na etykiecie było że dla diabetyków to potrafił mi mocno namieszać w glukozie. Spróbowałam chyba z 15 różnych chlebów zanim znalazłam taki, który nie podbijał mi cukrów i mi smakował.
Jedz dużo warzyw, do każdego posiłku.
Nie podjadaj NIC między posiłkami.
Uważaj na owoce bo też potrafią wysoko podbić cukier.

Na czczo powinnaś mieć do 92 1h po posiłku do 140 (a niektóre źródła mówią że najlepiej do 120 )
 
Mi ani to ani to nie wychodzi super :( Boję się, że przez ignorowanie tego problemu coś będzie nie tak, ze zdrowiem dziecka, gdybym sama nie zaczęła czytać, węszyć, drążyć to żyłabym sobie w nieświadomości.
z tego co się orientuje po sobie i koleżankach to cukrzyce diagnozują dopiero jak ten cukier naprawdę jest ponad normę. A i tak na początku zalecają dietę.
Musisz sobie mierzyć w takim razie cukier przed posiłkiem i godzinę po zjedzeniu i będziesz wiedziała na co jak reagujesz. A tu niestety nie ma reguły, możesz zjeść pieczywo dla diabetyków z niskim IG i Ci wywali w górę a możesz zjeść biała bułkę i będzie okej.
 
Bardzo ważna jest dieta dzień przed pobraniem badania. U mnie po 19 zjadam owsiankę z owocami a na drugi dzień badanie o 8 i było blisko 100, zrobiłam przerwę nie jadłam dzień przed kolejnym badaniem owoców l, węglowodanów i ostatni posiłek chwile po 17 , na drugi dzień glukoza 72. Wiec jednak ważne tez jest to co się zje dzień przed, przynajmniej u mnie tak było.
Piszesz nieprawdę. Powinno się jeść normalnie a nie wprowadzać dietę bo właśnie wtedy wynik może być przekłamany.
 
Niestety są glukometry które mogą mocno przekłamywać wynik, mimo tego, że robisz pomiar dobrze. Jakiej masz firmy? Mi potrafił glukometr pokazać źle aż o 30 jednostek 🙄
Całą ciążę miałam cukrzycę i to na początku wydawało się być bardzo skomplikowane, ale po jakimś czasie już dobrze wiedziałam co mogę jeść a co nie.
Najważniejsza jest regularność! U mnie to musiałobyć nawet co 2,5h.
I duży problem miałam z doborem chleba. Mimo, że na etykiecie było że dla diabetyków to potrafił mi mocno namieszać w glukozie. Spróbowałam chyba z 15 różnych chlebów zanim znalazłam taki, który nie podbijał mi cukrów i mi smakował.
Jedz dużo warzyw, do każdego posiłku.
Nie podjadaj NIC między posiłkami.
Uważaj na owoce bo też potrafią wysoko podbić cukier.

Na czczo powinnaś mieć do 92 1h po posiłku do 140 (a niektóre źródła mówią że najlepiej do 120 )
Abra smart bt.

Nie podjadam bo przez te 5-6 posiłków dziennie chyba bym się popłakała jakbym miała coś jeszcze wcisnąć. Do każdego posiłku nie udaje mi się póki co wcisnąć ale do 3 to przynajmniej.

Normy dobrze znam, przeczytałam już chyba milion artykułów na ten temat i każdy przeczy temu co mówią mi lekarze, że wszystko git i nie ma co się martwić.
 
z tego co się orientuje po sobie i koleżankach to cukrzyce diagnozują dopiero jak ten cukier naprawdę jest ponad normę. A i tak na początku zalecają dietę.
Musisz sobie mierzyć w takim razie cukier przed posiłkiem i godzinę po zjedzeniu i będziesz wiedziała na co jak reagujesz. A tu niestety nie ma reguły, możesz zjeść pieczywo dla diabetyków z niskim IG i Ci wywali w górę a możesz zjeść biała bułkę i będzie okej.
Jedynie na czczo są cyrki z tym cukrem.
 
@JoannaAleksandra Bo najtrudniej jest opanować te poranne cukry. Możesz spróbować np. nastawić budzik na 4-5 rano i sprawdzić wówczas poziom cukru. Jeśli będzie niższy niż o "standardowej" godzinie pobudki, może oznaczać, że potrzebujesz zjeść późniejszą kolację.
 
reklama
Tu fragment rozmowy z ginekologiem prowadzącym. Tracę powoli zaufanie do lekarzy 🙄
 

Załączniki

  • Screenshot_20230830_115456.jpg
    Screenshot_20230830_115456.jpg
    62,9 KB · Wyświetleń: 113
Do góry