reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

to ja też dołączę do mam z cukrzycą ciążową - zdiagnozowano ją w 26 tygodniu (w tym właśnie jestem) wynik był taki:
na czczo 76, podano 0,75 glukozy - wynik 147 - wieczór przed badaniem poszalałam ze słodyczami.
Wczoraj byłam w poradni diabetologicznej - dostała glukometr, wskazówki i od wczoraj mierze godzinę po posiłku - cukier w normie
na czczo 75
po śniadaniu 76
po obiedzie 101
po kolacji 79
jem jak jadłam przed faktem zdiagnozowania cukrzycy ciążowej
 
reklama
Hej dziewczyny!
Ciśnienie juz w normie cukry tez całkiem całkiem zaraz ide do poradni;) a po wczorajszym USG i wizycie u gin zaczynam 37 tydz i nastapna wizyta za tydz ale jak to gin powiedział nie ździwi sie jak sie juz nie zobaczymy...główka już bardzo nisko szyjka krotka i w kazdej chwili moze sie zacząc..
 
ja to tak sie boje ze... nie wiem
jedyny sluszny opis bo az nie umiem tego opisac ;)
moja kumpela urodzila 2 tyg temu. w szpitalu miala 5 par zwyklych bawelnianych fig. nie zamawiaj wiec bo ze zwyklymi tez mozna dac rade ;)
 
Ja też się boję potwornie....
Ale staram się o tym nie myśleć:tak: Trochę pomaga
Ale z każdym dniem jestem coraz bliżej, w zasadzie to w każdej chwili może się już zacząć :szok:
Wczoraj byłam w klinice na usg i ktg - Franio będzie "małym dzieckiem", wg usg ma skończony 35tc, a mi już leci 38. Wagę określili na 2520g, więc jestem już spokojniejsza... Przepływy przez łożysko prawidłowe, łożysko III stopień. A na ktg wyszły 3 skurcze...
Cukry mam dobre, podobno pod koniec się stabilizują i pozwalam sobie na trochę pyszności :-D
A w poniedziałek mam wizytę u swojego gina, zobaczymy co on powie... No i ma mi zrobić wymaz na paciorkowca... Ciekawe czy doczekam wyniku :confused:


Nata - Ty chyba nie masz cukrzycy :-D
 
Ja też się boję potwornie....
Ale staram się o tym nie myśleć:tak: Trochę pomaga
Ale z każdym dniem jestem coraz bliżej, w zasadzie to w każdej chwili może się już zacząć :szok:
Wczoraj byłam w klinice na usg i ktg - Franio będzie "małym dzieckiem", wg usg ma skończony 35tc, a mi już leci 38. Wagę określili na 2520g, więc jestem już spokojniejsza... Przepływy przez łożysko prawidłowe, łożysko III stopień. A na ktg wyszły 3 skurcze...
Cukry mam dobre, podobno pod koniec się stabilizują i pozwalam sobie na trochę pyszności :-D
A w poniedziałek mam wizytę u swojego gina, zobaczymy co on powie... No i ma mi zrobić wymaz na paciorkowca... Ciekawe czy doczekam wyniku :confused:


Nata - Ty chyba nie masz cukrzycy :-D
ja też tak myślę, ale Pani diabetolog jest innego zdania - dzisiaj do sniadania zjadłam czekoladowego cukierka - po godzinie mierzenie cukru a tam 78
za tydzień mam wizyte u Pani dr więc porozmawiam z nią - przedstawie karte pomiaru i zobaczymy co powie.
 
Witam!
Jestem w 26 tc.Niestety również wykryto u mnie ciąże cukrzycową.To był ogromny szok, bo niby z czego to sie bierze? Nie objadałam się za dużo słodyczami, głównie to soki i mandarynki wiodły u mnie prym:tak: Mogłam tak cały czas. A teraz skończyło sie:-(

Test obciążony glukozą 50g miałam robiony 12.01. Wyniki wyszły takie: na czczo: 68,1, a po 1h: 180,9.Po wizycie u gina 14.01 musiałam wykonać powtórny test z obciążeniem 75g. Niestety też kiepsko. Na czczo: 89, po 1h: 193, a po 2h: 200. Z tymi wynikami udałam sie 20.01 do poradni pc i tam lekarka zaleciła mi stosowac do pon glukometr i dietke oczywiście.

Tak też od wczoraj mierze sobie poziom glukozy po 3 głównych posiłkach.
21.01.
Na czczo (nie mierzyłam bo jeszcze nie miałam sprzęciku)
1h po śniadaniu- 184
1h po obiedzie- 133
1h po kolacji- 129.

Dzisiaj na czczo wyszło 91, a godz po śniad. 141. Po obiedzie-124.
W poradni powiedzieli mi że jak bedzie poniżej 140 to ok,a jak po wyżej to szpital we wtorek. Ale po wynikach widać że nie jest źle. Tylko po sniadaniu nie najlepiej. Staram sie na śniadanie jeść jak najwięcej warzyw (pomodor, ogórek, papryke, rzodkiewke, sałate) z dwoma kromkami chleba razowego dzisiaj, Bo wczoraj to zjadłam jedną bułeczke do tych warzyw i było 184. Na obiad też dużo warzyw z jakąś kaszą i zupke ( wczoraj i dzisiaj brokułkowa). Na kolacje też warzywka i 2 kromeczki chlebka razowego. miedzy tymi posiłkami to jakiegoś owaca zjem, wczoraj jabłko i truskawki z jogurtem naturalnym i 2 kromki chlebka chrupkiego, ale nie mierzyłam poziomu cukru.

Mam pare pytań:
1. Czy te moje wyniki są dobre czy jeszcze starać sie by były niższe?
2. Co wprowadzić do diety by była bardziej urozmaicona i smaczniejsza?
3. Czy powinnam po każdym posiłku mierzyć poziom cukru?

Prosze o odpowiedzi i wsparcie bo to jednak jest trudna sytuacja.Dla mnie i dla dzidzi również:-(

POZDRAWIAM GORĄCO!!!
 
Witam!
Jestem w 26 tc.Niestety również wykryto u mnie ciąże cukrzycową.To był ogromny szok, bo niby z czego to sie bierze? Nie objadałam się za dużo słodyczami, głównie to soki i mandarynki wiodły u mnie prym:tak: Mogłam tak cały czas. A teraz skończyło sie:-(

Test obciążony glukozą 50g miałam robiony 12.01. Wyniki wyszły takie: na czczo: 68,1, a po 1h: 180,9.Po wizycie u gina 14.01 musiałam wykonać powtórny test z obciążeniem 75g. Niestety też kiepsko. Na czczo: 89, po 1h: 193, a po 2h: 200. Z tymi wynikami udałam sie 20.01 do poradni pc i tam lekarka zaleciła mi stosowac do pon glukometr i dietke oczywiście.

Tak też od wczoraj mierze sobie poziom glukozy po 3 głównych posiłkach.
21.01.
Na czczo (nie mierzyłam bo jeszcze nie miałam sprzęciku)
1h po śniadaniu- 184
1h po obiedzie- 133
1h po kolacji- 129.

Dzisiaj na czczo wyszło 91, a godz po śniad. 141. Po obiedzie-124.
W poradni powiedzieli mi że jak bedzie poniżej 140 to ok,a jak po wyżej to szpital we wtorek. Ale po wynikach widać że nie jest źle. Tylko po sniadaniu nie najlepiej. Staram sie na śniadanie jeść jak najwięcej warzyw (pomodor, ogórek, papryke, rzodkiewke, sałate) z dwoma kromkami chleba razowego dzisiaj, Bo wczoraj to zjadłam jedną bułeczke do tych warzyw i było 184. Na obiad też dużo warzyw z jakąś kaszą i zupke ( wczoraj i dzisiaj brokułkowa). Na kolacje też warzywka i 2 kromeczki chlebka razowego. miedzy tymi posiłkami to jakiegoś owaca zjem, wczoraj jabłko i truskawki z jogurtem naturalnym i 2 kromki chlebka chrupkiego, ale nie mierzyłam poziomu cukru.

Mam pare pytań:
1. Czy te moje wyniki są dobre czy jeszcze starać sie by były niższe?
2. Co wprowadzić do diety by była bardziej urozmaicona i smaczniejsza?
3. Czy powinnam po każdym posiłku mierzyć poziom cukru?

Prosze o odpowiedzi i wsparcie bo to jednak jest trudna sytuacja.Dla mnie i dla dzidzi również:-(

POZDRAWIAM GORĄCO!!!

Witaj Justyna :-)
Chyba dla nas wszystkich cukrzyca ciążowa to szok... Nie ma w tym Twojej winy i ważne, że została wykryta. Da się jakoś z tym żyć i trzymam kciuki, żeby na diecie się skończyło :tak:
Co do Twoich pytań:
1. Lepiej, żeby były jeszcze niższe - ja mam normę 1h po posiłku do 140, ale inne dziewczyny mają do 120 - i sprawdzałam, takie są rzeczywiście najnowsze wytyczne. Ale jak każą do 140 to tego się trzymaj.
2. W diecie musisz jeść sporo białka - chude wędliny, indyk, kurczak, biały ser, ryby... U mnie cukry były świetne nawet po salami i żółtym serze, ale wiem, że nie wszystkim służą. Warzywa, owoce, pieczywo mają dużo węglowodanów więc trzeba uważać... Najgorzej znaleźć dobre pieczywo, bo w wielu przypadkach dodają karmel - dziewczyny wspominały o jakimś chlebie z Biedronki ... Ja go niestety nie znam i jem specjalny chleb dla diabetyków z lokalnej piekarni... Jeśli chcesz to napisz mi na priv swój adres mail, mam zestawy diet, można coś pokombinować :-)
3. Ja mierzę na czczo i godzinę po głównych posiłkach - takie mam zalecenia. Ale na początku sprawdzałam wszystkie nowe pokarmy - warto, bo generalnie każdy ma nieco inaczej z tym samym jedzeniem, czasem też zależy od dnia - raz ma się cukier w normie, raz nie... Ja np. mogę jeść jabłka, mandarynki (w niedużych ilościach oczywiście), a koleżanka już nie;-)

Powodzenia:-)
 
Witam nowe słodkie mamusie:-):-)

nata001-- też bym chciała mieć takie cukry po czekoladowych słodkościach:-)


justyna83-- zgadzam się z Xmilą wyniki mogłyby być niższe.

Ja co do poranków to pieczywa bardzo mało mogę i muszę dzielić kromkę na 3 części:-:)-( a o dwóch top mogę zapomniec.

Ale na początku mogłam więcej teraz mam tak że im bliżej końca tym większa dietka.

U mnie normy do 120 po h.......a mierzę około 6 razy dziennie bo zawsze po tym samym posiłku może być inny wynik.
 
aasica ja już spakowana i poprane wszystko
majtki mam ale 2 pary wcześniej miałam zwykłe i też było ok
co do strachu przed porodem to ja mam takiego pietra, że szok, po nocy nie śpię :baffled:
justyna, jak na śniadanie zjesz mniej chleba tak na rozruch tylko, to cukry będą niższe, musisz poszukać też takiego, który nie będzie ci ich bardzo podnosił, mi podrasował z biedronki oskroba czy jakoś tak, no i co do jedzenia, to koleżanki dorzuciły do menu paróweczkę z pomidorkiem, cukry miałam dobre,

wczoraj zjadłam normalne śniadanie, z herbatą posłodzoną cukrem :tak:i po 2 godzinach miałam 115 :-) więc nie kumam tego mojego gina co to się na tą cukrzycę uparł :wściekła/y:
nata jaka cukrzyca? z takimi wynikami????
 
reklama
Witam!
Jestem w 26 tc.Niestety również wykryto u mnie ciąże cukrzycową.To był ogromny szok, bo niby z czego to sie bierze? Nie objadałam się za dużo słodyczami, głównie to soki i mandarynki wiodły u mnie prym:tak: Mogłam tak cały czas. A teraz skończyło sie:-(

Test obciążony glukozą 50g miałam robiony 12.01. Wyniki wyszły takie: na czczo: 68,1, a po 1h: 180,9.Po wizycie u gina 14.01 musiałam wykonać powtórny test z obciążeniem 75g. Niestety też kiepsko. Na czczo: 89, po 1h: 193, a po 2h: 200. Z tymi wynikami udałam sie 20.01 do poradni pc i tam lekarka zaleciła mi stosowac do pon glukometr i dietke oczywiście.

Tak też od wczoraj mierze sobie poziom glukozy po 3 głównych posiłkach.
21.01.
Na czczo (nie mierzyłam bo jeszcze nie miałam sprzęciku)
1h po śniadaniu- 184
1h po obiedzie- 133
1h po kolacji- 129.

Dzisiaj na czczo wyszło 91, a godz po śniad. 141. Po obiedzie-124.
W poradni powiedzieli mi że jak bedzie poniżej 140 to ok,a jak po wyżej to szpital we wtorek. Ale po wynikach widać że nie jest źle. Tylko po sniadaniu nie najlepiej. Staram sie na śniadanie jeść jak najwięcej warzyw (pomodor, ogórek, papryke, rzodkiewke, sałate) z dwoma kromkami chleba razowego dzisiaj, Bo wczoraj to zjadłam jedną bułeczke do tych warzyw i było 184. Na obiad też dużo warzyw z jakąś kaszą i zupke ( wczoraj i dzisiaj brokułkowa). Na kolacje też warzywka i 2 kromeczki chlebka razowego. miedzy tymi posiłkami to jakiegoś owaca zjem, wczoraj jabłko i truskawki z jogurtem naturalnym i 2 kromki chlebka chrupkiego, ale nie mierzyłam poziomu cukru.

Mam pare pytań:
1. Czy te moje wyniki są dobre czy jeszcze starać sie by były niższe?
2. Co wprowadzić do diety by była bardziej urozmaicona i smaczniejsza?
3. Czy powinnam po każdym posiłku mierzyć poziom cukru?

Prosze o odpowiedzi i wsparcie bo to jednak jest trudna sytuacja.Dla mnie i dla dzidzi również:-(

POZDRAWIAM GORĄCO!!!

justyna83

Witaj Justynko bardzo mi przykro że również i ciebie dopadła cukrzyca,ja również na początku jak dowiedziałam się że mam cukrzyce to był dla mnie szok tyle wyrzeczeń i w ogóle ale zrozumiałam że to dla dzidzi zdrowia i mojego.Ja mam normy do 120 po głównych posiłkach a na czczo od 60 do 90.Więc jak na razie trzymam się tych norm czasami zdarza mi się je przekroczyć jak zdarzy mi się zgrzeszyć zjeść coś niedozwolonego:tak:
Na diecie jestem juź bardzo długo bo już 15 tygodni i chociaż już się zaprzyjażniłam z tą dolegliwością to czasami mam jej już dość:wściekła/y:
Z chlebem musiałam eksperymentować bo ciągle podnosiły mi cukier nawet do 160 po godz. teraz znalazłam 2 rodzaje chleba po którym cukry nie przekraczają 120 jem chlebuś z biedronki nazywa się Janosik lub taki Mestermacher jakoś tak to się pisze ale wolę tego janosika jest mniej kwaśny i nie mam po nim zgagi:tak:
Ja mierzę cukier zawsze na czczo i po śniadaniu,obiedzie i kolacji ja mam mierzyć godzinę po posiłku niektórzy muszą 2 godz po posiłku mierzyć każde województwo inne normy:-)

Pozdrawiam wszystkie słodkie mamusie:)
 
Do góry