reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
jak rozpoznac skurcze ? :( zostalo mi 3-5 tyg ciazy a nie wiem dokladnie czym sie charakteryzuja :(
czytam czytam i nie wiem :(

oo
i taka odpowiedz jest super ;)
ok nie przejmuje sie ;)
a taki minutowy bol jajnika w nocy ktory mnie przebudzil to co to moze byc ?
a moze malenstwo dalo Ci kuksanca, ja w drugiej ciazy nieraz dostawalam takie kopniaki od mojego synka, a czasem jak sie rozciagal to myslalam ze miprzez biodro wyjdzie:/
A jesli chodzi o bole to tak jak Carioca77 napisala lepiej ich za wczesniej nie miec niz miec, Ja przeszlam 3 ciaze i roniez byly one rozne, a w ostatniej to wsumie nie mialam , porod wywolywany, zanim bole sie zaczely ja wzielam znieczulenie, a pozniej juz po 1,5 godz, mialam core na raczkach.
Wiec glowa do gory ten moment napewno rozpoznasz:)
 
Witam, pisze ze szpitala :( 2 dni temu wykryto u mnie cukrzyce i strasznie się martwie. jestem w 23 tyg ciazy, dostaje insuline. Boje sie ze cukrzyca nie odejdzie wraz z porodem. Mam w rodzinie przypadek cukrzycy typu 1... Cukrzyce wykryto u mnie jak poszlam na krzywa cukrowa i zrobiono mi pomiar na czczo to mialam 145
To mialas faktycznie barzdo wysoki jak na czczo, a moze zdarzylas sie czegos napic??? I nie zakladaj od razu ze bedzie zle ja juz druga ciaze jestem z cukrzyca wykryta raz w 9 drugi raz w 7 tyg.( genetycznie tez jestem obciazona ta choroba- dlatego tak wczesniej zrobiono mi obciazenie glukoza , bo na czczo mialam w normie, i raczej zawsze mam dobry na czczo) jest to zapowiedz tego ze jak najbardziej bede ja miec w przyszlosci ale narazie daje rade na diecie, wiec sie ciesze;)
 
Nie, aukrat sie zdazylo jak bylam w ciazy ze maz kupil w Niemczech. Ale na allegro sa, przy okazji mozna kupic niemieckie kosmetyki i pampersy za jedną przesylką, niestety oni wciaz maja te rzeczy lepsze :(
 
Mdmd karmie wyłącznie piersią. Pilnuje się z dietą, praktycznie nie wprowadzam nowych rzeczy bo się boje. Przez dietę cukrzycową brakowało mi ziemniaków, marchwi gotowanej:zawstydzona/y: to teraz to nadrabiam i własnie dziś zjadłam mega ilośćziemnaików, marchewkę na gęsto i udko z filet z kurcz\aka gotowany i po 2h 95:-D lepiej być nie może, to tak na pocieszenie.
Położna mówiłam , że powinnam zacząć wprowadzać już powoli inne produkty, tym bardziej , żę mały ma już dziś 6 tyg ale jak widzę jak się preży to wole jeść na okrągło to samo. Najlepsze jest to że próbowałam pierogi i niestety nie moge ich jeść. Mały po nich strasznie płacze - chyba po serze białym - tego ograniczam, nabiał tez tylko do kawy zbożowej mleko i 1 serek homogenizowany albo jogurt biszkoptowy z musli.

Dziewczyny czy pijecie kawe rozpuszczalną karmiąc piersią???

Maria ja mam w apteczce czopki glicerynowe, ponoć są super na zatwardzenie i nie szkodzą to może spróbuj tego. Mój mały czasami też ma zieloną kupkę , ale u mnie to chyba po świeżym soku z marchwi:-p Nadrabiam:happy2:
Położna mówiła, że za dużo kopru powoduje odwrotne działanie tzn za dużo kopru powoduje większe gazy a to automatycznie boleści brzuszka, ale ja też daje butelke z herbatką i do tego piłam ogromne ilości herbatek laktacyjnych (w których też jest koper) i osobno jeszcze koper:baffled::baffled::baffled:
Teraz pije ale zdecydowanie mniej, położna zaproponowała, ze lepiej pić np rumianek który pomaga w trawieniu i nan noc melise. Poleciłam mi mieszankę bobofen ale to dla mnie. Jest to mieszanka ziół kopru, rumianku i melisy.

Dzisiaj znowu mi się zakrztusił - przez to parcie. A jak maleństwa w nocy??? Długo śpią? Moj potrafi przespać 6 godz tylko w między czasie mruczy i się pręży. Za to w dzień śpi jak zając, zaśnie przy jedzeniu i trwa to zaledwie 20 minut i oczy jak 5zł.:shocked2: Uwielbia kołysać się na leżaczku.

SAB SIMPLEX ORYGINALNY NIEMIECKI NAJTANIEJ!!!

Maria wejdź na tą stronkę, babka ma niemieckie sab simplex. Zamawiałam u niej, szybko bez problemu.

Maria , mdmd, Aga ja szczepienia? Szczepicie na rotawirusy?
 
Dzisiaj u mnie dużo lepiej :tak:.
Po 3 jednostkach insuliny na noc, 3 rano i 2 przed obiadem mam takie pomiary:
na czczo 87
po śniadaniu 123
po 2 śniadaniu 111
po obiedzie 98

jutro sobie wstrzyknę przed śniadaniem 4 jednostki, reszta na razie bez zmian :tak:
 
Rybka super, że mało już insuliny u Ciebie, trzymam kciuki:-D
 

Załączniki

  • Zdjęcie0152.jpg
    Zdjęcie0152.jpg
    22,4 KB · Wyświetleń: 51
Witajcie,
dzis w nocy sukces! i wykupkany i tylko dwie pobudki! ale za to dopiero o 23 zasnał od 18 z nami walczył, nie mógł sie chyba wyciszyć bo wierzgal. Sab simplex zamówiłam wlasnie wiec dzieki. czopki stosowałam dwa razy ale podobno nie wolno bo sie malch przyzwyczaja i potem sam juz nie umie sie załatwic.
Gabrielka mój śpi w dzien jak twój, a w nocy co 3-4 godziny do 7 rano a potem co 20 minut aż wstanę :-(A co do szczepienia to nie wiem czy szczepić na rota cały czas sie zastanawiam bo koleżanki maluch nie był szczepiony i zachorował i nie wiem co o tym myslec.
A chciałabym tak stwierdzać po czym moj ma zaparcia :) ja tak nie potrafie -nie wiem co ja jem co mu szkodzi i raczej jem tylko ten rosół z piersia i marchewka i ryzem lub kasza.

Emka ja skurczy tez nie miałam a jajnik mnie czasem bolał jak mały mnie w niego kopnoł.
 
reklama
Do góry