reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

IzaBK musze przyznać ze masz spokojne podejscie do zakupów. Ja jestem w 34tyg. i jakbym miala teraz nie miec jeszcze wózka, niekoniecznie w domu ale juz "zaklepanego" to bym juz świrowała ze nie zdaze i zostane z niczym! Ale to chyba kwestia Twojej juz wprawy, bo u mnie to pierwsze dziecko.

Wczoraj bylam na dniach otwartych w szpitalu i powiem Wam ze nie moglam sie powstrzymac i mi ciagle łzy leciały: a to dlatego ze jako jedyna byłam sama, bez meza/partnera, a to ze wzruszenia jak pokazywali sale noworodków, a to dlatego ze stwierdzilam ze sie pieruńsko boję i bede zdana sama na siebie. Matko, te hormony....
 
reklama
IzaBK musze przyznać ze masz spokojne podejscie do zakupów.
...
Wczoraj bylam na dniach otwartych w szpitalu ....

lepsze jest to, że jeszcze nie jestem pewna w którym szpitalu będę rodzić, więc jakby coś się zaczęło, to nie wiadomo, w którym kierunku jechac :szok::-D
jakoś ta cukrzyca mnie wstrzymuje :confused2: ciągle mam przeczucia, że przez nią poród będzie jednak wyglądał inaczej niż poprzednie..
 
Witajcie

Ja w sobotę na kolację zjadłam jabłecznika i po 1h jeszcze kanapki no i cukier rano 92, ale to było do przewidzenia. Wczoraj już nic nie jadłam takiego i dzisiaj rano 85. Oby nie skakał.

Od soboty boli mnie brzuszek i przestaje. Martwię się, żeby jeszcze nie rodzić, bo mam tyle do zrobienia.
 
Kurcze dziewczyny ten mój maluszek chyba doprowadzi mnie do obłędu. Wczoraj cały dzień był bardzo spokojny za to dzisiaj jest aktywny. Chyba nie mam co panikować :tak: Na pewno będzie dobrze. W czwartek wizyta u gin już nie mogę się doczekać a za tydzień wizyta u diabetologa.

Carioca co taka cisza?
 
Witam kobietki.
Ja z takim problemem się do Was zgłaszam...:zawstydzona/y: otóż...w środę robiłam badanie na krzywą cukrową, no i na czczo wynik wyszedł 80mg a po obciązeniu glukozą 50g po 1h wynik wynosił 76mg. No i w związku z tym chciałabym zapytać czy to normalne, że po obciązeniu cukrem wynik jest niższy niż na czczo? Nie znam się na tym, a trochę mnie to martwi...bardzo proszę o pomoc...
 
Witam kobietki.
Ja z takim problemem się do Was zgłaszam...:zawstydzona/y: otóż...w środę robiłam badanie na krzywą cukrową, no i na czczo wynik wyszedł 80mg a po obciązeniu glukozą 50g po 1h wynik wynosił 76mg. No i w związku z tym chciałabym zapytać czy to normalne, że po obciązeniu cukrem wynik jest niższy niż na czczo? Nie znam się na tym, a trochę mnie to martwi...bardzo proszę o pomoc...
Witam styczniówkę! Powiem Ci szczerze, że zdziwiona jestem takim wynikiem ale na Twoim miejscu cieszyłabym się z takiego wyniku bo może to świadczyć o tym, że Twój organizm dobrze poradził sobie z glukozą. Jak masz wątpliwości to zadzwoń do swojego lekarza albo spytaj w laboratorium w którym robiłaś badanie. Na pewno powiedzą Ci.
 
Witam styczniówkę! Powiem Ci szczerze, że zdziwiona jestem takim wynikiem ale na Twoim miejscu cieszyłabym się z takiego wyniku bo może to świadczyć o tym, że Twój organizm dobrze poradził sobie z glukozą. Jak masz wątpliwości to zadzwoń do swojego lekarza albo spytaj w laboratorium w którym robiłaś badanie. Na pewno powiedzą Ci.

Witam witam :-) Widzę, że pomiędzy nami tylko jeden dzień róznicy :-) będę musiała zadzwonić, ale najszybciej w środę mogę to zrobić. Ja to czasami mam takie ataki braku cukru, to znaczy ja czuję, że muszę szybko zjeść coś słodkiego bo czuję się źle, a jak już zjem to od razu mi lepiej. Czuję się jakby ten cukier mi uciekał:no:
 
ania98765 z jednej strony to Ci zazdroszczę bo z miłą chęcią podjadłabym coś słodkiego ale dieta to wyklucza choc zdarzają się grzeszki. Z drugiej strony cieszę się bo zachodząc w ciąże miałam trochę zbędnych kilogramów. Teraz jestem na plusie tylko pół kg:tak: Dziecko zdrowe a ja szczęsliwa bo wchodzę w ciuchy z przed ciąży:tak: Gdyby ie dieta to nie wiem jakbym wyglądała. Drugi plus to zdrowe odżywianie, mam pewność, że nie zapycham maluszka paskudztwami. Wydaje mi się, że nie powinnaś martwić sie tym wynikiem. Moja kuzynka miała po 50g po godzinie 69:-) na pewno wszystko będzie ok.
 
Kurcze dziewczyny ten mój maluszek chyba doprowadzi mnie do obłędu. Wczoraj cały dzień był bardzo spokojny za to dzisiaj jest aktywny. Chyba nie mam co panikować :tak: Na pewno będzie dobrze. W czwartek wizyta u gin już nie mogę się doczekać a za tydzień wizyta u diabetologa.

Ja mam jutro diabetologa, pojutrze gina. :-)
Pewnie, że nie masz co panikowac, ale Twoje hormony o tym nie wiedzą :-D

ANia - moim zdaniem to swietny wynik który mieści się w normie :cool2: Ale oczywiście upewnij się u lekarza !!
 
reklama
no to dołączam na 98% do Was dzisiaj wyniki po 75 i są do d.... :-(
lekarz w czwartek i co mi powie? jak było u Was po tym jak wyniki okazały się złe? macie jakąś przykładową dietę co mnie czeka?
 
Do góry