reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

a herbata to po co?? i ten olejek;/ mi nic nie wiadomo na te tematy;/


Olejek do smarowania krocza żeby nie pęknąć i żeby nie nacinali.
Tu cytat:

masaz krocza- powinno sie go rozpoczac na co najmniej 1-2 miesiace przed terminem porodu. Ma on na celu uelastycznienie odcinka miedzy pochwa a odbytem, ktory podczac porodu szczegolnie narazony jest na pekniecia. Ponizsza procedura pomoze rowniez uniknac naciecia krocza (epizjotomii) i przykrych odczuc zwiazanych z gojeniem sie szwow.


A herbatka ma odżywiać macice i przygotowuje ją do porodu żeby przy się lepiej rozwierała jak przyjdzie do porodu i ma dobry wpływ na laktacje.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć Dziewczyny,
dawno sie nie odzywałam, ale regularnie czytam.
Dzisiaj zrobilam probe z 75 g glukozy, glukometrem jak IzaBK, bo cieżko wybrac mi sie przez ten snieg i mroz do laboratorium.
no i wyszlo na czczo 86, po 1 h 116, a po 2 h od 99 do 155 !:szok:
z roznych palcow. jezeli wyciagne srednia to mieszcze sie w normie, prawda?
Pozdrowienia.
 
cala ta cukrzyca jest jak jedna wielka niewiadoma...czasem przy insulinie miałam podwyższony wynik i nie zwiększałam na drugi dzień i było ok...dziś zwiększyłam i jest podwyższone - BEZSENSU ;/
 
"uwaga: ojciec i matka nie moga jednoczescnie przebywac na urlopie macierzynskim i ojcowskim."

zrodlo m jak mama styczen 2010 :)

z jakieś dzidzowej gazety to masz??? bo w szpitalu laski tez to miały ale na tvn leciał program nawet o tym tygodniu wspólnej opieki nad dzieckiem
serio dowiedz się
nawet na stronie zus jest:tak::tak::tak:


herbatka - może doprowadzić do przed wczesnego porodu

a olejek super sprawa podobno ja sama nie wiem bo miałam cc ale laski sobie chwaliły szczególnie jak M im pomagał:-D:-D:-D
 
Cześć Dziewczyny,
dawno sie nie odzywałam, ale regularnie czytam.
Dzisiaj zrobilam probe z 75 g glukozy, glukometrem jak IzaBK, bo cieżko wybrac mi sie przez ten snieg i mroz do laboratorium.
no i wyszlo na czczo 86, po 1 h 116, a po 2 h od 99 do 155 !:szok:
z roznych palcow. jezeli wyciagne srednia to mieszcze sie w normie, prawda?
Pozdrowienia.


Jak byłam ostatnio u diabetologa to powiedziała mi że po porodzeie nie musze robić tego obciążenia.....byłam w szoku:szok:

Powiedziała że raz w roku mam sprawdzać na czczo w laborat. z żyły...
a kilka dni po porodzie mam badać 2, 3 razy w tygodniu 2 h po posiłku i mam mieć do 140.

A Tobie kazali zrobić obciążenie???

Zobaczymy co powiedzą u mnie w miasteczku bo ide 29 tutaj do poradni....ciekawe co tu wymyślą.
 
URLOP OJCOWSKI



Na podstawie art.182 [3] par. 1 K.p. będzie on udzielany pracownikowi – ojcu dziecka „(...) nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 12 miesiąca życia”. Pracownik- ojciec wychowujący dziecko będzie mógł skorzystać z tego uprawnienia w dowolnym okresie. Może to mieć miejsce: 1) w czasie korzystania przez pracownicę - matkę dziecka z podstawowego urlopu macierzyńskiego; 2) w czasie korzystania przez pracownicę – matkę dziecka z fakultatywnego urlopu macierzyńskiego; 3) w czasie korzystania przez pracownicę – matkę dziecka z urlopu wychowawczego; 3) w czasie korzystania przez pracownicę – matkę dziecka z urlopu wypoczynkowego; 4) w czasie, gdy matka dziecka po zakończeniu urlopu macierzyńskiego powróciła do pracy. Ważny jest tutaj tylko i wyłącznie wiek dziecka.



od urodzenia do 12m-ca życia
:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
aasica, mi kazali. może to zależy od diabetologa.
zalecili mi tez w miarę możliwości przestrzegać zasad diety cukrzycowej czyli częste nieduże posiłki i ograniczenie cukrów prostych.
 
wlasnie w gazecie m jak mama bylo tak napisane :/ to ja juz nie wiem :/ fajnie byloby wziac urlop i wspolnie moc cieszyc sie malenstwem, razem sobie pomagac i sie uczyc opieki.. wiem tez ze wniosek trzeba tydzien przed planowanym urlopem zlozyc :)


dziewczyny w ktorym tyg mam miec juz gotowa wyprawke ? dzis sie o to z mama poklocilam :/ twierdzi ze juz powinnam miec gotowa walizke a ja ze nie ma sensu bo jeszcze 6 tyg.. eh drazliwa jestem strasznie od 3 dni :/ wrr! cos na uspokojenie polecaicie ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Emka ja też nie mam jeszcze nic gotowe.

Ubranka nie wyprane, łóżeczko jeszcze złożone.Stanika do karmienia nie mam i innych drobiazgów.
dziś zamówiliśmy pościel do łóżeczka.

A gin chce mnie wziąść do szpitala koło 20-25 luty czyli podobnie jak u Ciebie....bo nie będziemy czekać do terminu.
 
Do góry