reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Serdecznie Ci wspolczuje z ta zgaga. Sama miewam od nowa ale nie tak zebym nie mogla spac.
Pytalas lekarza czy mozesz jakies manti np? On co prawda ma cukier ale moze by pomogl...
Jem neobianacid i rennie fruit. Do tego migdały i siemię lniane i jest słabo. Tak samo miałam z pierwszą córką 😵‍💫Cukry rano ok jeszcze..
Gavisconu nie znoszę, a manti był ok, tylko skład z tych mniej bezpiecznych niby.
Będę jeszcze dumać.
 
reklama
Dziewczyny, muszę się poradzić.
Pierwszy raz miałam taką sytuację w nocy - obudziłam się z gorąca, porozbieralam się, chodziłam po domu i skraplalam się wodą, bo okropnie się pociłam. Ciśnienie zmierzyłam, eleganckie. Za to cukier o 2.00 w nocy 142, po 5 min 120 😱 kolacja jak zawsze zjedzona o 23, teraz cukry z rana 92, choć zestresowana jestem jak nie wiem.
Czy miałyście kiedykolwiek tak? Czy to ten cukier taki przypływ gorąca spowodował? Albo co mogło to spowodować? Mała wierciła się okropnie przez cały ten czas pobudki, teraz od godziny też szaleje w brzuchu.
 
Dziewczyny, muszę się poradzić.
Pierwszy raz miałam taką sytuację w nocy - obudziłam się z gorąca, porozbieralam się, chodziłam po domu i skraplalam się wodą, bo okropnie się pociłam. Ciśnienie zmierzyłam, eleganckie. Za to cukier o 2.00 w nocy 142, po 5 min 120 😱 kolacja jak zawsze zjedzona o 23, teraz cukry z rana 92, choć zestresowana jestem jak nie wiem.
Czy miałyście kiedykolwiek tak? Czy to ten cukier taki przypływ gorąca spowodował? Albo co mogło to spowodować? Mała wierciła się okropnie przez cały ten czas pobudki, teraz od godziny też szaleje w brzuchu.
Ja to wogole w tej ciąży to mam napady gorąca...ale powiem Ci że nie pomyślałem że to może być od cukru. Całą ciążę jest mi bardzo ciepło jak nigdy do tej pory bo jestem zmarzluchem!
A co do cukrów to ja teraz pod koniec mam o wiele lepsze i też ostatnio jak miałam jelitowkę jadłam jasne bułki bo tylko one mi wchodziły jak patrzyłam na ciemne pieczywo to było mi niedobrze.
 
Mnie za to ciągle zimno ,szczególnie wieczorem.
Był ostatnio temat hemoroidów,myślałam,że mnie to nie dotyczy,a jednak 😏 W dodatku mnie mdli po śniadaniu i nie wiem czy to powrót mdłości czy winny duphaston.
 
Ja to wogole w tej ciąży to mam napady gorąca...ale powiem Ci że nie pomyślałem że to może być od cukru. Całą ciążę jest mi bardzo ciepło jak nigdy do tej pory bo jestem zmarzluchem!
A co do cukrów to ja teraz pod koniec mam o wiele lepsze i też ostatnio jak miałam jelitowkę jadłam jasne bułki bo tylko one mi wchodziły jak patrzyłam na ciemne pieczywo to było mi niedobrze.
Ja też mam napady gorąca. I muszę spać przy otwartym oknie nawet jak jest -10 na dworze. A i tak jak się budzę to koszulka od piżamy do wyciśnięcia. Też zawsze sprawdzam i cukry i ciśnienie jak tak mam ale zawsze wszystko w normie
 
Ja też mam napady gorąca. I muszę spać przy otwartym oknie nawet jak jest -10 na dworze. A i tak jak się budzę to koszulka od piżamy do wyciśnięcia. Też zawsze sprawdzam i cukry i ciśnienie jak tak mam ale zawsze wszystko w normie
Ja też zazwyczaj w normie, ale w nocy to się aż przestraszyłam. Wypiłam też przed snem sporo Coli zero i Pepsi max, może to miało jakiś wpływ 🤔 teraz po śniadaniu cukry w normie, dobrze się czuję, ale odpoczywam.
No nic, sprawdzę dziś w nocy albo na dniach jak się przebudzę między 2.00-4.00 i zobaczymy.
 
Ja też zazwyczaj w normie, ale w nocy to się aż przestraszyłam. Wypiłam też przed snem sporo Coli zero i Pepsi max, może to miało jakiś wpływ 🤔 teraz po śniadaniu cukry w normie, dobrze się czuję, ale odpoczywam.
No nic, sprawdzę dziś w nocy albo na dniach jak się przebudzę między 2.00-4.00 i zobaczymy.
No to myślę, że tu masz odpowiedź :)
 
Ja też zazwyczaj w normie, ale w nocy to się aż przestraszyłam. Wypiłam też przed snem sporo Coli zero i Pepsi max, może to miało jakiś wpływ 🤔 teraz po śniadaniu cukry w normie, dobrze się czuję, ale odpoczywam.
No nic, sprawdzę dziś w nocy albo na dniach jak się przebudzę między 2.00-4.00 i zobaczymy.
To strasznie podbija cukier, tam jest sto tysięcy różnych słodzików. W ogóle kiedyś gdzieś czytałam, że w Ameryce to nie pije się glukozy jak u nas na te badanie tylko Pepsi :D
 
reklama
Powiem Wam, że cieszę się, że mogę pójeść coś innego, niż ciemny chleb, bo ostatnio mam taki problem z jedzeniem, że mi się płakać chce na samą myśl o tym chlebie 🙈
Co do zgagi to też u mnie śmiesznie, bo ostatnio chodziłam i mówiłam, że boli mnie przód tułowia, że jakoś dziwnie mi się oddycha, jakby mi wypalało drogi pokarmowe. I mój mąż w końcu mówi, że ty na bank masz zgagę, a ja zgagi nigdy w życiu nie miałam, więc nie wiedziałam, że to może być to. Już nawet mu powiedziałam, że chyba mam covida i że pewnie mi się płuca pala 🤣
No ale odstawiłam na chwilę cytrynę i przeszło 🤷
 
Do góry