reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa. Ktoś może podzielić się doświadczeniem?

Na pewno się uda :)

czasami są wyższe wyniki, i można mimo to uznać, że jest pod kontrolą. Ja pomimo insuliny miałam dziś 98. Podwyższony wynik musi się utrzymywać 3-4 dni, żeby wdrażać program naprawczy. Dużo zależy od samego pomiaru. Powinien być wykonywany o stałej porze, tuż po przebudzeniu. Jak prześpię czas pomiaru to już wyniki są gorsze. Nocne wstawanie też je zaburza.
A w którym jesteś tygodniu? [emoji4]
 
reklama
29 tc.
ja też mierzyłam kiedyś po tym jak wstałam, ale nawet te kilka kroków robi już różnicę. Diabetolog kazała mi mierzyć w łóżku i od tego czasu wyszły mi przekroczenia.

W regularnym pomiarze chodzi nie tyle o godzinę, co o czas upływający od ostatniego posiłku/ podania insuliny. Jak śpisz za długo to wątroba zaczyna wydzielać glukozę i skok gotowy :(

Co do krwi na pasku - trzeba pamiętać, że te glukometry domowe nie są jakieś super precyzyjne. One są dla prawdziwych cukrzyków i u nich różnica 5-10 mg/dl nie jest istotna a dla nas już tak. Dlatego nie ma co wariować i kłuć się w nieskończoność (bo porobią się zrosty) i na czczo dopiero wynik kilka dni pod rząd jest decydujący (o ile nie jest to ponad 100 wynikające z jednorazowego niejedzenia albo przejedzenia na noc).
 
29 tc.
ja też mierzyłam kiedyś po tym jak wstałam, ale nawet te kilka kroków robi już różnicę. Diabetolog kazała mi mierzyć w łóżku i od tego czasu wyszły mi przekroczenia.

W regularnym pomiarze chodzi nie tyle o godzinę, co o czas upływający od ostatniego posiłku/ podania insuliny. Jak śpisz za długo to wątroba zaczyna wydzielać glukozę i skok gotowy :(

Co do krwi na pasku - trzeba pamiętać, że te glukometry domowe nie są jakieś super precyzyjne. One są dla prawdziwych cukrzyków i u nich różnica 5-10 mg/dl nie jest istotna a dla nas już tak. Dlatego nie ma co wariować i kłuć się w nieskończoność (bo porobią się zrosty) i na czczo dopiero wynik kilka dni pod rząd jest decydujący (o ile nie jest to ponad 100 wynikające z jednorazowego niejedzenia albo przejedzenia na noc).
To tak jak ja , w 29, choć zaraz zaczynamy 30[emoji39]
No szczerze , juz m dość tego kłucia... wątpię ze uda mi się zejść poniżej 90 na czczo... bo już nie wiem co jesc. Jeszcze jakos dzis przestałam ufać tym glukometrom.
 
Hej ja mogę podzielić się moim doświadczeniem bo już jestem.na końcówce ciąży, więc tak u mnie nie działało nic na poranne cukry próbowałam mnóstwo rzeczy jeść kolację później ok 22, jeść wcześniej ok 20, jeść nabiał, parówki, bez węglowodanów i z węglowodanami i nic cukier na czczo ok 95-98 czasem nawet 100 szło się załamać za każdym razem kiedy miałam mierzyć cukier rano to już się stresowałam, ja jeszcze próbowałam mierzyć w nocy ok 2-3 bo są dwie możliwości albo ma się zbyt niski ten nocny cukier wtedy wywala z wątroby nad ranem, albo ten cukier jest wysoki co znaczy że brakuje insuliny i on nie jest wchłaniany przez organizm. U mnie był ten drugi przypadek bo nocny miałam też wysoki podobny do tego porannego.
Ja zdecydowałam się na insulinę skończyłam na 8 jednostkach i lekarz mówi że to niewiele ale duzo spokoju zyskałam dzięki temu chociaż i tak mam stały rytm wieczorny przed 19 kanapka a o 20.30 kawałek twarogu półtłustego z samym pomidorem o 21 insulina i cukier na czczo średnio 85 więc już nic nie zmieniam. Radzę sprawdzić czasem ten nocny cukier wtedy będziesz wiedziała czy za mało zjadłaś, jeśli będzie niski to należy dołożyć jeszcze jeden posiłek nocny, a jak będzie wysoki tak jak u mnie to chyba tylko insulina przynajmniej ja nie znalazłam innego sposobu. Powodzenia !🙂
Jeszcze muszę dodać że jak zjem później niż o przed 21 kolację to też nie chce mi spadać ten cukier mimo insuliny więc mój ostatni posiłek musi być przed 21 kontroluje też ketony paskami i mam ujemne, rzadko kiedy śladowe 🙂
 
Hej ja mogę podzielić się moim doświadczeniem bo już jestem.na końcówce ciąży, więc tak u mnie nie działało nic na poranne cukry próbowałam mnóstwo rzeczy jeść kolację później ok 22, jeść wcześniej ok 20, jeść nabiał, parówki, bez węglowodanów i z węglowodanami i nic cukier na czczo ok 95-98 czasem nawet 100 szło się załamać za każdym razem kiedy miałam mierzyć cukier rano to już się stresowałam, ja jeszcze próbowałam mierzyć w nocy ok 2-3 bo są dwie możliwości albo ma się zbyt niski ten nocny cukier wtedy wywala z wątroby nad ranem, albo ten cukier jest wysoki co znaczy że brakuje insuliny i on nie jest wchłaniany przez organizm. U mnie był ten drugi przypadek bo nocny miałam też wysoki podobny do tego porannego.
Ja zdecydowałam się na insulinę skończyłam na 8 jednostkach i lekarz mówi że to niewiele ale duzo spokoju zyskałam dzięki temu chociaż i tak mam stały rytm wieczorny przed 19 kanapka a o 20.30 kawałek twarogu półtłustego z samym pomidorem o 21 insulina i cukier na czczo średnio 85 więc już nic nie zmieniam. Radzę sprawdzić czasem ten nocny cukier wtedy będziesz wiedziała czy za mało zjadłaś, jeśli będzie niski to należy dołożyć jeszcze jeden posiłek nocny, a jak będzie wysoki tak jak u mnie to chyba tylko insulina przynajmniej ja nie znalazłam innego sposobu. Powodzenia ![emoji846]
Jeszcze muszę dodać że jak zjem później niż o przed 21 kolację to też nie chce mi spadać ten cukier mimo insuliny więc mój ostatni posiłek musi być przed 21 kontroluje też ketony paskami i mam ujemne, rzadko kiedy śladowe [emoji846]
Hej [emoji846] no właśnie ciężko zbic ten poranny ale zobaczę w nocy, mówisz kolo 2-3 w nocy?
Dzidzia dobrze waży?
 
Hej [emoji846] no właśnie ciężko zbic ten poranny ale zobaczę w nocy, mówisz kolo 2-3 w nocy?
Dzidzia dobrze waży?
Tak ja mierzyłam najczęściej koło 3 bo między 2-4 cukier powinien być 70-90, tak mój malutki jest nawet troszkę za mały w 38tc ok 2800 ale zobaczymy jak się urodzi 🙂
 
Tak ja mierzyłam najczęściej koło 3 bo między 2-4 cukier powinien być 70-90, tak mój malutki jest nawet troszkę za mały w 38tc ok 2800 ale zobaczymy jak się urodzi [emoji846]
A udalo Ci się w końcu unormować na czczo? Bo mnie dzieki diecie po posilkach mi się udało a miałam wysoki bo aż 140 , teraz mam 111, 112, czasem nawet 106. Kompletna kicha na czczo bo nie spada poniżej 90[emoji2368] oo to ciesze się ze z maluchem ok. Juz czekam z niecierpliwością na wizytę w środę, to będzie już 30 tc
 
reklama
Ja po
A udalo Ci się w końcu unormować na czczo? Bo mnie dzieki diecie po posilkach mi się udało a miałam wysoki bo aż 140 , teraz mam 111, 112, czasem nawet 106. Kompletna kicha na czczo bo nie spada poniżej 90[emoji2368] oo to ciesze się ze z maluchem ok. Juz czekam z niecierpliwością na wizytę w środę, to będzie już 30 tc
Ja po posiłkach nawet przed insulina nigdy nie miałam 140 raz mi się zdarzyło 134 to mój rekord, a tak to ok 95-115 po posiłkach 🙂
 
Do góry