reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
jasne

a u diabetologa już byłaś masz ustawioną dietę na ww???


nie nie bylam jeszcze
w srode ide do gina wezme skierowanie do diabetologa
wiesz ja dopiero od czwartku podejrzewam co jest albo co bedzie
zrobilam morfologie,mocz i cukier--glukoza na czczo 110
poniewaz mam ojca lekaza wiec wzielam od internisty recepte na glukometr i paski
i narazie sama jem niskoweglowodanowo--tzn ciemne pieczywo,chudą wedline,jogurty,gotowane mieso,owoce, warzywa,woda mineralna i mierze po 3 glownych posilkach cukier to tyle na poczatek
zmartwilo mnie tylko to ze tak wczesna ciaza i takie hocki klocki
napisze na biezaco Wam co zalatwilam

dzieki za wszystko
 
a może warto powtórzyć raz jeszcze tą glukozę na czczo???

zjedz wieczorkiem najpóźniej o 19 i rano idź na glukoze bez obciążenia:tak::tak::tak:

uważaj też z tymi owocami:tak::tak::tak: bo one zdradliwe są;-)
 
a może warto powtórzyć raz jeszcze tą glukozę na czczo???

zjedz wieczorkiem najpóźniej o 19 i rano idź na glukoze bez obciążenia:tak::tak::tak:

uważaj też z tymi owocami:tak::tak::tak: bo one zdradliwe są;-)

wiesz powtarzalam w piatek rano--i mialam 100 wiec z tym cukrem jest jednak cos nie tak,a to bylo bez obciazenia,poza tym jak w sobote troszke wieczorem sie zapomnialam to po kolacji w 2 godz jak mierzylam mialam 135
tata kazal mi uwazac,w srode ide do gina,wezme skierowanie do diabetologa
 
witajcie:))dawno nie zaglądałam do Was, coraz więcej słdkich mamuś zagląda na to forum i bardzo dobrze bo najwięcej informacji można znaleźć właśnie tutaj:)

ja przyznaję że cukry mierzę od wielkiego dzwonu i po posiłkach mam niskie a na czczo 100-102 czyli dokładnie tak samo jak wtedy gdy brałam insulinę w ciąży. Nie wiem jaka jest norma na czczo dla nieciężarnej chyba do 110 więc się mieszczę. 3 miesiące po porodzie diabetolog kazała mi zrobić krzywą cukrową, powiedziała że wcześniej nie ma sensu ze względu na poziom hormonów który może zaburzyć wyniki. Tak więc na razie jem jak matka karmiąca łamiąc zasady diety cukrzycowej choćby białym pieczywem czy gotowaną marchewką. Dziś jednak zjadłam ciemny chleb i mam nadzieję że małej to nie zaszkodzi. Jak na razie Zuzia jest zdrowa tylko ma trądzik niemowlęcy i wygląda jak zombi:)))) w czwartek idziemy na szczepienie:)
Pozdrawiam wszystkie Mamusie:)
IzaBK fajna fotka:-)
 
reklama
nie nic nie bylo takiego cukier na czczo mialam 70
po obciazeniu w 26 tyg 100
a w tej ciazy taki slodki poczatek:tak:


bardzo słodki

ja od tego 19 tygodnia mam już dość diety i tej insuliny kłucia się po rękach nogach:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

ale trzeba

w poprzedniej ciąży też miałam cukrzycę ale od 28tygodnia a insulinki malutko i tylko 3 tygodnie

ale jakby co pytaj śmiało
będziemy cię wspierać
 
Do góry