reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Dzisiaj rano 87 więc jest ok. Ale w nocy mam zawsze powyżej stówki :-( a mam mieć między 60-90. Muszę zadzwonić dzisiaj do mojej diabetolog i zobaczymy co będzie. Jak na szkoleniu pokazywałam te moje nocne cukry to pani położna powiedziała, że pewnie będę musiała brać inulinę długo działającą. Od zeszłego tygodnia jem razowy żytni bo deski doprowadzały mnie do mega mdłości. Stawały w gardle i za żadne skarby nie mogłam przełknąć. Ten chleb jest bez żadnych dodatków i cukry po nim jak po deskach a co za smak:tak:

hidi ale silna wola, złoty medal dla Ciebie:tak::-)
 
reklama
IzaBK też jestem z siebie dumna:-D tak myslę o tej kiełbasie - Ty jadłaś wiejską czyli podwędzaną, chyba taka lepsza niż pieczona??? sama nie wiem...
a co takiego jesz że dostarczasz więcej białka? ja się martwię że waga nie rośnie...chyba pierwszy raz w życiu:-Dbo zawsze się odchudzałam i różnie to się kończyło... a teraz stoję w miejscu albo spadam...

nie wiem jaka byla ta kiełbasa, nazywała się wiejska i była ze sklepu :-D no i właśnie ta kiełbasa to białko :-) choc nie najzdrowsze, bo jednak sporo tam tłuszczu było. Dlatego głównie jako białko jem pieczone mięso i ryby, oraz wędzone ryby i jajko co drugi dzień. Duzo, zwłaszcza ryb :-D one w ogóle nie działają na cukier, co najwyżej wydłużają czas rozkładania węglowodanow. Nic w poradni dabetologicznej nie mówili o białkach, tylko o węglowodanach, a białka przecież powinny pokrywac zapotrzebowanie kaloryczne w ok 35% !!
 
Iza jest u nas taka niewielka piekarnia i przywożą do okolicznego sklepiku. Teraz muszę go zamawiać i odbierać co trzeci dzień bo ciężko schodził i nie zawsze go mieli. Też się zdziwiłam jak przeczytałam jego skład bo przeważnie do wszystkich dodają karmel albo miód a ten "czyściutki":tak: Może musiałabyś poszukać w małych sklepikach lub w sklepach przy piekarni.
 
Ja dzisiaj ten Wasz zestaw obiadowy serwuję rodzinie: ziemniaczki, jajo saddozne i kefirek, bo chodzi za mną od tygodnia :-D

AgMilch - mi nikt nie kazał nigdy mierzyć w nocy:confused: A co do zbliżającego się porodu to i ja się cieszę, bo niby cukrzyca to nie jest koniec świata, ale myślówę na ten temat mam, poza tym wczesniej w ciazy tez byly problemy, wiec wszystko o czym marzę to wziąć w ramiona moją zdrową córeczkę. Najchętniej już za tydzień max dwa. Już wogóle się nie oszczędzam, chodzę, sprzątam bez taryfy ulgowej.
Iza - jak przyrządzasz ryby?
 
Iza - jak przyrządzasz ryby?


najczęściej piekę filety, albo dzwonka. Łosoś, pstrąg, dorsz.. (dużo nienasyconych kwasó tłuszczowych). Rybę skrapiam sokiem z cytryny, i na pół godziny odstawiam, potem porządnie solę i jeszcze porządniej pieprzę, skrapiam oliwą z oliwek, do rękawa i do nagrzanego 180 st. piekarnika na 10-20 minut w zależności od grubości ryby. Rękaw w połowie pieczenia rozcinam i włączam termoobieg
Nic wyszukanego :-D
 
Dziewczyny odebrałam wyniki na HbA1c i mam wynik 3,6% orientujecie się może czy to dobrze? A jak wy miałyście?

Carioca ja mam zalecenia żeby co drugi dzień mierzyć o 23 i 3 nad ranem. Strasznie męczące również dla mojego M. Za każdym razem gdy dzwoni budzik on też się zrywa bo myśli, że czas do pracy. Kazali mi tak bo miałam na czczo kilka za wysokich wyników. Ale teraz jest ok więc mam nadzieję, że to tylko do kolejnej wizyty.
 
Ostatnia edycja:
AgMich - ze tak powiem to zajebiście dobrze, norma jest do 6, ja miałam 5,9. Wspolczuje tych nocnych pobudek.
Iza - dziękuję za przepisik :-)

Ja dzisiaj te ziemniaczki z jajkiem sadzonym, maż mi nawet jedną kaneczkę gorzkiej czekolady wydzielił (ma gdzieś skitraną w kuchni i mnie wyprasza kiedy wyjmuje), a po godzinie wynik 111 :-) Oby tak dalej.
Ide do gina za tydzien i mam jakiegos dziwnego stresika, nie wiem co sie dzieje.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry