reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Daria a jesteś na insulinie? Ja mam tą bazę długodziałającą nocną i mi położna powiedziała że jakby mi na czczo skoczyły powyżej 90 pomimo 35 tygodnia (gdzie zapotrzebowanie powoli będzie spadać) to żeby te moje 16j podzielić na dwa i w oba uda dać po 8. To często daje lepszy efekt niż zwiększanie dawki :) taki protip ale mam nadzieję, że nie będę musiała go stosować
Jestem właśnie na tej nocnej, ale mam 8j. Diabetolog kazał zwiększać, jeśli jakiś wyskok będzie się utrzymywał 4 dni, więc jeszcze zostawiam. Ale właśnie mam takie górne te granice rano NP 138, dzisiaj zjadłam śniadanie bez chleba, sam twaróg i miałam 94, wiec może to jest chwilowe rozwiązanie 🤷
 
reklama
Jestem właśnie na tej nocnej, ale mam 8j. Diabetolog kazał zwiększać, jeśli jakiś wyskok będzie się utrzymywał 4 dni, więc jeszcze zostawiam. Ale właśnie mam takie górne te granice rano NP 138, dzisiaj zjadłam śniadanie bez chleba, sam twaróg i miałam 94, wiec może to jest chwilowe rozwiązanie 🤷
A który to tydzień? Bo ogólnie u mnie z każdym kolejnym później było gorzej - do tego stopnia, że musiałam szukać kolejnych chlebów na śniadanie żeby te glikemie po śniadaniu utrzymać w normie 🤭
Na szczęście znalazłam taki Probody z IG 33,5 i jest ok. Bo później na kolację już mogę jeść inny.
Po 35 tygodniu zapotrzebowanie na insulinę może zacząć spadać, ale ja póki co jadę na 16j 🙈
 
A który to tydzień? Bo ogólnie u mnie z każdym kolejnym później było gorzej - do tego stopnia, że musiałam szukać kolejnych chlebów na śniadanie żeby te glikemie po śniadaniu utrzymać w normie 🤭
Na szczęście znalazłam taki Probody z IG 33,5 i jest ok. Bo później na kolację już mogę jeść inny.
Po 35 tygodniu zapotrzebowanie na insulinę może zacząć spadać, ale ja póki co jadę na 16j 🙈
Właśnie słyszałam, że im dalej w las tym ciężej i tego się obawiam, ze to może być ten moment, gdzie za chwile trzeba będzie zwiększać dawkę. Dzisiaj rozpoczęłam 24 tydzień.
Chleb probody z Putki?
Ja właśnie na początku dużo przerobiłam tych chlebów i zostałam na chlebie wojskowym z Biedronki. Ale może trzeba będzie coś zmienić, nie wiem, dam sobie jeszcze chwilę. W przyszłym tyg mam też wizytę u diabetologa, więc pewnie coś podpowie.
Czyli u Ciebie cukry nie odpuszczają 🙄 masakra z ta cukrzycą, ale Ty chociaż jesteś już bliżej, niż dalej😁 ten fakt musi być pocieszajacy 😀
 
Czyli co po 30tc jest dalej gorzej czy znowu lepiej?
Do mnie znów pisała dietetyk,żebym jeszcze opisała zalecenia z ostatniej wizyty u diabetologa i do tego podała wzrost i w przyszłym tygodniu od nowa dzienniczek 3dniowy mam przesłać. Ech,uwalila sobie,że się glodze . Teraz się trochę z tym pobujam.
 
Jak mozna sie glodzic przy cukrzycy ciazowej jak musisz jesc co 2,5-3h?

Po 28tc cukry lubia swirowac ale jest grono dziewczyn ktorym im dalej tym cukry spadaja.

Mi znowu rosna(nie wiem na ile to po sterydach a na ile po prostu swirowanie) i dzis wskakuje na 18j i juz sobie podziele bo ten bol moze nie byc fajny... i nie bede probowac lepiej go doswiadczac na wlasnej skorze eh.
 
Nie tym razem 😏 Druga dawka większą i nic trochę wzdęć 🙈 W ogóle mam wrażenie,że mam coś w pochwie 🙈 W sensie taka kulkę ,która trochę zasłania wejście ,nie jest to narosl czy coś ale coś co było tylko gdzie indziej i mam wrażenie,że do mnie uwiera 😏

Ja mam zawsze tak po problemach z 2jka po lactulosum jak opisujesz. Tzn juz coraz mniej mi to przeszkadza bo chyba sie przyzwyczailam ale to rowniez konsultowalam z lekarzem. Tak wiec zapisuj w swoim kajeciku.
Probowalas baldaloin na noc?
 
Daria a jesteś na insulinie? Ja mam tą bazę długodziałającą nocną i mi położna powiedziała że jakby mi na czczo skoczyły powyżej 90 pomimo 35 tygodnia (gdzie zapotrzebowanie powoli będzie spadać) to żeby te moje 16j podzielić na dwa i w oba uda dać po 8. To często daje lepszy efekt niż zwiększanie dawki :) taki protip ale mam nadzieję, że nie będę musiała go stosować

Ja dzis sprobuje 10j w jedno udko i 8 w drugie j zobaczymy czy zbije poranne cukry :-)

Chociaz noce mam ostatnio tragiczne bo poce sie jak szczur na glowie i szyi i to mnie strasznie meczy:-( wszystko zaczelo sie pierdzielic po sterydach i mam nadzieje ze jakos sie chociaz naprostuje minimalnie bo to juz tydzien minal :-/
 
@gooskaw a to im większa jednostka tym bardziej boli? 🤔

No nie wiem ,jem 5-6 posiłków dziennie i to nie na każdy posiłek jedna kanapkę z pasztetem.
Ech no chce to niech ma. Wyśle za tydzień znowu dzienniczek.
Nie próbowałam. Dziś poszłam do łazienki chyba dwa razy ,po trochu . Lepiej się czuję dużo. Nadganiam tą wodę póki wierzę,że skutkuje .
 
@gooskaw a to im większa jednostka tym bardziej boli? 🤔

No nie wiem ,jem 5-6 posiłków dziennie i to nie na każdy posiłek jedna kanapkę z pasztetem.
Ech no chce to niech ma. Wyśle za tydzień znowu dzienniczek.
Nie próbowałam. Dziś poszłam do łazienki chyba dwa razy ,po trochu . Lepiej się czuję dużo. Nadganiam tą wodę póki wierzę,że skutkuje .

Tak boli bo musisz wiecej insuliny wpakowac w udko. Jednak powyzej 15j to juz duzo. Wszystko ponizej jest jeszcze znosne :-) ale to tez kazda z nas ma troche inny prog bolu.

Jeny jak ja zazdroszcze z ta woda... ja pije tak na spokojnie 2 l plus wieczorem dodatkowo z litr i nie dziala w ogole... :-(
Tak wiec pij i badz wielbladem jak najdluzej :-) z garbem z drugiej strony hehe
A baldaloin kup sobie przy okazji w aptece w razie W.
 
reklama
Tak boli bo musisz wiecej insuliny wpakowac w udko. Jednak powyzej 15j to juz duzo. Wszystko ponizej jest jeszcze znosne :-) ale to tez kazda z nas ma troche inny prog bolu.

Jeny jak ja zazdroszcze z ta woda... ja pije tak na spokojnie 2 l plus wieczorem dodatkowo z litr i nie dziala w ogole... :-(
Tak wiec pij i badz wielbladem jak najdluzej :-) z garbem z drugiej strony hehe
A baldaloin kup sobie przy okazji w aptece w razie W.
Kupię,bo wystarczy,że się dzień zapomnę i nieszczęście gotowe 😂

Ech,masakra z tą insulina .
Ja od poniedziałku znowu 3dni dzienniczka. Mam nadzieję,że będzie ok i nie będę musiała iść na wizytę wcześniej niz tego 23maja.
 
Do góry