reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

po drugim sniadaniu tylko 100:-)po zjedzeniu prasowałam ze 30 min, pot mnie oblał i dlatego nie znoszę tego robić za to cukier niski:)
 
reklama
no, jak glukometr sprawdzony, to pewnie tylko blad pomiaru.
a ten sucharek na pewno jest prawie żytni :-D

:tak:

Wczoraj byłam u diabetologa po receptę na paski, powiedziałam jej że mam ketony i juz 2 kg z wagi spadłam w ciągu 5 dni. A Ona na to że ketony to normalne jak jest długa przerwa między posiłkami albo kiedy za mało zjem. Co do wagi to powiedziała że to tez naturalne bo jak przechodzi się na dietę i je o tych samych porach regularnie to metabolizm się przestawia, poza tym posiłki są dietetyczne. Martwię się że dziecko mi przestanie rosnąć- chyba już mi odbiło ( jak nie sikam na paski od ketonów to mierzę cukier i tak w kółko ) zgłupieć można. A co do mleka to dziś wypróbuję, wczoraj zjadłam pół grahamki z plastrem schabu pieczonego i dziś na czczo 100! Coś czuję że dostanę insulinę na noc:-(

znam to mierzenie cukru i sikanie na paski, to ja tydzien temu :-D. A schab to wieprzowina i wieprzowiny staramy się unikać :tak: Spróbuj małą szklankę mleka 2% przed snem , na moją odpowiedzialność.

Ja jeszcze w dwupaku:-( i ciagle podnosze dawke insuliny, bo cukry szaleja. A bylo tak pieknie i co sie stalo???? Pewnie to moja wina, bo wczoraj np zjadlam 6 sliwek na raz:no: ale jak sie tu powstrzymac, jak po porodzie nie bede mogla tego zjesc:sorry2:
Megi ile czasu już bierzesz insulinę? W którym tygodniu ciąży wtedy byłaś? Od jakiej dawki zaczynałas i ile teraz bierzesz? Pytam, bo wiem że im dalej w las (z ciążą) tym zapotrzebowanie na insulinę większe i coraz trudniej na samej diecie utrzymac cukry, przecież trzeba jeść wartościowe posiłki a nie tylko chleb z wodą. A teraz jesz normalnie, czy jesteś na diecie cukrzycowej?

po drugim sniadaniu tylko 100:-)po zjedzeniu prasowałam ze 30 min, pot mnie oblał i dlatego nie znoszę tego robić za to cukier niski:)

Bo ruch powoduje spalanie glukozy, :tak: Ja zjadłam wafle ryzowe, ciekawe ile bede miala cukru po nich :confused:
 
Cześć dziewczyny:tak: Miałam problem z kontem. Zaczełam mierzyć cukier 2 h po posiłkach i po śniadanku 103,po obiadku 101,po podwieczorku 140,ale poszłam potem na spacer z kijkami i mam nadzieję,że będzie lepiej. Po każdym posiłku staram się przez godzinę coś robić-sprzątać,zrywać wiśnie,cokolwiek ia mam nadzieję,że tak będzie dalej. Mam problem ze słodyczami,:no:nie umiem się im oprzeć. Także nie do końca jestem zadowolona!;-)
 
Głodzić się, żeby mieć dobre wyniki glukozy to nie najlepsza strategia ani dla dzidzi, ani dla mamy. Jeśli prawidłowa dieta nie działa, trzeba pomóc sobie insuliną. Nie ma się czego bać. Zastanawiałaś sie nad zmianą lekarza? albo chociaż nad konsultacją z innym?

w czwartek idę do mojej lekarki zobaczę co Ona mi doradzi
bo z dzisiejszej wizyty to ....
szkoda czterech godzin które tam musiałam wysiedzieć
do poradni mam przyjść za miesiąc bo wtedy będę w 30 tc i zrobią mi ktg
no chyba że coś się będzie działo to mam przyjechać
 
Kasiu - a ketonów nie masz? Bo niedobrze, ze chodzisz glodna i mnie ciagle powtarzali, ze dieta musi dostarczyc wszystko maluszkowi i to jest najwazniejsze. Mam nadzieje, ze jutrzejsza wizyta pomorze Ci w diecie i nie potraktuja Cie tam masowo... Powodzenia.


Carioca nie wiem czy nie mam ketonów bo nikt mi nie kazał ich sprawdzać
właściwie to dopiero tutaj o nich czytam:sorry2:
 
reklama
Do góry