reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

ginekolog zalecił mi dietę wysokobiałkową. Taką dietę miałam też w drugiej ciąży, a potem córeczka długo męczyła się ze skazą białkową, (karmiłam ją 14 mcy i nie mogłam wogóle pić mleka ani jogurtów) Teraz martwię się czy znów nie przebiałkuję mojego maleństwa...


sądzisz, że nasza dieta w ciąży może miec wpływ na późniejsze alergie u dziecka? moja córcia rzeczywiście ma alergię na białko mleka krowiego i parę innych substancji, a ja będąc z nią w ciąży kilogramami bialy ser jadlam..
 
reklama
IzaBK ja mam taka zasade podawania insuliny. jezeli w jeden dzien po posilku wzrosnie ponad 130, to na drugi dzien dodaje 1 jednostke. A jezeli ponad 150 to 2j.
Od 2 dni znowu mi cukry szaleja. Wczoraj po sniadaniu mialam 156, wiec dzisiaj dalam o 2j wiecej i znow mialam 158:wściekła/y:, a powiem wam, ze jem przetestowane juz posilki i raczej nie mam po nich skokow:confused:

grrr... mam nadzieje, ze juz niedlugo urodze:cool2:
 
Dzięki za podpowiedź. Zaczelam mierzyć cukier po godzinie i miałam 146 i 160:baffled: Muszę bardziej pilnować diety,ale na razie robie to na zasadzie prób i błędów. No cóż może w ciągu kilku dni dojdę do większej wprawy. Pozdrawiam:cool2:
 
Ostatnio tak mi cury ładnie pospadały, że aż sobie pozwoliłam dzisiaj na loda Big Milka i nawet przyzwoity później cukier. Ale koniec szaleństw, boję się że przedobrzę.

Lucyna - na początku często byłam trochę głodna i schudłam 2 kg, ale widzę że każdej z nas na obniżenie cukrów służy co innego. U mnie przede wszystkim - bardzo lekkie śniadanie, bo po śniadaniu najbardziej skakał mi cukier - kromka grahama bez masła z chudą wędliną, sałatą, pomidorem. Po drugie - najlepszy jest graham, bo razowiec potrafi być na karmelu albo miodzie i nie dowiesz się tego od sprzedawcy, a cukier późnej po nim strzela w górę. I zrezygnowałam z masła do chleba i jest mi łatwiej utrzymać cukry. Poza tym, jak wyjdzie Ci wysoki cukier, to warto "rozchodzić" - moja diabetolog mówi że trzeba 10 min pospacerować wokół stołu. Ja mam normy takie: rano do 90, po 1 h po posiłku do 130 i po 2 h 110. I to lepiej wcale nie zbliżać się do tych górnych norm. Na początku było mi ciężko takie cukry utrzymać, ale teraz to już Pan Pikuś :tak: Uważasz na owoce? Na raz można zjeść tylko porcje wielkości własnej piesci i najlepiej po posiłku. Są też slodkie warzywa - buraki, marchewki - i trzeba zn imi uważac. Pamiętaj też, ze wszystko smazone odpada, tylko gotowane, na parze, względnie duszone.

Danonka - dieta białkowa to też mięsa, nie tylko nabiał. Ale nie jestem do końca pewna, co Twój gin móg mieć na myśli. Podejżewam, że taka delikatna dieta cukrzycowa nie zaszkodzi, bo to przecież zdrowa dieta. Mój synek też miał skazę białkową, nie dawno mu przeszło, a wcale nie przejadąłam się nabiałem, ale dieta podzczas karmienai piersią też niefajna. Współczuję Ci, że najpierw dieta cukrzycowa, a potem eliminacyjna. Musisz mieć teraz linię.
 
Ostatnia edycja:
Szczerze mówiąc ja mam już dość tej diety. Nie potrafię całkowicie nie jeść słodkiego, jestem chyba uzależniona.Podziwiam Was, że nie kusicie się często na coś pysznego, bo ja nie daję już rady. Z niecierpliwością czekam kiedy to się już skończy:blink:
 
Pulka - no to mnie nie podziwiasz. Ja grzeszę mniej więcej co dwa dni. Insulina mi trochę w tym pomaga... grzeszę zawsze w trakcie posiłku i wliczam do niego wymienniki węglowodanowe ze słodycza
 
Pytanie do biorących insulinę - czy Wy tez mocno odczuwacie różnicę pomiędzy iglami o grubości 2,5 i 3? ja 2,5 nie czuję wcale :-) a 3 boli jak diabli.. a w aptekach zwykle dają trójki :(
 
sądzisz, że nasza dieta w ciąży może miec wpływ na późniejsze alergie u dziecka? moja córcia rzeczywiście ma alergię na białko mleka krowiego i parę innych substancji, a ja będąc z nią w ciąży kilogramami bialy ser jadlam..
IzaBK Nie jestem pewna, nie znam dokładnie tych mechanizmów... swoje przypuszczenia opieram na obserwacjach moich dzieci (przy starszej córce jadłam nabiał jak przed ciążą i nie ma żadnych alergii) oraz opiniach innych matek. Mam nadzieję, że odnajdziemy tu trafną odpowiedź na ten dylemat.
.Carioca77 Póki co jem głównie warzywa na parze oraz mięso pieczone i gotowane. Reszta po troszeczku. Masz rację, taka dietka może być nawet smaczna a już napewno świetnie się na niej czułam, no i gdybym zaraz po porodzie nie rzuciła się na słodycze, to pewnie zachowałabym linię :-D .
 
reklama
Carioca 77,ale numer z tym chlebem:szok:... Właściwie zdziwiłam się ostatnio bo po razowym chlebie miałam więcej niż po bułce...Pamiętałam z zeszłej ciąży,że po razowym chlebie miałam dużo niższy cukier,znalazłam książeczkę ze starymi wynikami.:confused: Widzę,że jednak sporo pracy przede mną. Dzięki za wskazówki:-D
 
Do góry