reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Witajcie:-)
Trochę mnie tu nie było a tu tyle zmian.
GRATULACJE dla Wszystkich świeżo upieczonych mamusiek;-):-)
Zazdroszcze Wam trochę, że już jesteście po.
Wybieram się w poniedziałem na zrobienie tego badania na krzywą cukrowa. Będę wtedy w 21 tyg. ( według lekarza to będzie 22 tydzień, jakoś zawsze wychodzi mu tydzień więcej niż mi):confused: Tylko zastanawiam się czy to nie za wcześnie , czy może mam poczekać do 24 tyg, bo chyba wtedy powinno się wykonać to badanie. Jak myślicie?
A, i też mnie boli w pachwinach:no:

Pozdrawiam gorąco i dobrych cukrów życzę:blink:
takie badanie wykonuje się najwcześniej w 24tc, bo wcześniej wynik może być nie prawdziwy (tzn może nie wyjść cukrzyca, a potem może się okazać, że jednak ją masz)

u mnie dziś cukry masakra - 95 na czczo, po śniadaniu 129. Mam zwiększyć insulinę nocną na 10j :-(
 
witam nowe dziewczyny :-)
Julka tak samo jak ty kiedyś zmierzyłam w jednej minucie z 3 palców i zupelnie inne wyniki z każdego palca! i tak się zdenerwowalam że nie wiedziałam co robić. potem zmierzyłam sprzętem optium xido i bayera z jednej kropli krwi i różnica było o 20 jednostek!!
Natomiast diabetolog powiedziała mi żeby tego nie robić bo to tak zawsze jest że z każdego palca wychodzi co innego i diabetolodzy sobie zdaja sprawę że może być do 20% pomyłka a już napewno z sprzętem optium.
Więc nie rób tego i się nie zamartwiaj bo można tak oszaleć:-D zresztą cała ta cukrzyca jest szalona, po tych samych posiłkach codziennie co innego wychodzi :)

a jak cukry rano są wysokie (ja tak miałam) to niestety insulina i ważna jest ta kanapka o 22 - ja jadlam wase z szynką bo chleb każdy byl dla mnie bardziej zabójczy niż czekolada :-(
 
Glukometra zakupiłam sama jak tylko sie dowiedziałam ze mam cukrzyce i paski tez nazywa sie accu chec go nie powtarzam pomiarow co chwila bez sensu testuje jedzenie i okazuje sie ze chlebka nic a nic nawet zytniego wasa jedynie jeszcze 15 tygodni masakra:baffled:
 
Ja już po :-D mój mały ma dwa tygodnie ponad :-D i już nawet nie mam cukrzycy :-D
A przy jakich cukrach ci dadzą insuline to zależy od lekarza. Mi dali po tym jak miałam 10 dni pod rząd ponad 110 na czczo.
 
Gratulacje , ja dopiero począttkująca cukrzycka zeby tylko zbic te na czczo i moge żreć te dietkę, tydzien czasu mam mierzyc i zapisywac co ile jem i wtedy albo dadzą insuline albo cos robie nie tak jem nie tak wieczorem w dzien mam do od 100 do 105 przez ostatnie 3 dni wiec chyba nie tak żle a o kt orej mierzylas na czczo ?
 
Wow! ile nowych cukrzycowych mamusiek naraz! Witajcie :-). No to teraz nie musimy sie martwić, że jak stara wiara sie rozpadnie to forum zdechnie ;-)

Emka: ja z tymi ketonami przez krótki czas walczyłam i mi wychodziły w moczu. Potem poszły precz razem z pojawieniem się niższych cukrów na czczo... dziwne to wszytsko i zupełnie sprzeczne z logiką. A pojawiają się jak robisz w ciągu dnia przerwy w jedzeniu ponad 3 godziny, albo na noc zjesz za mało, albo w ogóle mało zjesz w ciągu dnia węglowodanów. Pochodzą z przemiany węglowodanów z wątroby -jak ich brakuje na bieżąco z jedzenia. Możesz poprosić o recepte na te paski Ketodiastix, o których pisała Winoroślinka -też z "P"! i rano sobie sprawdzać.

Maria i Aga: więcej pozytywnych wyników typu "poniżej 90 po słodyczach" bo podnosicie mnie na duchu :-)

Jutro melduję sie w szpitalu. Nie biorę laptopa, bo nie wiem ile posiedzę, ale mam nadzieję, że do weekendu wyślę smesa do Agi :cool2: Trzymajcie kciuki!
 
odebralam posiew niby ok zobaczymy co lekarz powie. nie wiem czemu ale tak glupio mi o to P na recepcie prosic ;/ jak mam ujac to by lekarz zrozumiala ze ja chce recepte za 6 zl a nie 120 ?!
 
reklama
odebralam posiew niby ok zobaczymy co lekarz powie. nie wiem czemu ale tak glupio mi o to P na recepcie prosic ;/ jak mam ujac to by lekarz zrozumiala ze ja chce recepte za 6 zl a nie 120 ?!
a to twoj prowadzacy lekarz take jaja sobie z ciebie robi? Powiedz: Pani doktor, tylko proszę o receptę z "P", bo inaczej musze pełną cenę zapłacić.
Jakbyś nie chciała z P to w ogóle może ci jej nie wystawiać, bo możesz sobie i bez recepty każdą ilość pasków kupić. Może ona po prostu jest "zakręcona" i zapomniała a nie specjalnie tak ci wystawia?:baffled:

A jak wychodza bakterie w badaniu ogólnym ale nie wychodzi białko ani leukocyty to nie ma co posiewu robić, bo to znaczy, że nie ma stanu zapalnego, tylko jest nieprawidłowo próbka pobrana -tak jak mówiła Maria.
 
Do góry