reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Witam słodkie Mamuśki:-)
Emka gratulacje , ja tez już chcę urodzić
aasica ten napój sojowy z biedronki faktycznie nie podnosi cukrów zakupiłam i popijam , aczkolwiek alpro soja bardziej mi smakuje i tez nie podnosi.
madzia16.04 bylas na karowej co Ci powiedzieli?
 
reklama
Witam dziewczyny
Czyżby stara gwardia powróciła?;-)

Emka wielkie gratulacje!!!

Oh te papieroski:-p codziennie po śniadaniu myślę o nich:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Mam nadzieje, że będe twarda i uda mi si ę nie wracać do tego strasznego nałogu:angry::angry::angry:
Narazie karmie (i odziwo zaczełam jeść batony musli gdzie też tam jest czekolada:happy:) i nie sięgam po nie, ale jak skończe to będzie ostra walka z samą sobą:nerd:

Dziewczyny usłyszałam o dobrych kroplach na kolke "infacol" .

Pozdrawiam :-)
 
No jak stara gwardia to jestem i ja! :-)

Aasica: koniecznie przekaż ode mnie Emce gratulacje!!! Szkoda, że ją pocięli, bo będzie się teraz męczyła... Najgorsze to jest cięcie po tylu godzinach porodu...
No i Emkowe dziecie urodziło sie równo miesiąc po moim :-)

Moje dziecię cudownie zasnęło, co w dzień, podobnie jak u AgMich rzadko mu się zdarza :-)
Gabik chyba nie ma uczulenia na laktozę ale nie wiem przez co ma czasami zaparcia -mijają po 2-3 godzinach ale i tak nie moge dojść czy to własnie mleko czy jakieś warzywko...
Mój zresztą młodszy od Gai i Adasia, więc i moja dieta ostrzejsza, ale jak się rozszaleję po tych 6ciu tygodniach...;-)
W sobote pochłonęłam na śniadanie z pół bułki wrocławskiej (śniadanie o 11 -bo mnie synek przetrzymał na swoim śniadaniu kawał czasu!) i po niespełna półtorej godzinie 110. Uważam się za wyleczoną z cukrzycy :-)
 
Witam w poniedziałkowe popołudnie:-)
Ale ruch na naszym forum super tego brakowało:-)
assica pytałaś o wagę naszych dzidziusiów moje maleństwo tydzień temu dokładnie we wtorek ważyło 2,5 kg troszkę mało ale mam nadzieję że jeszcze troszkę podrośnie:tak::-):-)
a twoje maleństwo ile waży?
 
gabrielka1308 mam pytanko czy używałaś tych kropelek na kolkę co pisałaś "infacol"
jeśli są skuteczne może bym się w nie zaopatrzyła:-):-):-)
 
megi27 tych nie stosowałam. Narazie kończę druga butelke sab simplex i te są godne polecenia, ale infacol chce zamówić ponieważ nie wiem czy jak bym podawała nadal te same czy organizm by się nie przyzwyczaił. Koleżanka poodawał infacol i naprawde była zadowolona. Inna koleżanka poleciła lefax - ale lefax bede miala dopiero na poczatku kwietnia. Mojemu maleństwu niestety kolki zaczeły się po 2-3 tyg . Warto się zaopatrzyć w kropelki na kolke. Zawsze można je sprzedać jeżeli się je nie zużyje.
 
Witam słodkie.

Ja tu sobie tak spokojnie wchodzę a tu tyle czytania!!!:-D:-D:-D
Od razu nastrój poprawiony.
Cieszę się że zaglądacie rozpakowane mamuśki!!!
AgMich co to za gadanie że tylko podczytujesz, tu trzeba być aktywnym i wspierać się nawzajem...Służyć radą i doświadczeniem:-p
Więc mam nadzieję drogie dziewczyny że będziecie zaglądać częściej jak tylko Wasze maleństwa Wam pozwolą:-).

AgMich numer mam:tak:


Megi no to ładna waga Twojego maleństwa, jeszcze podrośnie.
Ja jutro do gin na 13-20 więc póżniej napiszę ile mała waży....jestem baaardzo ciekawa , ostatnio ważyła 2kg i 50 gram.
Od razu niech mnie zbada i niech sprawdzi czy mam rozwarcie i na ile bo jakoś czopek wkładało mi się przed wczoraj z duuuużym luzem:eek: a tak to zawsze miałam z tym problemy ......w końcu kobieta nie jest od wkładania:-p

Riterka kurcze też się jeszcze kulasz:-p.....wiem że Ty byłaś przede mną....trzeba odsunąć ten sądny dzień:-p.
No i rzeczywiście jakoś forum zaniedbałaś a szkoda bo fajnie Cię czytać:tak:
A że cukry masz dobre to się cieszę ale pisac możesz jak najbardziej;-)
Ile Twoja waży dzidzia????
Jak się czujesz???bo u mnie brzuch twardy muszę przyznać......więc chyba się zbliża.


Kurosław za chwilę wyslę Emce smsa jeszcze jednego z gratulacjami od starej ekipy:-pod nowej już składałam jak coś.

No i super że cukry w normie.

Ale chyba wiecie dziewczyny że my to juz i tak w sumie do końca życia musimy uważać żeby cukrzyca się nie pojawiła bo już mamy obciążenie:sorry:
I może pojawić się za 5, 10 lat.....



Gabrielka już lepiej nie wracać do nałogu po takim okresie czasu szkoda byłoby to zaprzepaścić.
No chyba że jak coś to szybko będziecie coś robić w kierunku dziewczynki....:-p:-p


Doris tak tak....z tej alpro to to jest takie prawdziwe mleczko....a z biedrony to napój....ale cena też znacząca!
Wiadomo to z alpro też mi bardziej podchodzi:tak:


Agga nie ma to jak się rozpisać:-D:-D.
Pisz, pisz dobrze się czyta:-p:-p:-D:-D
Co do wariatów pod oknem to rozumiem Cię całkowicie bo u mnie to samo ale w lato:-(.....teraz chyba im tyłki marznął i nie wariują.
A w lato to do 2 w nocy masz przerąbane bo okna nie idzie otworzyć....straż miejska przyjeeżdza Ci uciekaja albo i nie i dalej za 30min jest to samo:sorry:
I szybę też mieliśmy rozwaloną!!!
Ukradli taką zawieszkę do komórki lub nawigacji-której nie mamy- ale mój sobie tam montował komórkę....i kupił to w komisie za jakieś 30zeta a szyba to wiadomo ile kosztowała:crazy:


Co do Winoroślinki, Pulki-słabo kojarzę ....to dawno nie pisały
Maria trochę była aktywniejsza ale ucichło:sorry:....Mgiełka też mało była:sorry:

Dziewczyny ja to czuję się jakbym z Wami wasze i swoją ciąże przechodziła ...tak się do ludzi przywiązuje...więc serce się raduje jak się odzywacie.

Tak potem dokończe swoje wywody a teraz ide na film bo już leci:-p
 
cukry mam dobre, nawet nie mierzę ;-)


Uśmiałam się.....ja też mam najlepsze jak nie mierzę:-D:-D:-D

wiem ,wiem Twoje się uspokoiły i jest ok...ale tekst rewelka:laugh2:

Po spacerku a potem pączuś 103:tak:...więc rzeczywiście uspokajają się pod koniec ciąży.....ale lepiej głośno nie mówić....byle żeby jutro nie okazało się że mała tez pączuś:szok:


Zajrzę póżniej bo mój właśnie zrzuca mnie z krzesła bo też chce na kompa a bic się nie będziemy;-)
 
gabrielka dziękuję ślicznie za porady dotyczące kropelek właśnie zamówiłam te krople sab simplex,przezorny zawsze zabezpieczony:tak::tak::-):-)
assica super wynik jak po zjedzeniu pączuszka ja np.nie mogę cukier leci w górę jak oszalały próbowałam w tłusty czwartek i więcej nie spróbuje eksperymentu:tak::-)
jak mowa o wynikach to moje dzisiaj na czczo 80 po śniadaniu 111 po obiedzie 107 wiec wszystko w normie:szok::-D
 
reklama
Chciałabym się Was poradzić :)

W ten czwartek bedzie to u mnie 35tc (liczę, ze 35 od ostatniego usg szpitalnego, z którego termin porodu przypadł na 4.04). Na wizytę miałam iść 17.03 ale moja gin akurat w tym terminie ma urlop i mówiła, żebym przyszła 23.03 ale ten 23 marca to będzie idąc dalej tym tokiem 38 tydzień i 5dzień i się zastanawiam, czy nie za późno ta wizyta. Między dniami wolnymi doktórki mogłabym się wpasować na 10.03 ale biorąc pod uwagę, że byłam 17.02 czy nie będzie to zbyt wcześnie (37tc)? Mówiła, że chce mi jeszcze jakieś badanie zrobić przy okazji następnej wizyty ale nie pamiętam jego nazwy kompletnie... podejrzewam, że jakiś posiew z pochwy czy coś pod kątem czystości pochwy.. nie wiem i się waham: iść czy czekać do tego 23 marca. Sam termin jak teraz tak patrzę to przypada między 40 a 41 tygodniem. Terminu na podstawie ostatniej miesiączki wyliczyć się nie da bo nie miałam jej kilka mies wcześniej już i ten mój termin taki bardzo orientacyjny jest.

Cukry cukry... zachciało mi się loda, rożka... 148 :|
 
Do góry