reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

reklama
Witajcie ,
Jestem tu nowa więc się przedstawiam, u mnie 25 tc od tygodnia wiem o mojej cukrzycy, mierze sobie glukometrem i wyniki mam ok w ciągu dnia po posilkach w granicach 100-110 nie moge poradzic sobie z porannymi cukrami w granicach 90-100 moze któraś z Was ma jakies sposoby.
Ps.normy i wytyczne ktore podali na Karowej w Wawie: na czczo do 95 po posiłkach w godzinie do 140 . posiłki 6 razy dziennie w równych odstepach czasu ja boje sie tego cukru porannego mierze dopiero pare dni ale jak bede miec taki wysoki na czczo to pewno insulina.
 
tez jestem nowa i z cukrzyca użeram sie od 1,5 miesiaca...ja jestem z Krakowa i u nas normy do 90 na czczo i 120 1h po posiłku...ja jestem na insulinie do sniadania i nie takie to straszne ;) jedyne co mnie denerwuje to to ze dawki trzeba zwiekszac bo cukry i tak mam czasami powyzej;/ u mnie poranne cukry w normie niestety po posiłkach nie zawsze...
 
a o co chodzi z ketonami ?

emka sporo bylo na ten temat jak ja bylam aktywna na tym forum. Moja lekarka zwracala na to uwage. W skrócie: nie mozna rpzegiac z dieta bo jak za malo bedziesz jesc weglowodanów, zbyt duyze rpzerwy miedzy posiłkami to pojawi sie aceton w moczu - grożny dla Ciebie i dziecka. Problem w tym ze nikt mi nie poweidzial mczym to grozi tylko strasza. A jak strasza to ja sie balam...Mozna kupic w aptece paski KEtodiastix i sprawdzac czy sie je ma czy nie

wiecej na ten temat na tym forum z czasów wrzesien-pażdziernik
 
reklama
Witajcie:-)
Trochę mnie tu nie było a tu tyle zmian.
GRATULACJE dla Wszystkich świeżo upieczonych mamusiek;-):-)
Zazdroszcze Wam trochę, że już jesteście po.
Wybieram się w poniedziałem na zrobienie tego badania na krzywą cukrowa. Będę wtedy w 21 tyg. ( według lekarza to będzie 22 tydzień, jakoś zawsze wychodzi mu tydzień więcej niż mi):confused: Tylko zastanawiam się czy to nie za wcześnie , czy może mam poczekać do 24 tyg, bo chyba wtedy powinno się wykonać to badanie. Jak myślicie?
A, i też mnie boli w pachwinach:no:

Pozdrawiam gorąco i dobrych cukrów życzę:blink:
 
Do góry