reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

A takie pytanko do dziewczyn z cukrzyca ciążową ile wzrosła wam waga? I w którym miesiącu najwięcej? 😁 bo się zastanawiam czy jeszcze dowale kilogramami 🤦😂 wiem że to kwestia indywidualna, ale tak z ciekawości 😁

I w ogóle ogólnie bym się nie przejmowała, bo to tak różnie wychodzi - ja w poprzednich obu ciążach bez cukrzycy przytyłam po 16kg, z czego połowę to w ostatnim miesiącu. I o ile w 1 ciąży nie zwracałam uwagi na to co jem, to w tej drugiej mocno się pilnowałam i nic z tego 🤷‍♀️
 
reklama
Ja robilam co 2-3dni z rana i zeby nie bylo ketonow nusialam zjesc 2 kanapki z mieskiem przed samiutkim snem okolo 22.

No właśnie mi ostatnio te kolację przed snem nie wchodzą za dobrze to może dlatego 😑 jutro mama lekarza zobaczymy co powie. Ale hemoglobina glikowana mi wyszła w normie więc jakoś to wszystko się mi tu nie trzyma kupy 🤷 chyba wie nie znam 😀
 
Co do tego czy moja krzywa jest płaska.
Krzywa teraz służy sprawdzeniu czy cukrzyca ciążowa to wspomnienie. Przy KP insulinowa nie ma sensu, do diagnozowania io czy innych zaburzeń mam zrobić krzywą 3 miesiące po zakończeniu KP. Takie dostałam odpowiedzi i zalecenia. Teraz można z tego wyciągać wnioski zbyt daleko idące.
Kiedyś już poruszałam podobny temat dlatego też nie robiłam teraz krzywej insulinowej.
Cukrzycy nie mam ale oczywiście przy KP nie mam czasu na nic, jem, jem i jem ( co popadnie, głównie słodkie) i wygląda to coraz gorzej.
Czas przywitać się z treningami..( nocnymi chyba).
 
Jeśli chodzi o ketony to lekarz nie kazał panikować tylko późno zjeść kolację 🙂
Hemoglobina glikowana w normie więc też mówił że wszystko w porządku. Kazał oczywiście pilnować cukrów, jeśli jakieś przekroczenia minimalne to nie ma co sie przejmować. Już 35 tydzień więc dzidzia rozwinięta 🙂 kazał się obserwować w razie co to dzwonic i wszystko powinno być ok 😁
 
reklama
Cześć dziewczyny 🙂
U mnie 32 tydzień, na usg mały waży 1500 gr, nie wiem czy to troszkę nie za mało, chociaż nic lekarz nie mówił. No i ustawiony pośladkowo... wiem że ma jeszcze trochę czasu, no ale...
 
Do góry