reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
czesc dziewczyny

Kuroslaw wielkie gratrulacje

Maria jak kolki? U mnie nadal są, ale u malego gorsze jest prezenie sie, przez to juz kilka razy mi sie dlawil.
pozdrawiam wszystki slodkie mamusie i trzymam kciuki :-)
 
Kuroslaw, serdeczne gratulacje!!!
życzę Wam szybkiego powrotu do domu i czekamy na relację.
Gabrielko, a karmisz piesia czy butlą?
ja piersią i mam wrażenie, ze jest trochę lepiej jak pije herbatki z kopru włoskiego i rumianku. no i dużo kładziemy małą na brzuchu. suszarka, masaże i krople do tego. a co najbardziej działa sama już nie wiem ;-)
 
dziewczynki ja po obiadku 120 :)
kurak ziemniaczki kapustka czerwona i kurki grzybki ;)))
w nocy obudzil mnie bol jajnika lewego z minute trwal co to moze byc?
 
Gabrielka , mdmd - właśnie dziś mam mega walkę z zaparciem! coś okropnego, cały dzień śpi na moim brzuchu bo tylko tak mu trochę lepiej - już nie wiem co robić. Karmię piersią, a od 4 dni co noc od 4 lub 6 rano mały prze, stęka, kwicze, pręży się i nie daje mu to spać - straszne, i dopiero późnym popołudniem wydobywa to kupsko :-) i wtedy już jest zielone. Stosuję Biogaię - ale już nie wiem czy to dobre, i herbatkę na trawienie w niego wlewam - ale też już nie wiem czy to pomaga czy może pogarsza. Bo biogaia niby i na biegunkę i na zaparcia - to jak ma niby pomóc na dwie odmienne rzeczy. No i masaż non stop.
 
Gabrielka , mdmd - właśnie dziś mam mega walkę z zaparciem! coś okropnego, cały dzień śpi na moim brzuchu bo tylko tak mu trochę lepiej - już nie wiem co robić. Karmię piersią, a od 4 dni co noc od 4 lub 6 rano mały prze, stęka, kwicze, pręży się i nie daje mu to spać - straszne, i dopiero późnym popołudniem wydobywa to kupsko :-) i wtedy już jest zielone. Stosuję Biogaię - ale już nie wiem czy to dobre, i herbatkę na trawienie w niego wlewam - ale też już nie wiem czy to pomaga czy może pogarsza. Bo biogaia niby i na biegunkę i na zaparcia - to jak ma niby pomóc na dwie odmienne rzeczy. No i masaż non stop.
Ta Biogaia to pewnie jest probiotyk. One rzeczywiście mają pomagać i na biegunkę i na zaparcia, ale nie działają od razu :no:.
 
Witam!!! Mam na imie Agata i tez mam cukrzyce ciazowa, ale bardzo wczesnie wykryta jestem dopiero w 11 tyg. a moj cukier juz szaleje, w poprzedniej ciazy tez tak mialam ale po ciazy -zaczal fajnie spadac. Musze was troche poczytac , co i jak wy jecie. Ja mieszkam w Stanach i tutaj jak bylam u dietetyka to kazano mi jesc wszystko, wiec szczegolnej diety nie mam, mam jesc tylko male porcje i pic pic i jeszcze raz pic.
Mam pytanko jak wy miezycie cukier, ile po jedzeniu , jam mam mierzyc 2 godz. po ale juz gdzies doczytalam na polskim forum ze mierzy sie godz. po:baffled: jestem zaskoczona, bo ja do godziny nigdy niezbilabym cukru do dobrego poziomu, a i zaowazylam ze jesli nawet mam po godz. dobry to w2 on nadal roznie???
 
Witam!!! Mam na imie Agata i tez mam cukrzyce ciazowa, ale bardzo wczesnie wykryta jestem dopiero w 11 tyg. a moj cukier juz szaleje, w poprzedniej ciazy tez tak mialam ale po ciazy -zaczal fajnie spadac. Musze was troche poczytac , co i jak wy jecie. Ja mieszkam w Stanach i tutaj jak bylam u dietetyka to kazano mi jesc wszystko, wiec szczegolnej diety nie mam, mam jesc tylko male porcje i pic pic i jeszcze raz pic.
Mam pytanko jak wy miezycie cukier, ile po jedzeniu , jam mam mierzyc 2 godz. po ale juz gdzies doczytalam na polskim forum ze mierzy sie godz. po:baffled: jestem zaskoczona, bo ja do godziny nigdy niezbilabym cukru do dobrego poziomu, a i zaowazylam ze jesli nawet mam po godz. dobry to w2 on nadal roznie???

mi Pani dr kazała mierzyć godzine po każdnym głownym posiłku (śniadanie,obiad, kolacja) oraz na czczo i raz w tygodniu o 22 i 3 rano. do tego trzymać stałe pory posiłów i nie robić przerw między posiłkami (przekąskami) większych nio 2 godziny
 
to niby tak jak mi - nie moge jesc czesciej niz co 2 godz- tutaj jesli mam dobry cukier, ale jesli jestem bardzo glodna tez powinnam cos zjesc bonie moge mic duzego spadku, a w3 godz.( juz to wyczulam po poprzedniej ciazy ) dochodzi do duzego spadku. Oczywiscie mierze cukier 4 razy dnia tj. rano i tutaj zwykle mam ponizej 85, czasami zdaza sie 94-96, i 4 razy po glownych posilkach tez mam wachania czasem spada do 80 czasem w granicach 80-120 ale i zdazy sie za mam 145- tu juz wiem ze przesadzilam!!! z jedzeniem, czasem jednak smak zwycieza ... Jednak ja mirze 2 godz. po posilkach:))) i tak jak pisalam czasem zmierze 1godz. po z ciekawosci ale to nie wyklucza ze w 2 gfodz. mam cukier nawet wyzszy:))) Jestescie tylko na dietach??
 
reklama
Witam dziewczyny!
Dziękuje Wam wszystkim za odpowiedź. Tak właśnie myślałam że temoje cukry są niestety za wysokie. tak od wczoraj wachają się tak 124-127-129. Po każdym posiłku są bardzo przybliżone. Nie wiem co mam robić bo lekarka kazała mi się zgłosić do szpitala we wtorek jak bede przekraczać 140. A tak to mi sie zdarzyło tylko 2 razy po śniadaniu. A reszta to tak troche powyżej 120.

Niedawno wróciłam z zakupów i akurat zachaczyłam o biedronke i kupiłam ten chleb janosik, tak od nie chcenia bo nie wiem jak zadziała. Ale jak tak polecacie to spróbuje.

Któraś z Was napisała że w warzywach też dużo tych węglowodanów, a mi lekarka powiedziała że mam ich jeść do oporu:-( To juz nie kapuje na ile moge sobie pozwolić.

I jeszcze mam pytanie: Co ile powinnam jeść? Jem tak co 2,5h ale to tak troche za długo. Wychodzi mi gdzieś 5 posiłków dziennie z tym że 2 śniadanie i podwieczorek to takie malutkie porcje bo boje sie przesadzić. I często głodna chodze:-(
 
Do góry