reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Maria: Gratulacje! Maluszek fantastyczny :-)
Dobrze, ze straszysz -nie dam sie wywoływac!

rybka: jak zwykle ci bardzo współczuję tych skorelowanych działań wszystkich leków -nie ma takiego co by ci skurcze wygaszał, nie obniżał ciśnienia i nie podnosił cukru jednocześnie? :wściekła/y: (pytanie retoryczne). Że aż mdlejesz biedaczko...

mnie się troche obrzęki na kostkach nie podobają... od wczoraj 0,5 kg więcej załapałam, sprawdze jutro licząc na cofnięcie się tego paskudztwa... a dzisiaj leżę i się nie ruszam.

Ja ostatnio z tymi słodyczami to chyba przesadzam -codziennie "coś". No ale jak cukry dobre i nie przybieram od nich na wadze to nie mam kary i jem :-p. W sumie mam +10 kg.
 
reklama
Maria: Gratulacje! Maluszek fantastyczny :-)
Dobrze, ze straszysz -nie dam sie wywoływac!

rybka: jak zwykle ci bardzo współczuję tych skorelowanych działań wszystkich leków -nie ma takiego co by ci skurcze wygaszał, nie obniżał ciśnienia i nie podnosił cukru jednocześnie? :wściekła/y: (pytanie retoryczne). Że aż mdlejesz biedaczko...

mnie się troche obrzęki na kostkach nie podobają... od wczoraj 0,5 kg więcej załapałam, sprawdze jutro licząc na cofnięcie się tego paskudztwa... a dzisiaj leżę i się nie ruszam.

Ja ostatnio z tymi słodyczami to chyba przesadzam -codziennie "coś". No ale jak cukry dobre i nie przybieram od nich na wadze to nie mam kary i jem :-p. W sumie mam +10 kg.


mam pomysł może ja ci te moje skurcze oddam :tak::tak::tak: i rach ciach i po porodzie:tak::tak::tak:

dziś skurczole się wyciszyły ale bóle na mega giga okres są:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

na 14 wizyta u gina zobaczymy
 
Witajcie mamuśki:-)
Robiłam poziom cukru tydzień temu wyszło mi 88. Pielęgniarka powiedziała, że w zasadzie to nie ma potrzeby robić krzywej cukrowej. Co Wy na to? Ja sama już nie wiem. Trochę się boję reakcji mojego organizmu. Ja jestem ciężka do wypicia nawet syropu, nie wspomnie o innych miksturach. Nawet posłodzonej herbaty nie przełkne a co dopiero tyle glukozy.
A pozatym trochę się boję, bo jak robie jakieś wyniki to ostatnio wychodzą mi tragicznie.
Ostatnio lekarz rodzinny kazał mi zrobić na tarczycę i niby TSH w porządku, ale trójglicerydy norma poniżej 155 a u mnie 249!!!!!! Cholesterol 248!!! a norma do 250.
Zastanawiam się tylko o ile wynik jest podwyższony z powodu ciąży?
Nie mam już do tego wszystkiego siły!:no::wściekła/y:
Słuchajcie jak to jest z jedzeniem grzybów w ciąży? Trzeba na nie uważać czy można zjeść tyle uszek ile się chce?
Pozdrawiam gorąco;-)
 
Mario, gratulacje serdeczne!Super chłopak!
Mariolu, poziom cukru na czczo o niczym jeszcze nie świadczy. Ja miałam 80, a po 50 g glukozy po 1 h 180, a po 75 g po 2 h 159.
Wydaje mi się, ze badanie z obciążeniem 75 g trzeba zrobić. Najlepiej pomiędzy 24 a 28 tc. ale jeśli są przesłanki (objawy cukrzycy, cukrzyca we wcześniejszych ciążach)przeprowadza się je wcześniej.
 
IzaBk jak maluszeki jak u Ciebie wyniki testu na obciążenie po porodzie robiłaś już? Mi wyszło po 2h prawie 150 i troch mnie to martwi dzwoniłam do położnej powiedziała że dieta bo to troche za wysoko i że do diabetologa ale teraz jak juz nie ciężarna to na nowo skierowanie i nie wiadomo kiedy wizyta :-(
 
wogole dzis nie spalam ;/
kopala i kopala ;/ w boki szczegolnie uwielbia ;/ :)
siusiu z 6 razy :/ usnelam chyba ok 2 przebudzlam sie ok 5 i lezalam chyba do 7 :/
bylam dzis posiew moczu zrobic bo jutro wizyta ale okazalo sie ze na wynik 7 dni trzeba czekac - nie wiedzialam ze to takie skomplikowane ;)))
moze mi lekarz wybaczy :| wstyd troche !
cukry 103,120,140 i jeszcze kolacja :eek:
taki sobie dzien :(
 
my po wizycie
jest nie źle jesteśmy w domku

leki nadal brać leżeć i dbac o cukry które skaczą jak chcą
po śniadaniu po 28j insuliny 122 a po obiedzie 108:cool::cool::cool:
zobaczymy jak po kolacji
 
reklama
a jakby tak bez insuliny to jakie wyniki by byly ? ciekawa jestem.. w sumie malo o tej insulinie wiem.


wolę nie myśleć:no::no::no:

insulina obniża cukier ta którą daję przed posiłkiem dział około40minut do 2godzin po podaniu i ma wyrównywać cukry po posiłku, a ta na noc długo działająca działa od 4do 16godziny po podaniu
 
Do góry