reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

cześć Dziewczyny, ja tutaj nowa i jeszcze nie wiem nic co i jak... :sorry:
dzisiaj odebrałam wyniki (walczę z powracającą po latach kamicą nerkową) i okazało się, że to, co było źle już się poprawiło, ale o dziwo - wyszło mi spore podejrzenie cukrzycy ciążowej :szok: tego się absolutnie nie spodziewałam, mimo, że wiedziałam, ze pewne ryzyko dziedziczne jest... ale powiedzcie, czy to możliwe, żeby tak wcześnie - w 9. tygodniu - cukrzyca ciążowa nagle się ujawniła?
badanie glukometrem wyszło w porządku, ale martwię się, bo do ukochanego za granicę miałam jechać jutro na święta. a teraz trochę strach, bo to maleńka wioseczka zgubiona w górach i o lekarza niełatwo...:-(

witaj

spokojnie nic się ani dzidzi ani tobie nie stanie jak do lekarza pójdziesz po świętach u nas też dziewczyny mają terminy dopiero po nowym roku:tak::tak::tak:

a jaki miałaś wynik na czczo bo rozumiem że obciążenia glukozą nie robili???

ja po fenoterolu czuję się jakaś podniecona podekscytowana:tak::tak::tak: zobaczymy co na to cukier po obiedzie:eek::eek::eek:

no czad po 7j insuliny i po zupce pomidorowej 134!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja jestem :)
wlasnie lasagne wlozylam do piekarnika :))
rano znowu lipny wynik 105 :/ po sniadaniu nie zmierzylam bo wyszlam z domu i zapomnialam glukometru :/ aku czeka nadal nie ma :/ ah ta poczta !!! teraz czekam z jezykiem na wierzchu na lasagne :)):rofl2:
 
nono pychotki ale cukier możesz mieć spory bo to makaron i sos:tak::tak::tak::tak:

ale co tam

ja dziś na podwieczorek gałka lodów niskowęglowodanowych i kisiel z mąki ziemniaczanej z porzeczkami:tak::tak::tak::tak:
 
ja nie pije czarnej w ogóle już parę lat:tak::tak::tak:

piję zieloną i jej odmiany z cytryną z opuncją figową
lubię też pomarańczową z melisą malinową i takie różne smakowe cukry mam normalne po nich:tak::tak::tak:
 
a ja czytalam zeby zrezygnowac z zielonej herbaty.. wiec zrezygnowalam :/
ja zwykla czarna pije i czasami jakis vitax smakowe :) ale to zadko :)
no ciekawa jestem jaki wynik bedzie po kawaleku lasagne :):rofl2:
 
podobno hamuje dzialanie kwasu foliowego :)
ja wypilam 2 w ciagu tych 30 tyg i juz nie pije ;):rofl2:



po lasagne po 1h mam 111 :>
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej,
ja też pierwszy raz słyszę że nie można pić zielonej, zapytam swojej ginekolog dla pewności w takim razie, dam wam znać co powiedziała.
A co do picia herbaty to ja piję wszystkie samkowe, bo niestety jak popiję troszkę soku rozcienczonego z wodą to od razu cukier głupieje...więc zrezygnowalam z soków.
Joanna Zofia, witaj. Co do Twojego pytania o wczesne wykrycie cukrzycy ciążowej - to jest moja druga ciąża i od pierwszego miesiąca miałam powiedziane, że na 90% dopadnie mnie i w tej ciąży, no i dopadła niestety....
Ale nie miałam robionej krzywej cukrowej ponieważ moja ginekolog stwierdziła, że na początku ciąży jest to badanie zbyt ryzykowne dla maleństwa i od razu musiałam stosować dietę, która póki co trzyma w ryzach tą cukrzycę...
rybka_24 masz w takim razie dobrze, bo ja moją diabetolog widziałam raz na oczy przez 20 minut na szkoleniu i tyle. A do gina idę dopiero 30/12, więc już po świętach.... zastanawiam się czy sobie nie popuścić troszkę w te święta...bo mam idiotycznie dietę ustawioną (obiad o 13...)
 
Do góry