reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Do lekarza musimy mieć zaufanie, więc jak Twój Ci nie odpowiada--to pewnie, że zmień... Pewnie leczysz się prywatnie, więc płacić i być niezadowolona, albo się zamartwiać to słabo. Pozdrawiam i głowa do góry!
Cieszę się że u Ciebie wszystko dobrze z maluszkiem. Możesz trochę odetchnąć ze spokojem.

Jestem już umówiona do nowego gina na 29 czerwca. Szybciej nie było jak. Dziś trochę podniosła mnie na duchu moja waga. Tydzień temu było 53,6 A dziś jest 54,1. Jak to mówi moja dietetyk to dziecko przybiera na wadze nie ja. Więc jestem dobrej myśli. A stary gin poprostu nie zrobił pomiaru A rzucił mi byle co na odczepnego. Dwa synek wierci się w brzuchu codziennie więc to też mnie uspokaja.
 
reklama
Witam dziewczyny :) jak tam cukier? ☺️ U mnie dzisiaj po obiedzie 158! Ale moja wina bo zjadłam makaron z truskawkami... im bliżej końca tym trudniej utrzymać diete :oo:
A od którego tygodnia lekarz wysyłał Was na ktg?
 
Witam dziewczyny :) jak tam cukier? [emoji5] U mnie dzisiaj po obiedzie 158! Ale moja wina bo zjadłam makaron z truskawkami... im bliżej końca tym trudniej utrzymać diete :oo:
A od którego tygodnia lekarz wysyłał Was na ktg?
Ja byłam właśnie w szpitalu i dostałam insulinę na noc zaczynam od 4 jednostki na początku jak nie pomoże to będę zwiększać dawkowanie i trzymać się diety [emoji15]
 
Właśnie trochę się denerwuje zawsze ten pierwszy raz boli [emoji6]

Mi insulinę wstrzykuje mąż. Za pierwszym razem uciekałam przed nim przez 15 min. [emoji23]
Jakby to robiła pielęgniarka to nie byłoby problemu, a tu jakaś blokada się pojawiła... koniec końców okazało się, że mierzenie cukru glukometrem jest dużo gorsze i boleśniejsze niż podawanie insuliny [emoji5]
 
Mi insulinę wstrzykuje mąż. Za pierwszym razem uciekałam przed nim przez 15 min. [emoji23]
Jakby to robiła pielęgniarka to nie byłoby problemu, a tu jakaś blokada się pojawiła... koniec końców okazało się, że mierzenie cukru glukometrem jest dużo gorsze i boleśniejsze niż podawanie insuliny [emoji5]
Dziękuję za wsparcie [emoji6] ja jeszcze sobie recepty nie kupiłam jutro zrobię pierwszy zastrzyk nie dosyć że się kuje w brzuch w palce teraz w udo aby do października.
 
Cześć dziewczyny. Dobrze, że znalazłam ten wątek/forum. Dzisiaj badalam glukoze (test obciążenia 75g). Na czczo wyszlo 89 mg, potem po godzinie skoczylo do aż 190 mg i po 2 spadło do 94 mg. Oczywiście przewertowalam cały Internet, bo ten drugi wynik nieciekawy i wyczytałam, że to świadczy o cukrzycy. Konsultowalam wynik z położną (stwierdziła, że nie ma powodów do obaw), zapytałam jeszcze o zdanie internistę ( stwierdził, że wynik jest ok). Moja gin skomentuje badanie w czwartek. Nie wiem co myśleć, chcę szybko iść do diabetologa, boję się jeść cokolwiek:(
 
reklama
Cześć dziewczyny :) pochwale się, że wczoraj urodziłam synka :) 3550 g i 58 cm a z usg wychodziło, że będzie miał koło 3200 g więc nie duża różnica ☺️ Poród nie całe 2 godziny i obeszło się bez nacięcia i pęknięcia więc każdej z Was życze takiego szybkiego i lekkiego porodu ☺️ I najważniejsze, że cukry u nas jak narazie w porzadku ☺️ Pozdrawiam ☺️
 
Do góry